Pucanje prednjih opruga

danpoz

New member
Jučer popodne (naravno subota, neće radnim danom) pukao mi je
prednji desni feder (opruga) na c3!

Kod motanja kotača struže po limu iznutra (blatobran)!
Jel zna netko kolko bi me to moglo olakšat?
mehaničar veli da mora na šlep da ne napravim još veću štetu.

Auto je star 5 godina. Jel to nije malo prerano za takve kvarove?


Poruka Moderatora:

dodano 12.3.2015.
link na post sa ove teme (klikni: http://www.citroenforum.hr/101100-post202.html) u kojem je pojašnjeno što učiniti kao preventivu kako nebi došlo do veće štete prilikom pucanja opruge ili ako se puknuće dogodi u vožnji da auto ostane vozljiv



Poruka Moderatora:

dodano 8.10.2014.
citroen je za c3 koji su izrađeni od 11/01/2001 do 11/30/2003 izdao napomenu da je moguće kod nekih automobila struganje opruge po gumi zbog čega opruga može puknuti.
to vrijedi za 50-tak tisuća c3 s brojevima šasije: VF7******26853555 do VF7******28000180.
više o tome na linku: http://www.warrantyguide.co.uk/vehicle-recall-2414688006959F588025709A0059ACD5-citroen-c3-recall
 

deda

New member
Re: C3 pukao feder!

Nema vožnje,strgaće gumu,barem.Inaće to je karakteristićno za C3 da mu pucaju prednji federi.
 

c5 dr

Member
Re: C3 pukao feder!

ne paše koliko ja znam jer ovo su sa benzinca 1.4,skinute sa novog auta sa 3000km i stoje u garazi
 

Olaf

New member
Lezaji su ti vjerojatno u banani a zamjenit ces jednu oprugu i riskirat da ti druga pukne u voznji pa ces se zabit negdje.
Jedna opruga ti je 550 a sklop nosaca za jednu stranu 225 kuna. Meni svejedno sta ces mijenjat
 

danpoz

New member
Re: C3 pukao feder!

da li benzinske verzije c3 (1.4) i hdi imaju iste opruge?
ponuđene su mi rabljene, al čovjek nije siguran da li pašu!
 

1587 VTS

New member
Re: C3 pukao feder!

da li benzinske verzije c3 (1.4) i hdi imaju iste opruge?
ponuđene su mi rabljene, al čovjek nije siguran da li pašu!
Prema nekim mojim saznanjima su opruge na 1.4i (TU3JP) i na 1.4 HDi (DV4TD) iste. Mozda nisam u pravu, neka ti Laky jos tocno potvrdi. Mislim da ti je vaznije pogodit modelsku godinu auta jer su oni tu nesto mijenjali nakon redizajna.
 

Olaf

New member
Kako bi bile iste kad je drukcija masa motora
Edit;
Sad sam gledao i razvrstavaju se po velicini kotaca i bojama za tvrdocu, na donjem dijelu imas 3 tocke, npr; zelena crvena plava, zelena bijela bijela, trazi si po tim bojama
 

1587 VTS

New member
Re: C3 pukao feder!

Kad sam trazio u jednom katalogu, vodile su se pod istim brojem. Onda sigurno imaju drukciju karakteristiku, iako su fizicki iste.
 
Na vrh