Pucanje prednjih opruga

deda

New member
Re: C3 pukao feder!

Zato treba ljepo vozit A seriju ili nekog starog hidrača,pa nećeš ni znat kada ideš preko ležećiš.
 

RI-C3

New member
Re: C3 pukao feder!

polako preko ležećih i ostalih rupetina i mislim da nema pucanja a ako te nije briga za ležeće i još ako pri tome radiš djecu na haubi puknut će i prije 80 000
 

deda

New member
Re: C3 pukao feder!

Pa radiš nježno,ne moraš skakati,a hauba se nebi popigala,a?Joj,joj sve vas moram ućiti.
 

danpoz

New member
Re: C3 pukao feder!

zato lijepo polako preko rupa i pogotovo preko ležećih. u prvu i lagano. s obzirom kako ljudi preletavaju preko ležećih nije ni čudo da se čitav auto ne raspadne.:D
polako preko ležećih i ostalih rupetina i mislim da nema pucanja a ako te nije briga za ležeće i još ako pri tome radiš djecu na haubi puknut će i prije 80 000
A kak onda samo citroenima pucaju federi?! Znači li to da samo citroenaši divljaju po rupama na cesti i ležećim pandurima?!
 

Olaf

New member
Krivo, fiat stilo je imao problem isto. Zamjenski federi su bili plastificirani za razliku od originala pa nisu pucali. U slucaju da vam pukne na mjestu nemojte micat auto jer ce sjebat poluosovinu tj. zglob, sponu stabilizatora itd...
Koliko mi se cini problem je u materijalu i konstrukciji, drugi krug odozdo pukne kao da ga otpilis
 

deda

New member
Re: C3 pukao feder!

Uvjek je bilo grešaka,Xm,pucaju čahure prednjeg ovjesa pa lati kroz haubu,Fićekima je pucao prednji feder ko staklo,Audijima torzionke,Golfovima prednji federi,Xsarama i Saxićima zadnji mostovi odlaze,eto i na C5,ima toga punoooooooooooooooo.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Prednji feder za c3

Puko ko iz puške, auto lego, desna strana..
dali ima tko polovni, i koliko bi mogel biti novi, 20h je prošlo sve zatvoreno da zovem, bez auta sam ko bez obadve noge, pitanje kaj mi je još sve strgal, sutra po danu kad skinem kotač budem videl sve:(:(
el je imal tko takvo iskustvo?
 

deda

New member
Re: Prednji feder za c3

Oće to na C3,pucaju bez problema obavezno,menjaj oba dva jer sa jednim neće bit dobro a uskoro će i drugi,to ti je ko amortizer ili oba ili ništa.
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: C3 - pucanje prednjih opruga

Eto, da vas samo obavijestim :(
ostao sam 15km van grada sinoć,
nemožeš pomaknut auto:( bez labudice ništa:(
dobro da imam kolegu, u jutro otišao po njega, ja mu ostavijo ključeve jer ja moram raditi prvu smijenu do 15h..
pošto je kolega 150kn labudica cirka 20km
pošto mi auto treba ko obje noge a godišnji sam sav spucal, a posle 15:30 je već mrak trebao sam i nečije ruke da mi to zamijeni, kolega se ponudio 110kn za njegove dlakave ruke, zovem 8 dučana u KC niko nema fedre osim jednog, i to samo jedan primjerak koji stoji 370kn
 

deda

New member
re: C3 - pucanje prednjih opruga

Nekad je dlakavo(tj hartavo) bilo glavni hit,a gle danas,svi ko djećja guza.Kad su svi rđavi,pa im svaka dlaka smeta.
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: C3 - pucanje prednjih opruga

krky, pa jesi li ženu zamolio da pogleda :confused:

Ha ha ha ha kad je puklo, sat vremena ga je u širokom luku zaobilazila...

Nije prića završena, :( kolega me zvao oko podneva da je skinuo kotač i imal je kaj za videt, :( manđeta sva rastrgana ko da su je veprovi grizli...
od 8 dučana nitko nema manđetu, osim jedan koji ima neku kinesku plastićnu, koju nisam htel uzet jer je već sad bila jajčasta:(
..ništa, naručio sam u jednom 120kn sutra u 13h stigne, kolega ju bude pokupio i to završio do 15h kad ja završim sa smijenom..
e, onda, ŠTO ÆU DA GA TERAAAMMMM!! mast ću da mu vadim..:mad:
 

Marko

Well-known member
re: C3 - pucanje prednjih opruga

ŠTO ÆU DA GA TERAAAMMMM!! mast ću da mu vadim..
Budući da se radi o oprugama, preporučam da za teranje izabereš što je moguće više neravni teren! :D

Dont vori, bi hepi!!! :weeabooface:
 
Na vrh