Pucanje prednjih opruga

Charles

Active member
Donator foruma
Re: C3 pukao feder!

Nemoj kupovati polovne opruge niti mijenjati samo jednu stranu. 1. I nove opruge su sranje, a kamoli polovne. I ja sam imao srece da mi prednj alijeva opruga pukne na parkingu, a mogu si zamisliti kaj bi se desilo na autocesti na npr. blagom zavoju da razdere gumu... Nove opruge i sto kvalitetnije (skuplje)
 

danpoz

New member
Re: C3 pukao feder!

Federi kyb par + ležajevi +(jer mi je taman bio termin servisa)filter ulja,zraka i peludi + ulje(total 9000)+ servis klime + plin + ruke = 2300 + 200 (šlepa) = 2500 kn

moram izreklamirat Reneko u Samoboru! Èlanovima auto foruma (bilo kojeg)
daju 15% popusta!
 

RI-C3

New member
Re: C3 pukao feder!

Koliko ti je godina star auto i koliko km??
da vidim kad ja mogu očekivati pucanje federa??

Što je to pucanje federa toliko često na c3??:hm:
 

RI-C3

New member
Re: C3 pukao feder!

Skoro,pa obavezno.
nadam se da se šališ jer to bi bila sramota za citroen.

pa zamisli da sam na autocesti i idem 130 kmh a on pukne,ma strašno...

neznam,ali mislim da netreba ništa generalizirati jer mislim da sve ovisi kako voziš auto.

dobro do 80 000 još imam dosta a dotle ću ga i prodat:grin:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: C3 pukao feder!

neznam,ali mislim da netreba ništa generalizirati jer mislim da sve ovisi kako voziš auto.
Naravno.

P.S. razne druge aktivnosti također mogu opteretiti opruge. Kao npr.:

 

Dalibor

Dado Tornado
Re: C3 pukao feder!

ja prvi put čujem da je nekom pukao feder, a oko mene hpra frendova i poznanika vozi c2/c3.
i ja prvi puta čujem da je nekom pukao feder, a oko mene nitko ne vozi c2/c3

ali moguće da je prodana određena serija c3jeva koji imaju grešku po tom pitanju
 

deda

New member
Re: C3 pukao feder!

Prodal sam ih puno frendovima i od svih samo još mojem kumu nisu pukli,a i njemu će skoro_Ozbiljno taman kad se prejde nekih 80 tisućica,ali ne pukne u vožnji bez veze,nego uglavnom recimo na ležećim,znaći kad negdje dobije udarac.Međutim svejedno,to se nebi smjelo događat,a kaj se tiče sramote za Citroen,zabole njih nešto,pa volane već 50 godina ne mogu rješit da se ne raspadaju i tak ima još toga dosta,tak da to nije niš ćudno.
 

1587 VTS

New member
Re: C3 pukao feder!

Ne znam, osobno isto prvi put cujem za te probleme. Susjedov C3 ima nekih 150 tkm i Darjin C3 oko 130 tkm, sve je u redu. A ja svakako vozim na eibachu pa me ti eventualni problemi ne zabrinjavaju :)
 

Tonka0559

Member
Re: C3 pukao feder!

Prodal sam ih puno frendovima i od svih samo još mojem kumu nisu pukli,a i njemu će skoro_Ozbiljno taman kad se prejde nekih 80 tisućica,ali ne pukne u vožnji bez veze,nego uglavnom recimo na ležećim,znaći kad negdje dobije udarac.Međutim svejedno,to se nebi smjelo događat,a kaj se tiče sramote za Citroen,zabole njih nešto,pa volane već 50 godina ne mogu rješit da se ne raspadaju i tak ima još toga dosta,tak da to nije niš ćudno.
zato lijepo polako preko rupa i pogotovo preko ležećih. u prvu i lagano. s obzirom kako ljudi preletavaju preko ležećih nije ni čudo da se čitav auto ne raspadne.:D
 
Na vrh