Prometne (ne)zgode i događaji

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Mene više uznemiravaju, al baš uznemiravaju, tipovi kaj onaj mali kaj je nedavno juril po centru Zagreba prek 200, prošel kroz tri crvena i još to sve snimal jednom rukom za instagram. Onaj video kaj je Cutac tu linkal.
Ne znam je uhvaćen i kažnjen. Verovatno nije.
Je li to ovo? http://novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Vozio-234-km-h-prosao-kroz-tri-crvena-i-sve-to-snimao.-Priveli-ga-pa-pustili.-Ne-mogu-mu-nista

Našli su ga i pustili. Kao, nema dokaza.

Pamtim da je jednom neki lik snimao kamerom kako motorom juri i preko 250 kmh u naseljenom, pretječe preko pune crte, objavio video i našli su ga po nekom detalju, nekakvoj naljepnici, što ja znam, na motoru. Pamtim da je osuđen. Ali ovdje nema dokaza. :thinking: :thinking:
 

Cutac

Prèkaroš
Ali ovdje nema dokaza.
Netko je negdje u komentar napisao da je netko u toj familiji na nekoj poziciji, ovo ono, kako to već ide.

Šteta što se ne provodi, ali batina ne zna za poziciju, imovinsko stanje, osjećaje...
Strah je dobar tko ga ima i svaka zajednica u kojoj ne postoji netko koga se ostali boje(ali ne strah, nego strahopoštovanje, strah od posljedice nakon ilegalne radnje) će postati anarhija, a to je točno ono što hrvatska postaje.

Da ovaj zna da bi ga se dobro nabatinjalo i poslalo 18 mjeseci na Goli Otok ili Pag da kopa rupe za palme, e bome se ne bi usudio to raditi.

Mogu suditi :cenzura::cenzura::cenzura:enom psu što laje, a za ovo nemaju dokaza. :cenzura::cenzura::cenzura:eek: te bog i državu...
 

charllie

Active member
Bok citroenasi,nazalost jedan citrac manje u familiji ali nasrecu mi sse sin rodio drugi put.Mladost,brzina i taj glupi Radio ,nije ni meni ni njemu jasno :confused:jer inace vozi polako.
Vise na e.medjimurje.

ps. nadam se da ce se neki od vas zamisliti i cijeniti vlastiti zivot
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I on i da nije pješaka bilo... Sad taman izlazi iz najgorih godina, ako je iole bistar bit će mu ovo odlična škola za cijeli život. I ja sam ju prošao :D
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne djeluje pretjerano brzo. Pop je vozio možda i ispod ograničenja... no nije ni BMW baš letio, čini mi se da je do guma/ovjesa BMWa najviše... i naravno mlade glave u Bembiju.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=urNAkycmTxM[/ame]

Uvjeren sam da bi svi preživjeli da su u pitanju dva suvremena vozila... pa makar i dvije ovakve C4orke. Uz uvijet da su svi vezani.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nalaz i mišljenje o uzrocima stravične nesreće u tunelu Sveti Ilija napravit će dipl. ing. Stanko Smodlaka, stalni sudski vještak za strojeve, cestovni promet i motorna vozila koji je bio na očevidu u nedjelju navečer.

Smodlaka o detaljima vezano za konkretnu nesreću nije želio govoriti dok ne napravi svoj posao do kraja, ali je za Slobodnu Dalmaciju pojasnio koji je najčešći uzrok proklizavanja vozila u tunelu dok vani pada kiša.

"Ulazi u tunel su karakteristični s aspekta sigurnosti. Naime, vozila na svojim gumama donesu vlagu koja se izmiješa sa slojem prašine na kolniku. Na taj način se napravi klizavi film na asfaltu koji kiša ne ispire pošto se radi o zatvorenom prostoru", pojašnjava vještak.


Stražnji pogon, nema ESP, kvaliteta guma upitna... I, eto. Ode život. Drugi, vjerojatno, doživotni invalid :(
 

charllie

Active member
Da taj klizavi film je gadna stvar,nekoji mladi vozaci to jos neznaju.Imo sam davno slucaj s XM-om,taman pocela kisa a ja pretico jedan Auto no skontra strane nadolazi drugo.Prestignem ovog ispred sebe i naglo smotam desno,zanese se limuzina a ja lijevo i pocne on plesat,nemores vise nista,zavrsih u desnoj grabi(u secernoj repi):thinking:,no fala bogu je to limuzina jos shidraulikom:angel: pa sam samo slupal zmigavce i malo spojler.Digo ga u najvisi polozaj i iziso iz polja.
Zato pazite kad dugo nije kisilo pa pocne kisa,svasta se nadje tad na cesti i skisom kad se smijesa bude klisko.
 

Dalibor

Dado Tornado
vjerojatno je ovaj iz smjera kamere ubacio u nižu i dodao gas da čuje a'spuh.
prema tome kako se mogao zaustaviti nadolazeći auto, vjerojatno asfalt i nije bio loš koliko su loše bile gume na autu koji je proklizao.
do ovog ne bi došlo da je "proklizani" imao prednju vuću.
moja teorija.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne poznajem cestu pa neznam, al nebi me čudio niti tipično nekvalitetan asfalt sa brdo vapnenca. U normalnom svijetu bi radi toga kumovi leŸali u zatvorima a ne na Karibima...
 
Na vrh