Problemi u radu HDi, trokiranje, trzanje, gubitak snage

xantia

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

stari maf je provjeren nakon dijagnostike i mrtav je ko kobila. sa njim sam se odvezao do servisa..zamijenili su ga i dali mi stari sa racunom.tako da imam stari maf doma..al sta kad je mrtav. na ovaj novi ima garanciju od 1 g...brine me spika koju su mi prodali (gore u postu navedeno). sad koliko im je za vjerovat...moj elektricar je provjerio sve i nije nasao nikakv problem sa strujom.a sto se kompa tice...pa logicno je da bi auto divljao i izbacivao kojekakve greske..:mad::confused:

e vidis...egr..hm....na to nisam mislio...al zasto bi on izbacio kao gresku za maf?
mislis na map senzor.:D
poslusaj Zmixa, neces pogresiti.:palac-gore:
 

Zmix

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

Druže, ne ostavljaj taj broj za kraj jer na tom broju sve počinje i završava. Lično ne bih davao neproverenim "majstorima" da mi petljaju i da se uče na mom autu jer na kraju to ispadne najskuplja opcija. Nažalost, dobrim delom si se i sam uverio.
 

Mrèela

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

stari maf je provjeren nakon dijagnostike i mrtav je ko kobila. sa njim sam se odvezao do servisa..zamijenili su ga i dali mi stari sa racunom.tako da imam stari maf doma..al sta kad je mrtav. na ovaj novi ima garanciju od 1 g...brine me spika koju su mi prodali (gore u postu navedeno). sad koliko im je za vjerovat...moj elektricar je provjerio sve i nije nasao nikakv problem sa strujom.a sto se kompa tice...pa logicno je da bi auto divljao i izbacivao kojekakve greske..:mad::confused:

e vidis...egr..hm....na to nisam mislio...al zasto bi on izbacio kao gresku za maf?
Druže,kompijuteri koji rade dijagnostiku često greše,još ako se majstor osloni samo na nju eto ti problema,morao bi znati da takve stvari reši bez problema ako je majstor.
Ovo govorim i ličnog iskustva,naplaćao sam se raznih dijagnostika,dok nisam našao majstora da reši problem i rešio za par minuta.Slažem se kada kažeš da ne možeš nikom verovati.:confused:

Bok..upalilo mi se upozorenje i auto izgubio snagu. Dijagnostikom ustanovljeno da je opandrknuo MAF senzor. U citroenu PSC Slavonija u Osijeku narucen drugi gdje su ga i ugradili, ali su mi napomenuli da to nije to..oni sumnjaju na kutiju sa strujom koja dodje oko 1500kn ili cak kompjuter koji dodje oko 2900kn..ali da bi ustanovili uopce sto je kosta 810 kn..
Platio sam uradjeno za mjerac...autek juri ko konj i danas ping ping ping...opet lampica i izgubio snagu..
jel zna netko sta jos moze biti?
C3 XTR 1.4HDI 16v...2004.
Ako ima turbinu taj c3 ovo odgovara elektro ventilu turbine ili rasteretnom ventilu.
 

derWOLF

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

eo sad je izbacio gresku u nekim postavkama..nisam ga shvatio...ponistio je gresku otisli se provozati...auto tako lakse dise...ali ping ping ping...eo je opet...ista stvar...
jbga sutra idem izbit katalizator van...egr radi dobro...ne znam, majke mi zabit cu ga u trafostanicu :mad: stavit u presu i napravit privjesak...:gaah:
 

Mrèela

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

eo sad je izbacio gresku u nekim postavkama..nisam ga shvatio...ponistio je gresku otisli se provozati...auto tako lakse dise...ali ping ping ping...eo je opet...ista stvar...
jbga sutra idem izbit katalizator van...egr radi dobro...ne znam, majke mi zabit cu ga u trafostanicu :mad: stavit u presu i napravit privjesak...:gaah:
Šta je gledao ako nagađaš da je katalizator,trebao je i to da vidi .
Jel' neko skoro čačkao nešto po motoru pre tih simptoma?:confused: Nemoj se ljutiti nisi ti kriv,već majstor koji nije ništa uradio!
 

Konrad

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

daj nam javi koja je greska? kruga zraka, protoka zraka, tlaka turba, tlak goriva...?
 

derWOLF

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

a gle, da me krivo ne shvatite, imam majstora kojem vjerujem..kod njega sam servisirao o renoa i passata dok ih nisam prodao..i jos ih vidim po vukovaru da se vozikaju...ja sam sebi uzeo novi auto a ovaj citrac je zenin...jes da je to 10 g star autek i ko zna sta je prvi vlasnik radio sa njim...
ako je moj majstor rekao da je maf onda je to to..samo prvi maf koji sam uzeo je bio zamjenski i nikako ga nije htio prepoznat komp...da se majstor ne zafrkava sa tim odfurao sam ga u ovlasteni servis iz razloga nek se oni s tim zafrkavaju a i imam neku garanciju, ipak je to ovlasteni servis..i kad su ugradili sve pet auto leti...eo sad sam kod servisera i ujutro kad sam isao do njega lampica ugasena...malo sam ga zagrijao i razvalio oko 3500 o/min i nista...sve radi...sad smo se provozali i pling pling pling opet se upalila...i on je vise izludio...hocu reci da nije on neki tamo garazni majstor koji ofrlje popravlja...nije da ga branim al fakat aute zafrkava...:hm:

eo i egr je skinut...radi..stavljen pod vakum...kakve sam egrove vidio ovaj nije zacadjen toliko...ajmo dalje
 

Zmix

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

Ako imaš dobrog majstora od poverenja, trebao si onda njemu poveriti i taj auto.
 

derWOLF

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

a od povjerenja je...evo sad mu baca gresku papucice gasa..ponisteno sve...vise se ne pali, al i jbni auto nejde vise kako je isao...nije nis naplatio...reko ak se upali dodji pa cemo vidit sta je...sumnja na katalizator...sad jel on ima klasika katalizator ili ima filter cestica?! pa izbit cemo katalizator ako je klasika...:twisted:
od 8 do 13 je drndao po njemu, postao sam skeptican...

eo dusu mu vadim na 4500 okretaja al nije to to...nije odaziv kako je bilo
 

Mrèela

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

a od povjerenja je...evo sad mu baca gresku papucice gasa..ponisteno sve...vise se ne pali, al i jbni auto nejde vise kako je isao...nije nis naplatio...reko ak se upali dodji pa cemo vidit sta je...sumnja na katalizator...sad jel on ima klasika katalizator ili ima filter cestica?! pa izbit cemo katalizator ako je klasika...:twisted:
od 8 do 13 je drndao po njemu, postao sam skeptican...

eo dusu mu vadim na 4500 okretaja al nije to to...nije odaziv kako je bilo
Ako sumlja na katalizator,mogao je otpojiti auspuh sa grane i vidi .
Ja mislim da kompijuter mora i to da prepozna,da je katalizator ili nije.
Prvo otpoji auspuh pa probaj ,a ne da izbijaš katalizator.
Jel neko čačko taj auto pre ovog dešavanja?
EGR ventil može biti čist,a može da ode elektro ventil koji upravlja sa njim.Pogledaj ta creva od vakuma.:hm: Kakav je vazdušni filter,da nije negde falš vazduh?
 

derWOLF

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

sva crijeva su pregledana...egr radi...nema sta mu nisu sve ispregledali...evo danas sam ga vozio na 4000 okretaja u 4oj brzini i isao sam 140km/h...lampica se ne pali...sad je sve ok..meni to sve cudno. danas oce sutra nece.
ne znam jel ima on dpf ili katalizator...u utorak mjenjam amortizere i nosace motora pa cu im rec nek skinu i auspuh s katalizatorom ili sta vec pa cemo vidit...ak ima katalizator svakako cu ga izbit :p
 

Mrèela

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

sva crijeva su pregledana...egr radi...nema sta mu nisu sve ispregledali...evo danas sam ga vozio na 4000 okretaja u 4oj brzini i isao sam 140km/h...lampica se ne pali...sad je sve ok..meni to sve cudno. danas oce sutra nece.
ne znam jel ima on dpf ili katalizator...u utorak mjenjam amortizere i nosace motora pa cu im rec nek skinu i auspuh s katalizatorom ili sta vec pa cemo vidit...ak ima katalizator svakako cu ga izbit :p
Jel' sada ima dobar odziv na gas,jel' dobro vuče?
Ako je bilo do katalizatora ,a ti si terao na 4500 obr.možda je sve to izgorelo i izbio sve van,pa sada ide bez problema.http://www.jurprom.com/upload/tbl_clanci/cop_151623.pdf Možda ovde nađeš odgovore na sva pitanja u vezi auta.
 

derWOLF

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

mali vuce..ide, al ja bi mu svakako izbio katalizator...samo nemam pojma oce javljat kakvu gresku ako maznem van katalizator :confused:

na passatu sam izbio bez problema i to passat nis nije registrirao...osim sto je malo vise dimio ali je i disao lakse, jos mi na tehnickom zacadjenost bila manja neg dok je imao katalizator...al to je vw...za citroene ne znam :eek:
 

derWOLF

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

nije se upalila lampica al po najnovijem su sigurno dizne...kao kodovi dizna nesto nesto...i veze sa delphi sistemom koji je povezan sa tankom goriva...ma...nejdem vise nikud dokle god je ugasena lampica..:wtf:
 

Mrèela

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

nije se upalila lampica al po najnovijem su sigurno dizne...kao kodovi dizna nesto nesto...i veze sa delphi sistemom koji je povezan sa tankom goriva...ma...nejdem vise nikud dokle god je ugasena lampica..:wtf:
Dizne ne mogu malo valjati,a malo ne.
Pre će biti ovo drugo .Teraj sada dok ne pali lampici i vuče normalno.:D
 

derWOLF

New member
Re: Mjerač protoka zamjenjen...opet isto

au...danas sam ga bas nagazio...oko165km do daskeu 5oj...cini mi se nekako malo iako vuce dobro kod saltanja brzina...:hm:
 
Na vrh