Problemi sa servo upravljačem

Zix

Active member
Mislim da ti se zbog NEzatvorenih vrata gepeka Tokom Voznje upalila zuta lampica SERV.
Misljenja sam da SERV ne znaci servo vec SERVICE ako gresim neka me neko ispravi.
Mozda zvuci suludo ali probaj otvoriti vrata pri laganoj voznji,mislim da ce ti se ponovo upaliti navedena lampica.Imao sam takav slucaj jer je drugar otvorio vrata a jos smo bili u voznji gde se upalila zuta lampica SERV i cuo karakteristican beep.To se desilo pre par god. i nikada nisam imao problem sa servom a nadam se da ga necu imati.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
SERV=SERVICE tako je, nije servo volan. Može označavat brdo stvari...od lampica do vrata. Meni se na središnjem displayu još dodatno pojavi opis greške uz SERV, ako se što pojavi.
 

jole17

New member
Hvala na odgovorima,mislim da ste u pravu,prvi put se upalila dok sam zaustavljao auto i skoro stao,a stari je u taman toj sekundi dok se jos auto "kretao" otvorio suvozaceva vrata,a drugi put je gepek bio otvoren 😎
 

dajo1986

New member
evo jos jedan s problemom serva..servo ne radi nakon tehnickog...neznam dal je slucajnost il su tamo nesto sj*ebali (frend je odvezo auto)...uglavnom, majstor moze pogledat tek drugi tjedan, nadam se da nije nesto skupo jer ova kanta ne vrijedi previse.benzinac 1.4 2003. godiste i samo 70 tisuca km

nikakve lampice nista se ne pali samo je servo mrtav
 

DS9

Active member
.
Zbog toga rad serva kontroliše ECU serva - a koji se resetuje na sledeći način:
Triput kontakt bez paljenja, za 10 ili manje sekundi.

Pa prvo to treba probati pre nego onaj koji ovo zna uzme pare zbog mnogo velike nauke.

Ako se i nakon toga ponovi, verovatno je problem sa napajanjem i/ili kontaktima serva. Sa srpskog nezavisnog foruma ljubitelja citroena - znamo da je nekoliko članova ovaj problem, a koji nije redak na C3ojkama, rešilo izmenom akumulatora
evo možda nekome pomogne jer kako čitam na internetima servo relativno često zeza na C3, pa ako je netko još "jednostavan" poput mene pa ne zna koliko treba gurniti konektor da se ukopča ()...

znači ona dva konektora s debelim žicama koji idu na računalo serva (jedan napajanje računala, drugi s računala napajanje motora serva) moraju biti tako uštekana da im ona gumena brtva uđe u konektor, znači treba divljački pritisnuti u džek, a voli i iskočiti, pa se servo malo pali malo krepava od krepe.

ako si želite provjeriti napajanje. desni dvožilni crni đek je napajanje kompjutera i treba biti 12-14 V istosmjerno, dok je lijevi plavi dvožilni džek napajanje motora i treba biti napon po iznosu kao na crnom desnom ali izmjenično.
po si možete provjeriti da li se dobiva napajanje računala serva, ili ako iz računala ne ide napajanje na motor onda je nešto s računalom, a ako ide napajanje onda bi mogla biti greška u motoru serva
 

boky1010

New member
Pozdrav
Kupili Citroen C3 Pluriel automatic u toku voznje volan postaje tvrd gubi servo opasno za voznju. Kad se to desi zakljucam volan i otkljucam i u vecini puta proradi servo. Da li ko zna sta bi mogao biti problem??
Unaprijed hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bilo bi ga najbolje spojiti na dijagnostiku za početak.
Dali prikazuje brzinu kada se to dešava?
 

Dalibor

Dado Tornado
iz mojeg iskustva sa c3, servo se zblesira ako si auto držao na kvačilu dok je istovremeno dignuta ručna i dodan gas. nemoj istovremeno imati dignutu ručnu dok otpušaš kvačilo i dodaješ gas, kao npr. na uzbrdicama.
 

Milosh

Test
iz mojeg iskustva sa c3, servo se zblesira ako si auto držao na kvačilu dok je istovremeno dignuta ručna i dodan gas. nemoj istovremeno imati dignutu ručnu dok otpušaš kvačilo i dodaješ gas, kao npr. na uzbrdicama.
Drugim riječima, nemoj koristiti auto kako se auto inače koristi na uzbrdicama..? Bravo! Jel to tako zbog nekog bug-a ili je predviđeno da se tako ponaša?
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovdje je automatik u pitanju, pa neznam dali se to i na njega odnosi.
Osobno nisam sa C3 nikada imao problem koji Dalibor spominje.... a bio bi veliki s obzirom na teren na Kvarneru
 

markan1000

Well-known member
Pozdrav
Kupili Citroen C3 Pluriel automatic u toku voznje volan postaje tvrd gubi servo opasno za voznju. Kad se to desi zakljucam volan i otkljucam i u vecini puta proradi servo. Da li ko zna sta bi mogao biti problem??
Unaprijed hvala
koliko tvrd? jer C3 ima progresivni servo, koji s većom brzinom postaje tvrđi
 

brego

New member
Re: Èudan zvuk volana

U čamce? Viš.. mogel bi mi za ribičiju jednog sklopati :D




Umene je na hdi-u 165tkm nemoj me plašiti :D imam kolegu ima na c3 blizu 250tkm.. imam negde fotku kaj sam mu poslikal vuru.. samo opruge remenje i kočnice je mjenjal.. i na svakih 10tkm ulje.. radi mu ko moj sa 165tkm ko pčela..
IMG_20211005_192853.jpg
C3 1.4 hdi 2005 🙋🏻‍♂️
 

ironman180

New member
Evo da se i ja javim. C3 2008.g. 1.4i prošao 250,000 km.
Vozim večeras i prestane radit servo, iako prije nego šta je prestao radit čulo se kao zujanje/škripanje pri skretanju ulijevo. Je li netko zna koliko se otprilike kreću cijene popravaka?
 
Na vrh