Problemi sa servo upravljačem

bojan111111

New member
Re: Èudan zvuk volana

ja taj motor serva nemogu naći gledajući sa gornje strane motora, jeli to moram ići u grabu pa je to negdje od ispod?
 

kinfek

New member
Re: Èudan zvuk volana

Evo da se i ja nadovezem na temu. Naime, izgleda da sam i ja (tj. punac:)) sretni dobitnik.
Znaci potvrdio bih cijenu servisa od cca 6kkn :shock:. I tako ne budi lijen bacio oko na ebay i vidio da ih ima used po cca 350kn. Vidio sam po netu da se dosta ljudi zali bas na ovaj problem, pa se namece pitanje ima li smisla taj polovni? I jos bih pitao jel ima neki savjet/trik (ili neka zamka) kako to promijenit? Nekak mi se cini da bi to neko s imalo smisla za tehniku mogao lako promijenit?!? 4 sarafa i 3 kabela ;)
 

kinfek

New member
Re: Èudan zvuk volana

pa tak sam i ja mislio ;)
jos cu vidjet kako stoje kod nas otpadi s cijenom...

e sad, jel ima neka caka il samo to odsarafim prestekam i zasarafim?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Èudan zvuk volana

Evo da se i ja nadovezem na temu. Naime, izgleda da sam i ja (tj. punac:)) sretni dobitnik.
Znaci potvrdio bih cijenu servisa od cca 6kkn :shock:. I tako ne budi lijen bacio oko na ebay i vidio da ih ima used po cca 350kn. Vidio sam po netu da se dosta ljudi zali bas na ovaj problem, pa se namece pitanje ima li smisla taj polovni? I jos bih pitao jel ima neki savjet/trik (ili neka zamka) kako to promijenit? Nekak mi se cini da bi to neko s imalo smisla za tehniku mogao lako promijenit?!? 4 sarafa i 3 kabela ;)

Daj nam link od ebay-a
moj radi ko na novom autu 165tkm
 

kinfek

New member
Re: Èudan zvuk volana

kinfek - jesi li ti probao očistiti kontakte na el. servu?
Pa u stvari nisam, jer je auto od punca koji ne zivi s nama :whistling: - hocu reci da auto nije blizu...
A s druge strane, valjda su to probali na servisu kad je bio na dijagnostici :p

Daj nam link od ebay-a
moj radi ko na novom autu 165tkm
evo linka

koliko sam skuzio ima razlicitih part numbera, pa sad nisam siguran jel ima razlike - valjda nema?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Èudan zvuk volana

Pa recimo moj C3 ima varijabilni servo... pretpostavljam da je drugi dio auti imao običan, možda bi trebalo pripazit na te detalje
 

Osinium

New member
Re: Èudan zvuk volana

Već sam negdje pisao o tome ali i ja imam identičan kvar na volanu kao i matooo15. Škripalo je i strugalo i onda krepa skroz servo i ne radi 2 dana. Popravi se samo od sebe i opet škripi neko vrijeme pa krepa skroz i tako već par godina.
Jedino je nezgodno kad nestane servo u vožnji.
Ista stvar C3/1.4 HDI/2005g...u vožnji je servo počeo gurat malo u kontra stranu nego što bi trebao i nakon toga ne crkao i nije radio 3 dana i onda proradio. I sada zna malo "propadati" odnosno volan postane ultra lagan, škrguće, struže...čak kad mu je "dobar dan" onda se u leru volan počme sam pomicati lijevo-desno. :twisted:

Nego ako može netko reći gdje je lociran kompjutor serva u C3??
Da ne tražim previše. :confused:
 

Osinium

New member
Re: Èudan zvuk volana

Inače...nova letva volana za C3...original...je maaaalo manje od 12.000 kn.
U ovlaštenom servisu bi sa promjenom došlo oko 15.000 kn. :eek:
Ja sam je u garantnom roku mijenajo 3 puta, a sada, s obzirom na cijenu, nastojim ignorirati koliko mogu :whistling:

Par osoba mi je napomenulo da bi kod ovog slučaja kada volan postane "ultra mekan" pa cvili, pa onda malo cimne u jednu, pa drugu stranu stranu, pa malo tvrđi, pa se volan sam od sebe vrti lijevo-desno...da bi mogao biti problem u senzoru položaja letve.

Nisam se raspitivao oko cijene kod nas, niti sam našao za C3 na e-bayu.
Ako netko ima podatke neka slobodno javi :)
 

Konrad

New member
Re: Èudan zvuk volana

Ista stvar C3/1.4 HDI/2005g...u vožnji je servo počeo gurat malo u kontra stranu nego što bi trebao i nakon toga ne crkao i nije radio 3 dana i onda proradio. I sada zna malo "propadati" odnosno volan postane ultra lagan, škrguće, struže...čak kad mu je "dobar dan" onda se u leru volan počme sam pomicati lijevo-desno. :twisted:

Nego ako može netko reći gdje je lociran kompjutor serva u C3??
Da ne tražim previše. :confused:
centrala serva je iza akumulatora
 

matooo15

New member
Re: Èudan zvuk volana

Da se vratim na ovu temu nakon dugo vremena, u vezi ovog problema sa volanom... nakon par dana je samo prestalom sa tom škripom, škrgutanjem baš kao i kod @Osinium ... a koliko sam skužio to se zna pojaviti u kišnim daniima, neznam dali voda uđe negdje među kontakte pa stvara taj problem ili kako, međutim eo sad već sigurno preko 2mj nije mi se ništa čulo... sve ok...

:) :confused:
 

Osinium

New member
Re: Èudan zvuk volana

Tako to bude ...sve ok…10 dana, mjesec, dva mjeseca…pomisliš: „evo prošlo je samo od sebe...a onda ko ukleti citroen...škrguće, škripi, volan se sam od sebe okreće. :twisted: :twisted:

Nego me zanima zna li tko koliko bi došla izmjena senzora kuta volana, i jeli to za C3 diskretan komad ili je u sklopu nečega pa treba mijenjati pola auta.
Na e-bayu mogu naći samo za C4 i cijena je cca 250-300 kn.

Jedan serviser (e sad da znam koji…u pitanju su Sesvete i tip se bavi sa reparaciom i ugrad njomletvi) mi je prije 1-2 godine napomenuo da bi to sa senzorom položaja moglo biti u pitanju. Kad malo bolje razmislim, u trenutcima kada volan počne sam šetati izgleda kao da servo "traži položaj" jer senzor položaja šalje zbunjene podatke kao da mu se volan pomiče, iako stoji i onda ga uključivanje serva počme pomicati dok napokon senzor ne javi da je „sve ok“… a škrgutanje i škripanje volana pri okretanju bi se isto dalo opisati kako posljedica toga jer dok se volan pomiče u jednu stranu servo dobija "dvosmislene" podatke od senzora položaja volana i onda volan čas bude tvrd čas mekan.

Savjete primamo…ne u stručavajte se
 

C3C

New member
Re: Èudan zvuk volana

Pozdrav,
Evo i mene u klubu problema sa servom :whistling:
Dva puta mi se dogodilo da prilikom paljenja auta servo nije proradilo, pa nakon sat- dva bi normalno proradilo. Radi se o C3 1.4i 2003g, cca 110 tkm.
Malo gledam ostale probleme, jel to podmazivanje kontakta pomaže, promjena zakovica možda? Imate li šta slika dijelova ili popravaka?
 

Matej

New member
Re: Èudan zvuk volana

Imao sam taj problem prije nekih 20tkm, sad imam 76tkm.

Kad bi krenuo natrag ili na mjestu okretao volan u stranu cuo bi se neki zvuk kao TK. Prvo povremeno onda je pocelo stalno. Otisao u Servis Perović u Zadru i rekli su mi da je to do nekakvog otpustanja pritiska serva, neznam bas tocno. Uglavnom pritegnuli su nekakve sarafe i od tada volan se ne cuje. I sve to za O kn.
 

elvys

New member
Servo u vožnji prestaje raditi

pozdrav svima,imam problem s mojim citroenom c3 Hdi1.4 (2002 godiste),naime,u zadnjih mjesec dana tri put se dogodilo da servo prestane raditi (od toga 2 put tokom voznje)..nakon gašenja auta i ponovnog pokretanja situacija se vraca u normalu..Molio bih za pomoc i savjet
 

elvys

New member
nikakve druge greške ne javlja..kolege mi vele da mi moglo biti problem ulje,al kolko znam c3 ima elektronski servo pa ne znam da li ulje onda ima kakve veze ili ne (ne kuzim se bas najbolje u te stvari)
 
Na vrh