Problemi sa ključem ili kontakt bravom ili....

sipe

od Dijane do XM-a
1 cm? kako ju uspijes toliko dignuti?

tebi se to onda mozda samo olabavilo unutra!
Tri sarafa (torx 20) odozdola ti drze gornju polovicu oklopa, skini i probaj vidjeti dali ti se antena mice i kakav joj je konektor. ako se mice, pomakni ju sto blize samoj bravi i vezi plasticnim vezicama!
Znači dignem ju tek toliko da se pomakne. Siguran sam da je antena olabavila, kad mi prođu ispiti gledam prvi dan. Inače ovaj sistem barem kod mene pali bez problema lagano podignem (nije to silovanje ili ne znam što) samo kod brave tu cjelokupnu plastiku dignem da prepozna ključ i to je to.
 

zlatkocx

New member
Već mjesec dana kontakt brava radi bez greške i baš kako treba.Skinuo sam donju polovinu plastike kod bravice i pregledao bravicu i crnu kutiju učvršćenu sa donje strane u koju je spojen mali konektor sa par žica.nadao sam se da ču taj komplet moći pomaknuti ali jedva tek kojih pola milimetra pa nije trebalo povezati niti sa vezicom,sve je fiksno i čvrsto se drži.
Zapravo tek sam priprijetio sa voljom da to malo bolje pogledam i prošarafam jer nije mi bilo preostalo drugo,možda je prijetnja pomogla.
Kada pogledam bolje,pomicanje donje obloge skoro i nimalo ne pomiće tu crnu kutijicu uz bravu,jedino ako je drugačije izvedbe.
Pokušati ču staviti sliku.
 

zlatkocx

New member
pa, mozda si pomaknuo konektor taman koliko treba ili nesto...
Da,u pravu si,jedino sam to mogao napraviti,lagano sam izvukao konektor za koji milimetar i vratio natrag,konektor ima 4 žice i možda je postojao neki labav spoj,poslje toga dobro radi...dokle!!
 

Tony

New member
Pozdrav svima, imam problem s ključem, tj s očitavanjem koda ključa, pali mi se zuta lampica ključa i neće se ugasit, ne mogu upaliti auto, probao sam i sa rezervnim ključem ali ne ide pa da li netko zna sta bi moglo biti? :confused:
 

jurapz

New member
Zeznuta stvar, jel nema na dijagnostici opcija immo off, tako nešto sam čitao, i ako je npr. problem u anteni jel se može staviti samo druga antena bez drugog ecu i da radi :confused:?
 

Tony

New member
Situacija je sljedeća: Auto sam uspio upalit na način da sam odmah krenuo ključ na paljenje i uspio je upaliti ... dovezao ga doma i auto je poslije palio nakon toga nije bilo greške koda ... nakon pola sata sam sa frendom došao i probao ga upalit i opet se događala ista stvar javlja grešku koda i ne želi upalit ... nakon toga smo rastavili plastiku oko volana i došli do transmitera kao ovog gore na slici sve rastavili, očistili, našpricali kontakte WD-om sastavili i auto je upalio i nije bilo greške koda ... nakon pola sata se opet vratili hoćemo ga upalit opet ista stvar pišti i svijetli greška koda ... opet sve rastavili i ponovo sastavili i pokušali ga upalit nije htio pa smo primjenili metodu iz prvog slučaja direktno okrenuli ključ na paljenje i od tada opet normalno pali ali ustanovili smo još od početka da je transmiter bio labav oko brave i stisnuli plastične kopče koje ga drže i fiksirali sad stoji fiksno i auto pali ... pričekali 15 minuta auto i dalje pali ... koliko će dugo vidjet ćemo ... čekamo stručnjaka sa dijagnostikom da ga spoji i vidi jel ima kakvih grešaka .... pa javim što se događa ...

Pitanje; da li transmiter mora biti fiksan, da li ima određeni položaj pod kojim čita signal sa ključa?
 

Dalibor

Dado Tornado
možda bi ti najprije pomoglo spajanje računalom i očitanje greške.
ali ako pišti nešto u vezi koda, onda je nešto po tom pitanju.

možda da probaš sa rezervnim ključem :hmmm:
 

Tony

New member
evo jučer mi je čovjek došao spojit ga na računalo ali mu javlja da nema komunikacije s računalom, sumnja da je riknuo komp. Još mora pogledat preko sheme neke konektore pa će mi moći točno reći da li je skroz kihnuo ili ga se može reparirat..:hm:
 
evo jučer mi je čovjek došao spojit ga na računalo ali mu javlja da nema komunikacije s računalom, sumnja da je riknuo komp. Još mora pogledat preko sheme neke konektore pa će mi moći točno reći da li je skroz kihnuo ili ga se može reparirat..:hm:
meni je prekljuce na xantiji izutra zapištao kod-kljuc. ja sam ponovio kontakt i nokej je
a juce mi nije pogasio lampice za pojas i ARB-g.ugasio ga i upalio i ok
:confused:
 

Lakii

Well-known member
evo jučer mi je čovjek došao spojit ga na računalo ali mu javlja da nema komunikacije s računalom, sumnja da je riknuo komp. Još mora pogledat preko sheme neke konektore pa će mi moći točno reći da li je skroz kihnuo ili ga se može reparirat..:hm:
Ne mora ti riknuti komp ali postoji mogucnost da su ti kontakti na konektoru ECU-a oksidirali ili se odlomili!
 

darekb

New member
Ajde da malo uletim u temu, nemojte zamjeriti!
Neki dan mi se dogodilo da sam auto trebao upaliti rezervnim ključem (Xantia S2) i nisam fizički mogao okrenuti ključ u bravi. Vrata otključava ali upaliti auto neće. Pošto je auto 7 god. kod mene i već sam ga vozio sa istim tim rezervnim ključem siguran sam da nije došlo do nikakve zabune. Sad me zanima, kaj da napravim, ak mi nedaj Bože, za stvarno zatreba rezervni ključ?
Jel možda "preoštar" pošto gotovo nikad nije korišten ili je brava već "razlohana"? Kaj napraviti?
 

AX-ja

èudo jedno
Ajde da malo uletim u temu, nemojte zamjeriti!
Neki dan mi se dogodilo da sam auto trebao upaliti rezervnim ključem (Xantia S2) i nisam fizički mogao okrenuti ključ u bravi. Vrata otključava ali upaliti auto neće. Pošto je auto 7 god. kod mene i već sam ga vozio sa istim tim rezervnim ključem siguran sam da nije došlo do nikakve zabune. Sad me zanima, kaj da napravim, ak mi nedaj Bože, za stvarno zatreba rezervni ključ?
Jel možda "preoštar" pošto gotovo nikad nije korišten ili je brava već "razlohana"? Kaj napraviti?
a dobro je mjenjati kljuceve,ja nekako uvijek imam taj obicaj,na svemu.
jesi se malo probao igrat s kljucem kad je u bravi,onako nutra-van,lagano cimat,okretat??
probaj stavit kljuc jedan uz drugi pa vidjet dal je "potrosen".
i jesu li jednaki. mozda si s njim samo otkljucavao?
 

Lakii

Well-known member
Pitanje:
je taj rezervni kljuc originalni ili je naknadno napravljen?

Uglavnom se dogada suprotno: da vec istroseni kljucevi prestanu raditi!
 

AX-ja

èudo jedno
Pitanje:
je taj rezervni kljuc originalni ili je naknadno napravljen?

Uglavnom se dogada suprotno: da vec istroseni kljucevi prestanu raditi!
je to i mene cudi,obicno se kljuc izlize,zubi.
zato sam mu rekao da ih usporedi
cudno...
 
Na vrh