Problemi sa ključem (daljinski)

doktor

doktor za bosch pumpe
Pa..kak se zove...pali auto jer sam išao sa njime ko autoelektričara.. u redu Krky ovih dana budem probao, jer auto je mamin pa dok ju ćopim da je free. TNX
 

ZoxPa

Member
Kad sam ja na svom novom C3 ugradio radio CD prestalo je raditi daljinsko otključavanje, sve dok nisam u servisu ugradio originalni adapter za radio CD. :confused:
 

Konrad

New member
Kad sam ja na svom novom C3 ugradio radio CD prestalo je raditi daljinsko otključavanje, sve dok nisam u servisu ugradio originalni adapter za radio CD. :confused:
kasnim...aftermarket radio radi smetnje na mrezi vozila pa se pogubi auto...:wtf:
 

milan1980

New member
Pozdrav svima.Evo u čemu je problem.Vozim C3,redizajnirani model,2008.godište.Već dugo vremena mi je bordu pisala poruka "flip flop usage".Malo sam pretraživao po netu i koliko sam shvatio radilo se o istrošenoj bateriji u ključu.Sa rezervnim ključem se ta poruka nije pojavljivala.Inače i pored poruke daljinsko otključavanje i zaključavanje je radilo odlično.Ali juče odem i zamjenim bateriju i sada ne funkcioniše.Probao sam sa metodom opisanom na prvoj strani i ništa.Jedino nisam,po vađanju ključa,sačekao minut u autu.Probaću i to.Ako imate savjet samo izvolite. ;)
 

Konrad

New member
sa rezervnim kljucem se nije pojavljivala poruka jer rezervni kljuc nema bateriju

ako si probao sinkronizaciju napraviti i ne valja, pogledaj da li je ista baterija da nije kriva stavljena, da nije naopako stavljena, probaj resetirati BSI

ako nista od toga onda kupi drugi auto :D
 

milan1980

New member
A ne.:) Auto ne dam nikome. U potpunosti mi odgovara.
A hvala za savjete.Vidjeću sutra za bateriju.Mijenjao mi je jedan sajdžija.Nisam ni pogledao da li je ista.Ako ništa vratiću staru.Ona je provjereno funkcionisala. ;)
 

milan1980

New member
Æao.Prvo Tec tebi da se zahvalim.Danas sam riješio problem sa ključem.Bio si u pravu.Èovjek koji mi je mijenjao bateriju je pogrešno stavio_Okrenuo je naopako.Èim sam je postavio u pravi položaj daljinac je proradio.Veliki pozdrav. ;)
 

DadoNY

New member
C3 daljinsko zaključavanje

evo ovako imam problem sa daljinskim zaključavanjem, kupio sam auto prije godinu dana ali nije mi radilo, već samo otključavanje i zaključavanje na ključ.
no unazad par dana mi se pokvarilo nešto u vratima pa ne mogu ni ključem, tamo da bi volio osposobiti daljinsko.
znači kad sam u automobilu i zaključam ga na ono dugme sve se normalno zaključa. bateriju sam u ključu zamjenio i opetn išta, provjerio onaj osigurač. isto okej
 

tomica0308

Well-known member
Ako si mijenjao bateriju moras ga ponovo upariti s autom: sjednes u auto i zatvori vrata, daj kontakt i stisni tipku na ključu za zaključavanje i drži 10 sekundi, izvadi ključ iz brave, pricekaj oko 1 minute(u toj jednoj minuti nemoj nista dirati/zatvarati), otvori- zatvori vrata i probaj dal radi.
 
Posljednje uređivanje:

dragan77

New member
meni se desava da cesto moram uraditi to uparivanje,cak ponekad i dva puta zaredom,neznam sta bi mogao biti razlog tome,uspe mi uparivanje svaki put,ali mi nije jasno zasto toliko cesto se to desava,
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa očito se nešto resetira ili gubi pamćenje... moja logika bi bila da je razlog tome što neki mozak ostane bez struje, a dali je samo kontakt negdje ili nešto više u pitanju, to je na autoelektričaru da odgovori.
 

milena22

Member

poštovanje :):)
Molim vas da mi pomognete,neznam dali mi je otišao feder ili kučište od kodiranog ključa,jer mi je ključ labav,,,
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, feder preskoči... ako nije ništa puklo da se presložit i orginalno kućište.
Al ako je puklo treba novo. Malo je zeznuto to namjestiti, ali uz malo truda se da.

Možeš i otić kod kakvog ključara koji prodaje i kućišta, pa nek se on hebe s tim. Kinesko kućište i rad, nebi smjelo preko 100kn bit.
 
Na vrh