Problemi sa dizelima HDi, gasi se, trese, pretjeran dim

nitrozg

Member
re: Hladan radi glasno

da ti nije pregusto ulje... pa kad je hladno ne potjera ga pumpa dovoljno jako...
a kad se ugrije, više nije toliko gusto i viskozno, pa ide.
 

vule sk

New member
Re: Hladan radi glasno

Ulje je total 5w40,tak je radio odkad sam ga kupio,zato sam i skidao karter i to uopće nije loše napravit.. . Razmišljam da probam sa 5w 30? Skinuo sam i sito u lajtungu koji vodi ulje do turbine,već je bilo prilično zaštopano,al baš nikakve promjene. Već mi je glupo ga svako jutro držat na leru 10 minuta!
 

nitrozg

Member
Re: Hladan radi glasno

Već mi je glupo ga svako jutro držat na leru 10 minuta!
nije ga dobro držati na mjesti i grijati. To je promašaj. Teraj ga ćim ga upališ ali skroz lagano tako da se svi djelovi, motor i mjenjač polagano i jednako ugriju. To je najpravilnije i najispravnije zagrijavanje auta.

Razmišljam da probam sa 5w 30
Drž se ti onog ulja koje ti preporučuje proizvođač. nikakve zamjene.
 

vule sk

New member
Re: Hladan radi glasno

OK,onda ostajem na 5w40.Spajao na komp,nema greške,dizne provjerene-ko nove.Nema potrošnje ulja,pali na zub,ide fino...na podizače ili ventile bi još i posumnjao da nakon 5 min rada nije sve za 5! Sve mi se čini da će bit po onoj-samo ti to teraj...
btw možeš ti nitro lagano koliko hoćeš,al kad on stane rogljat,a turbina fućkat...
 

marek45

New member
Re: Hladan radi glasno

Možda pomogne.
Ja znam priču iz ovlaštenog servisa kad je u pitanju bio kombi citroenov. Kad ga upale, radi ko traktor, dimi, trese.
Koliko sam čuo pitanju je bio neki senzor vanjske temeprature. Misli da je vani jako hladno, pa kao fila gorivo i ostale parametre, a kad se ugrije sve je ok.
Sad dal taj tvoj ima taj vanjski snezor temperature koji porihtava parametre motora, ne znam.
 

vule sk

New member
Re: Hladan radi glasno

Ima logike,prva 2-3 km mi pokazuje barem duplo veću trenutnu potrošnju..neznam dal je to normalno?
 

megi

New member
Re: 1.6HDI gubi gas i gasi se

I ja svoj moram ocistit. Isto tako izbacuje gresku, gubi gas dok je hladan na nizim okretajima, bez obzira u kojoj sam brzini a i osjete se plinovi u kabini.. Nadam se samo da nece biti potrebe za novi EGR :/
 

amcibald

Member
C4 1.6 HDI trza (opet) i gasi se...

Poz,vec sam jednom (prije 2 god) pisao o svom problemu. Naime,prvo mi je auto trzalo,tj.u trenutku izgubi gas i onda dodje,da bi "cudom" prestalo i opet se vratilo,ali ovaj put uz to sad se i gasi.
Ovako,moje laicko,u trenutku kada vozim,u 2 ili 3 brzini,auto pocne da trza,ono na tren izgubi gas pa dodje,da bi u trenutku kada pustim gas on se ugasi. Kad se ugasi,mogu ga najnormalnije upalit i sve je u redu. Samo da dodam da sam isao u servis (provjeren privatnik) i rekao je da je ocitao gresku "senzora na radilici". U medjuvremenu sam i narucio,i dok sam cekao isporuku,desi mi se da kad se ugasi nemogu da ga upalim. Zavergla ali ne kresne. Onda ja upalim 4 zmigavca,izbacim trokut reko zovem slepu,vratim se u auto i da probam opet upalit,kresne od prve. Poslije 10min.opet ista stvar,trza,ugasi se,nemogu upalit,i onda opet upali bez problema. Juce mi je stigao dio,a tek u pon mogu na servis,pa sam mislio ako je ko imao slicno iskustvo ili savjet da podijeli.
PS
Zmix,nemogu vise da samo teram :)
 

Mrèela

New member
Re: C4 1.6 HDI trza (opet) i gasi se...

Poz,vec sam jednom (prije 2 god) pisao o svom problemu. Naime,prvo mi je auto trzalo,tj.u trenutku izgubi gas i onda dodje,da bi "cudom" prestalo i opet se vratilo,ali ovaj put uz to sad se i gasi.
Ovako,moje laicko,u trenutku kada vozim,u 2 ili 3 brzini,auto pocne da trza,ono na tren izgubi gas pa dodje,da bi u trenutku kada pustim gas on se ugasi. Kad se ugasi,mogu ga najnormalnije upalit i sve je u redu. Samo da dodam da sam isao u servis (provjeren privatnik) i rekao je da je ocitao gresku "senzora na radilici". U medjuvremenu sam i narucio,i dok sam cekao isporuku,desi mi se da kad se ugasi nemogu da ga upalim. Zavergla ali ne kresne. Onda ja upalim 4 zmigavca,izbacim trokut reko zovem slepu,vratim se u auto i da probam opet upalit,kresne od prve. Poslije 10min.opet ista stvar,trza,ugasi se,nemogu upalit,i onda opet upali bez problema. Juce mi je stigao dio,a tek u pon mogu na servis,pa sam mislio ako je ko imao slicno iskustvo ili savjet da podijeli.
PS
Zmix,nemogu vise da samo teram :)
Poz,vec sam jednom (prije 2 god) pisao o svom problemu. Naime,prvo mi je auto trzalo,tj.u trenutku izgubi gas i onda dodje,da bi "cudom" prestalo i opet se vratilo,ali ovaj put uz
Kolega, ovo što su Vam rekli u servisu odgovara tim simptomima,znači senzor radilice,poslaću vam nekoliko da vidite simptome i kako auto se ponaša kada se oni pokvare: http://autoelektrika.forumotion.com/t131-senzori,https://www.google.rs/search?q=senzori+radilice&client=firefox-a&hs=ld7&rls=org.mozilla:sr:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=5EcHUsTFLonXswau14GIBQ&ved=0CEEQsAQ&biw=785&bih=354&sout=0,Iskreno se nadam da će kvar biti rešen s menjanjem senzora radilice. Pozdrav:cool:
 

amcibald

Member
Re: C4 1.6 HDI trza (opet) i gasi se...

Nadam se da jeste kada sam vec kupio. Javim i rezultate kako je proslo,ako se kome pojavi slican problem.
 

amcibald

Member
Re: C4 1.6 HDI trza (opet) i gasi se...

Informacije od jutros. Jedva stigao do servisa,gasio se,nije htio upalit,malo se guralo i opet upali na kraju. stignem u servis i zamijenim. poslije toga sam se vozao oko sat vremena i sve uredu. et. niko sretniji od mene u ovom trenutku.
zamijeni i teraj B)
 

amcibald

Member
Re: C4 1.6 HDI trza (opet) i gasi se...

U ovlastenom servisu original dio 75KM (290.50HRK) i ruke kod privatnog majstora 20KM (77HRK). Nemogu da vjerujem kako auto opet mirno radi i nikakvi problema. Iskreno bio sam skeptican u vezi ovog problema,mislio sam da ima jos nesto vise,ali poslije jucerasnjeg dana i preko 100km voznje sam se uvjerio da je auto opet ono "staro".
 

brezC4

New member
Re: C4 1.6 HDI trza (opet) i gasi se...

U ovlastenom servisu original dio 75KM (290.50HRK) i ruke kod privatnog majstora 20KM (77HRK).
to i nisu tako strašne cijene... ne znam kako bi to kod cijenili :hmmm:

poslije jucerasnjeg dana i preko 100km voznje sam se uvjerio da je auto opet ono "staro".
hoćeš reći: postao je opet citroen? ;)
 
Na vrh