C5 Problem sa hidraulikom

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ZlatkoC4

Well-known member
zvao sam par oglasa sa njuskala ali ne odgovara nijedna pumpa od tih, mora biti za active3+ znaci da auto ima tipku sport.
jesi probao zvati auto lukavec kraj Osijeka. oni drže rabljene dijelove s garancijom. Zvati u radno vrijeme 8-16h
Tel/Fax: +38531/280 451
Mob.: +38598 539 240
 

MarioZD

New member
Pozdrav, evo konacno sam nasao pumpu, u auto servisu damir danas ce mi odma poslati tako da ce to nadam se biti rijeseno iduci tjedan, a posli tog novi problem kljesta prednjih kocnica ono kako sam pisao na pocetku sve je doslo od te zamjene plocica i manzetne tako i kljesta izgleda treba mjenjati jer kad se mjenjaju plocice navodno se zavidavaju cilindri, a ne vracaju polugom kao na nekim drugim autima tako da ce biti jos troska :hm:
Inace hvala vam na kontakt brojevima za pumpu, ekipa najbolji ste :)
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Ma znao sam da će ti Damir imati pravu stvar.
A mehaničar ti nije neki ako nije shvatio da se kliješta vraćaju na navoj. Po meni bi ti mehaničar trebao pokriti dio troška za druga kliješta.
 

MarioZD

New member
A mehaničar ti nije neki ako nije shvatio da se kliješta vraćaju na navoj. Po meni bi ti mehaničar trebao pokriti dio troška za druga kliješta.
Dosta mehanicara se pravi da zna sve i svasta dok se ne desi ovako nesto, uglavnom to je bilo prije skoro dva mjeseca, a ja od tad nisam bio uopce kod njega tako da smatram da je malo kasno da idem tamo i ista mu govorim, a tek da mi on pokriva dio troska nemoguce. Znam samo da dok imam ovaj citroen c5 ne idem nigdi osim u ovlasteni servis za bilo sto. Jer racunas da ce biti jeftinije ako odes kod nekog drugog kad ono izade duplo skuplje nego vamo iz razloga sta taj drugi zaj... svojim neznanjem :mad:
 

vborovic

C5 modifikator
Nažalost, nisu ni ovlašteni kod nas savršeni (čast iznimkama), a pogotovo što se tiče hidraulike ... ovisiš o znanju i iskustvu konkretnog jednog mehanićara/mehatroničara u nekom servisu koji, ako se kuži u to, rastura, no ako samo djelomično razumije problematiku, auto ti može biti u gorem stanju nego prije servisa ... tragedija je da je servisna dokumentacija toliko dobra i pokrivena, da je nevjerojatno da se neki ljudi ne drže ni osnova (kojih bi se po službenoj servisnoj proceduri i morali držati) ... npr. dok se auto podiže, da se mora skinuti čep sa LDS spremnika ... i takve "gluposti" ...
 

MarioZD

New member
Nažalost, nisu ni ovlašteni kod nas savršeni (čast iznimkama)
Da u pravu ste, nazalost nisu pogotovo u tomasa tamo su me za kombi oprali 500eur, a nisu nista napravili, onda san otisa kod privatnog elektricara pa mi je covik odma nakon sto san mu objasnio sto se dogada reka sto mu je i koliko kosta, radilo se o nekakvom ventilicu jako mali komad kosta 1800kn i cim je to zamjenio kombi ko nov. :)
 

MarioZD

New member
kad ste vec zapoceli,napisite kojeg biste preporucili da svi odemo kod znalaca i izbjegnemo probleme
Auto Elektro Matešić najbolji auto elektricar u Zadru http://www.auto112.eu/pregled.php?id_klijenta=43, a sto se tice ovlastenih servisa za citroen prije dok nisamimao c5 nego samo jumpera isao sam u tomasa mozda 2 put sreca pa nije bilo potrebe vise put :D tamo koliko sam vidio radi dosta mladi ljudi, ne razumijem kako moze onaj sto je jucer skolu zavrsija ista znati o tom, valjda treba neka praksa iskustvo par godina da bi znao petljati oko tog pogotovo hidraulike. Onda mi je taj Matesic reka da sto ne odvezem u Perovica, ja nisan ni znao da postoji jos jedan citroen salon u Zadru tj, Perovic uglavnom oni su navodno bolji sto ce mo vidjeti iduci tjedan ja se nadam :)
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh