Problem s vodom

oiramcro

New member
Uglavnom imam saxa 1.4i 1997 godina .

Moj problem je s vodom , trosi mi vodu , cujem zvuk preljevanja vode u kabini , znaci da fali vode ? .. sumnjam na vodenu pumpu ? .. jel na cepu od ulja nema majoneze ? ..

I kaplje mi ulje pored desnog kolaca .. to bi moglo bit povezano ?

Hvala !
 

sLi

Dr. Xsara
jesi siguran da ti kaplje ulje pored desnog kotaca? da nije voda? jer tocno uuz desnu muldu prolazi cijev od vode do motora...
 

oiramcro

New member
jesi siguran da ti kaplje ulje pored desnog kotaca? da nije voda? jer tocno uuz desnu muldu prolazi cijev od vode do motora...
No uglavnom , nije to cisto ulje .. valjda kaplje voda po necem masnom .. neznam nisam siguran , evo danas sam iso tocit vodu i nije mi falilo puno mozda deci ,dva .. ulje ne trosi .. auto ne kuha .. temperatura dode do 3/4 kad ga tiskam i ful ganjam .. sam me uzasno zivcira to kaj curi .. tam je i klima ili ?
 

Olaf

New member
Napisao sam ti na forum hr sta treba vidjet, takoder moze brtvs glave pustat u cilindar pa tamo odlazi antifriz, grijac kabine propusta...moze biti vise toga

Otkud si?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Uglavnom imam saxa 1.4i 1997 godina .

Moj problem je s vodom , trosi mi vodu , cujem zvuk preljevanja vode u kabini , znaci da fali vode ? .. sumnjam na vodenu pumpu ? .. jel na cepu od ulja nema majoneze ? ..
To što čuješ prelijevanje vode u kabini vrlo vjerojatno može biti proboj kilera li negdje oko kilera. Potegne zraka, pa čuješ šum vode.

Jednom sam curenje na kileru sanirao s mljevenom crvenom paprikom. Uspeš malo u njega, to zapeče i stegne svaki proboj. Bar za idućih 50 tkm, pa kad probije, onda opet. :)

Ima li vode na bloku? Ako ima, onda sam 35 posto sam da su crijeva otišla i 55 posto da je vodena pumpa gotova. Jer pumpa uglavnom može puštati na osovini koja ide na remen, pa remen rasprši vodu po bloku.

Provjeri i zategnutost šelni.

Da je dihtung glave, davno bi ti motor otišao, jer bi izmiješao vodu i ulje, a prethodno tome bi teško palio. Dihtung ako i pukne, on uglavnom puca negdje između kanalice za ulje i kanalice za vodu.
Da je blok, primijetio bi da ti temperatura raste. To nisi spomenuo, pa pretpostavljam da nije ni to.

I kaplje mi ulje pored desnog kolaca .. to bi moglo bit povezano ?
Jesi 100 posto da je ulje? Da nije smjesa vode i antifriza?

grijac kabine propusta...
Sasvim bi mu se sigurno rosila stakla tada? Nije napisao, pa ne znamo. :(
 

Olaf

New member
Ja sam imo na Berlingu da je pustao mali kiler al se nije maglio iunutra nego je samo smrdio antifriz. A moze i pumpa biti da pusta + kaj mu mozda slini ulje pa se to pomijesa i zajedno kaplje. Treba pregledat sve jer ovako mozemo samo nagadat

A ona sredstva za brtvljenje izbjegavaj jer je stari to stavio u auto i zacepio mali kiler
 

oiramcro

New member
Uglavnom hvala svima na trudu :) ..

grijanje radi normalno nist se ne magli ili tak .. auto nece zakuhat ..

a to sta kaplje nije cisto ulje vise vodenasto onako .. budem ja to posliko ovih dana pa cete viditi ..

hvala svima
 

dream

New member
Uglavnom imam saxa 1.4i 1997 godina .

Moj problem je s vodom , trosi mi vodu , cujem zvuk preljevanja vode u kabini , znaci da fali vode ? .. sumnjam na vodenu pumpu ? .. jel na cepu od ulja nema majoneze ? ..

I kaplje mi ulje pored desnog kolaca .. to bi moglo bit povezano ?

Hvala !
imala sam isti problem, preljevanje vode u kabini se prvo slabo culo pa sve vise i vise dok jednog dana nije izbacio svu vodu iz sistema...problem pumpa od vode
 

oiramcro

New member
Ove probleme sam sve saniro ne trosi vodu nit nist .. uglavnom ostalo je jos jedno pitanj ... taj zvuk vode u kabini ..

ovako on se cuje dok je auto hladan .. dok se zagrije tog zvuka vise nema ,vode ima dovoljno .. uglavnom kad sam u leru i auto je hladan kad dodam gas cuje se ta voda u desnoj strani kabine ...
 

1587 VTS

New member
uglavnom kad sam u leru i auto je hladan kad dodam gas cuje se ta voda u desnoj strani kabine ...
Znam tocno o cemu govoris, na mojem se to isto pocelo cut na nekih 100 tkm, iako nije nista curilo, nije gubio vodu, sve super, al to se cuje :confused: Bas zvuk prelijevanja vode s desne strane dok je hladan!
Dalje ne znam rec nista jer je auto nakon sudara prodan sa 105 tkm. I danas ga vidim po cesti ;)
 

oiramcro

New member
Sta si sanirao? Sta je bilo?
Jesi ti siguran da cujes preljevanje vode?
A za vodu sam ja zabrijo da trosi , idem tocit i vidim da na ventilu ju pusti van , nisam mogo vditi razinu vode okom pa sam se zabrinuo jel je glupo napraavljeno.. A ovo sta je ulje kapalo , tj ta neka voda .. to mi je iz klime
bacalo dole valda .. sad vise ne kaplje nist i to mi je bas uredu :)

A ovo za preljavanje , to ti je koda cujes da voda onak tece , bas sta kolega 1578 VTS prica , tocno to kazem ti dodam gas na hladno i cujem ju kak tece..
dok se zagrije sve uredu ..


Znam tocno o cemu govoris, na mojem se to isto pocelo cut na nekih 100 tkm, iako nije nista curilo, nije gubio vodu, sve super, al to se cuje :confused: Bas zvuk prelijevanja vode s desne strane dok je hladan!
Dalje ne znam rec nista jer je auto nakon sudara prodan sa 105 tkm. I danas ga vidim po cesti ;)
Ma ja sam iso kod par ljudi da mi to pogledaju dok dodem do njih auto se zagrije i onda svi zabriju da sam lud :)
 

oiramcro

New member
Zmix evo slikice pa ti vidi jel imam to kaj treba ....

Uglavnom jel bi moglo bit sta stom klimicom , jel autic trosi 9,10 litara , nije li to puno za 1.4 motor ? .. stime da saltam na 2 , 2 i pol tisuca.. vozim se uglavnom ne vise od nekih 7,8 km i tako par puta na dan ne stojim puno u leru..

 

Zmix

New member
Ti to nemas (pogle svoju sliku i Zmixovu) to je pumpa za ubrizgavanje zraka u ispuh, tako se vara eko test
Tako je, Olaf.
Sva isparenja iz motora idu preko cevi u nekakav filter koji ta isparenja prečišćava i vraća u izduvnu granu.
S obzirom da je to crevo dosta dugačko dešava se pogotovo u zimskim mesecima (toplo-hladno) da se stvara kondenzacija i da se čuje klokotanje vode.
 
Na vrh