Problem s injektorima i dpf-om

ivanzg

milo mi je hrniæ
Suho gorivo znači da je smanjen sumpor u gorivu koji je tehnički gledano mazivo i smanjuje trenje,a nedovoljno je dodano sintetičkih aditiva koji podmazuju komponente ubrizgavanja.Ko je ikad točio vani Shell V power diesel shvatit će o čemu pričam.Autu ide ko simplon upravo zbog kvalitetnih aditiva koji smanjuju frikciju i poboljšavaju sagorijevanje.Ova goriva kod nas su čista prevara ala qmax ecto i td.Sve je to isto sr...nje,drugo pakovanje.
 

Spallato

Active member
Ivane, u ovlaštenom Peugeot servisu mi je tako rečeno, da te greške ne daju da se napravi regeneracija.

Na dijagnostici je pokazalo da je zadnja (zabilježena) regeneracija odrađena prije 3500 km.
Èak kompjuter nije registrirao prisilnu regeneraciju, koja je odrađena nakon brisanja grešaka.

Ponavljam, zaista ne znam ništa o tome. Pišem samo ono šta su mi drugi mehaničari rekli.
 

ivanzg

milo mi je hrniæ
Tek sam sad na početku posta shvatio da ti je bacio i grešku dpf filter clogging.Ok zato ne odrađuje regeneraciju.Dpf na ulazu i izlazu ima senzor tlaka tzv.diferencijator tlaka tako da po razlici tlakova na ulazu i izlazu određuje stupanj začepljenosti i izbacuje grešku.Kažeš da si čistio dpf i on se ponovo zapunio nakon relativno male kilometraže.Izbacuje ti greške injektora,i prisilna regeneracija ne pomaže.Po meni slagat injektore i očistit dpf ali pravim uređajem koji daje ispis parametara prije- poslije čišćenja.Nema šanse da to ne riješi problem jer u pozadini problema su sigurno injektori.
 

Davor1234

New member
Sad mi je puno jasnije jel se sve svodi a to da su injektori problem i mora ih se minjati. I tako ću napraviti.

Nego jedno pitanje da zaminim dva pa onda da pričekam koji 2 3 miseca pa druga dva dali je to moguće.
 

Spallato

Active member
Ivane, čistio sam ga prije 1 godinu i nakon 18000 km je opet počeo izbacivati "risk of dpf clogging".
Nakon spajanja na dijagnostiku vidio sam te greške injektora (korekcija brizgaljki).

Vjerojatno je onda problem s injektorima ali mi nije jasno... Prvo greška injektora 1 i 2,nakon mjesec dana 1,2 i 3, i vrlo brzo greška na sva 4, i sve su to povremene greške.

Nakon korištenja aditiva Tunap, nakon nekoliko dana pojavila se samo greška na injektoru 2.

Prije neki dan pokazalo je injektor 1 i 2, i sada, nakon nekoliko dana ne pokazuje nikakvu grešku.

Koliko injektora mijenjati, sva 4 ili...?
 

ivanzg

milo mi je hrniæ
Nažalost jedino pravo rješenje je reparacija ili zamjena sva 4 injektora,ovo krpanje 2 po 2 samo produžuješ zafrkanciju i u konačnici gubiš vrijeme i novac.Isti sam slučaj imao koštalo me 6500 kn reparacija+čišćenje Dpf-a i sad sve ok auto bolje ide i manje troši.Inače imam 98000km tako da me to jako razveselilo.
 

ivanzg

milo mi je hrniæ
Pinjušić,nemam zamjerki,korektni,garancija,ispis parametara dpf-a i injektora prije/poslije auto za sad radi ko vurica.Dpf je bio na nekih 65% ima uređaj za čišćenje pa rekoh neka i njega sredi pa miran.
 

ivanzg

milo mi je hrniæ
900kn+pdv po komadu,ujutro ga ostavio,drugi dan popodne podigao.Pretpostavljam da je moglo i brže al imam službeni berlingo pa mi se nije žurilo.
 

Spallato

Active member
Ivane, to je puno prihvatljivija cijena, duplo jeftinije nego stavljat nove.

Zna li se koliki je otprilike vijek trajanja tih repariranih, kako su se pokazali u praksi?
 

Davor1234

New member
O kojim injektorima su riječ kod tebe? Ja sam pričao sa tim Pinjusicem i traži mi 2050kn po injektoru. Inače za C4 Picasso 2012.
Simens(tj. Continental) injektori.
Da se ti injektori nemogu preparirati nego novi.

Je isto 1godina garancije.
 

Franz

Well-known member
Šta je sad istina?
Nazovi još Ivanuša ili Predena. Zovni i Purića. Kažu da je i on super, ali je brutalno bio skup, pa sam ga zaobišao.
Ako ih šalješ poštom, svjedeno ti je. Ili kad budeš dolazio u ZG, najavi se, pa odi kod njih. Na bivšoj 607-ici od starog, Ivanuš je samo očistio i podesio injektore. Problem je bio u filteru. Neki su htjeli raditi reparaciju. Naplatio 300 kuna u odnosu na ohohoo, koliko su neki tražili za reparaciju. Tu mi se lik učinio pošten, jer mogao je i on reći da treba reparacija i dignuti pinku, a nije. Ne jamčim za nikog #samoKažem. :)
 
Na vrh