Problem C3

Koko

Well-known member
Ako je imobilizator, moze se napraviti novi kljuc i izvuci da kazem PIN broj iz računara kako bi napravili kopiju. Ja za moj C4P imam 4 kljuca i svi pale :D
Prijatelju nije problem pravljenje kljuca, posto su oba kljuca nova, jedan pravljen ( narezivan ) prije 8 mjeseci posto je STARI kljuc koji je bio u upotrebi od 2002. bio izlizan i nije htjeo uci svaki put u bravu vrata i otkljucati vrata, a u zadnje vrijeme je tesko ulazio i u bravu cepa za gorivo. U bravu za palenje je ulazio bez problema i palio auto bez greske. Drugi kljuc je Valeo NOV nekoristen, a treci kako vec napisa u postu prije kodni kljuc za narezivanje bez elektronike u njemu za otkljucavanje vrata.
Mene u svemu tome buni jedna jedina stvar,a to je sto je auto do jednoga trenutka radio besprijekorno. Da sam ja imao prije kakvih problema sa kljucem i kodom, tipa hoce da upali, pa nekad nece od prve, ali kasnije upali ili slicno pa da kazem moguce da je tu imao neku caku, vec odjednom vise nije htjeo da upali? E sad opet ponavljam mozda je taj nesretni SIEMENS-ov kompjuter jednostavno u tom trenutku otkazao, posto sam po kupovini auta negdje na Netu procitao da je Citroen imao problema sa tim kompjuterom koji se kvario i pravio probleme, a da je BOSCH-ov koji je isto ugradjivan u C3 pouzdan i dobar? Nadam se kako mi rece veceras majstor kod kojega je auto da cu sutra znati sta je u pitanju i svakako prenjeti sta se desilo i jel sta uradjeno ili treba kupovati drugi kompjuter pa ga programirati i zamjeniti? :unsure:
 

Koko

Well-known member
Nadam se kako mi rece veceras majstor kod kojega je auto da cu sutra znati sta je u pitanju i svakako prenjeti sta se desilo i jel sta uradjeno ili treba kupovati drugi kompjuter pa ga programirati i zamjeniti? :unsure:
I dalje jos nista? "Madjionicar" odnjeo kompjuter i kljuceve u utorak i rekao da ce biti gotovo sutra ( juce ), ali...Nije mi jasno sto je to skidao i odnjeo kompjuter kad sam juce gledao na YT da se izgubljeni kod vraca preko lap topa spojenog na racunar u autu? Nasao sam na drugom ( Engleski forum ) da se u takvim slucajevima opet sa kompjutera skida eprom cip i nanovo programira? Sve u svemu danas 21 dan bez auta i hod po mukama, a do kad cuce se. :(
 

Mrki5

Well-known member
Ne postoji rješenje za sat vremena. Odgovorno tvrdim
Da isčita kod i kodira ga ? Pa ne treba mu osam dana. Slažem se da za sat ne postoji rešenje . Ali za šta , koji kvar ? Da rade Suhoj 35 verovao bih da ne mogu za 20 dana da reše čoveku problem.
 

Koko

Well-known member
Kod nas ne vazi pravilo "vrijeme je novac" u pravom smislu, vec u obrnutom. U svijetu ljudi zavrse za cca 1h i uzmu ti novac, jer je uradjeno odam i zna se koliko vrijedi takav posao, a kod nas razvlace danima kako bi izgledalo da je posao nuklearna fizika i da mogu uzeti sto vise.
Pa druze majstore kazi odma toliko ti novca treba ( lupi cifru ) i zavrsi, jer ovako svaki dan imam neplanirane i nepotrebne troskove koji se uvecavaju kako vrijeme prolazi. Umjesto da platim popravku odma cca100E ja imam troskova hodajuci dok se auto ne popravi 100E i jos popravka 100E, pa ode cifra na 200E bez veze. :(
Ne postoji rješenje za sat vremena. Odgovorno tvrdim
 
Posljednje uređivanje:

Koko

Well-known member
Evo prodje i peti dan kako je "madjionicar" odnjeo kompjuter, ali auto jos nije uradjeno i pokrenuto.
Medjutim u sjeni neodgovornog ponasanja "madjionicara" ciji odnos prema uzetom poslu je vise nego neodgovoran iako je vec dva puta obecavao majstoru Mladji da ce isti biti uradjen i auto stavljeno u pogon danas se majstor Mladjo pokazao kao vrhunski profesionalac u svome poslu i prije svega kao covjek sto je tesko sresti u ovim vremenima.
Danas je ( subota ) oko 14h primio pred kraj radnog vremena da osposobi klimu u rasulu na vozilu moga sina ( Peugeot 207 1.6 HDI ) da bi sutra mogao po ovoj tropskoj vrucini ugodno putovati natrag za Bec gdje inace zivi. Auto - klimu je uradio i dovezao auto do moje zgrade oko 18h u ispravnom stanju, te mu se ovom prilikom jos jednom javno zahvaljujemn na trudu i dobro uradjenom poslu u moje ime i ime moga sina.
 
Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Ja bih tu budalu od "majstora" išamarao i uzeo komjuter i odneo tamo gde se ljudi razumeju. A taj neka ide čuvati ovce ! Mada ni čoban ne može da bude svako.
 

Koko

Well-known member
Mrki5 Mrki5
Druze ne znam sta bi ti rekao, ali kad zivis u okruzenju koje tog "majstora" hvale na sva usta uz tvrdnju da samo on moze to rjesiti ne znam gdje i koga da trazim dalje?
Vec se moram naouruzati strpljenjem i moliti svevisnjeg da mu da bar malo odgovornosti da to zavrsi ili posteno kaze da nije u stanju to rjesiti i donese kompjuter da ga nosim nekom drugom?! :confused:
 

Koko

Well-known member
Ja znam u Beogradu momke koji znaju posao i rade preko 20 godina, ako ti je to od neke pomoći ?
Aaa ne znam sta reci Mrki5 Mrki5 sem puno hvala na zelji da pomognes! Vidicu jos koji dan sta ce se desiti, pa cu odluciti sta raditi? Iskreno meni je vec neprijatno sto taj "strucnjak" kompromituje dobrog covjeka i majstora kao sto je Mladjo koji mi je danas ( mome sinu ) izasao u susret i pomogao.
 

Koko

Well-known member
Mozda je blesavo, ali pomogne?
Sta mislite da se kupi i promjeni komplet set elektronike na mom autu? :unsure:

 

Koko

Well-known member
Samo kratka informacija da me je juce popodne zvao majstor Mladjo i rekao da je auto upaljen, a popravio je i rucicu za otvaranje haube ( sto je prethoni "strucnjak" otkinuo ), pa mogu doci i preuzeti auto. Juce nisam mogao zbog vec dogovorenih obaveza popodne, pa cu auto preuzeti danas kada podjem sa posla, a veceras vise informacija u vezi kvara, ako ih uopste i dobijem, posto je to radio "madjionicar". :rolleyes:
 

Koko

Well-known member
Drago mi je zbog tebe, a tog kako ti zoveš "mađioničara "bih malo išamarao ali ozbiljno !
Pa ti si jos njezan...Ja sam neki dan rekao majstor Mladji da cu mu noge iz guzice iscupati....:D "Madjionicar" ga zovem jer tako jedan moj drugar iz Lovreca - HR zove te sto rade elektroniku, pa i menu uslo u naviku, a to je ono da ne znas nikad sta ce izvuci iz sesira. :LOL: Inace danas sam preuzeo auto i dobio na uvid od majstor Mladje zamjenjeni dio koji je uzrokaovao svo to sranje oko kompjutera, a to je kuciste sa rucicama na volanu. Nisam imao srece da se moze otvoriti i popraviti, vec je kod mene bilo zaliveno, a majstor mi je rekao da imaju kucista koje se daju otvoriti i popraviti. Sve u svemu auto je ponovo u pogonu i valjada potraje, a svima vama koji ste ucestvovali u ovoj Temi hvala na interesovanju i podrsci. 👍

P.S.
Moram bit i ja samokritican, jer sto rece majstor Mladjo da sam ga odma kontaktirao ne bi se sve ovo ovoliko oduzilo. :)
 
Posljednje uređivanje:

Koko

Well-known member
Poslije radosti zbog zavrsenog posla i pokrenutog auta usljedio je jos jedan "madjionicatev" trik, kao sto rekoh nikada ne znas sta ce izvuci iz sesira, mozda zeca, goluba ili "zmiju"? Jutros sam ustanovio da mi drugi kljuc koji je bio uz auto prilikom popravka nije kodirao, posto ne moze da upali auto tako da trenutno raspolazem samo jednim funkionalnim kljucem. :(
To be continued! :unsure:
 
Na vrh