Preskočio remen

d3000

New member
Krenuli ujutro na put, i nasred autoceste odjednom C3 prestane vuči.. :mad:
Uspjeli smo preći u zaustavni trak i nema šanse da više auto zapali kad se jednom ugasio.
Èuje se kad okreneš ključ da nešto vrti ali ne vergla.
Došla šlep služba , kažu preskočio je remen 1000%.
Odšlepali ga do mehaničara i sad čekam dijagnozu.
Auto je star 9 godina i nema još 90tisuća a ko za peh čekao sam sljedeću plaću da idem na veliki servis:(:(.
Ne čuju se nikakvi drugi zvukovi , ni lupanja ni ništa.
Što mislite , koliko će me to sad koštati i da li će biti uopće isplativ popravak?
C3 je 2004g , 1.1 benzinac.
 

lageros-zg

New member
Najprije pričekati dijagnozu, pa onda u potragu za dijelovima i cijenama,
a inače, veliki servis je najbolje raditi na nekih 6 godina (ako je auto kupljen kao novi) ili ranije ovisno o kilometraži (cca do 150.000 km), a nakon prvog velikog servisa (neovisno o tome da li je ugrađen "originalni" rezervni dio sa pečatom proizvođača vozila ili originalni aftermarket proizvod) svakih 5 godina ili oko 100.000 tkm.

Ovo je pravilo (i da, postoje iznimke) i tako se čuva džep, jer pametnije je napraviti servis i dvije godine ranije, nego 1 dan kasnije.

I ovaj slučaj neka svima bude upozorenje za takve stvari da pazite na to i ne igrate se s time.
 

Krky

Lakerski profesionalac
ako remen nije pukao možda šteta nije prevelika :hmmm:
Da je samo preskočil anlaser bi normalno vrtel cijeli motor..
ako mu čudno vrti najvijerovatnije je pukel jer vrti samo radilicu i klipove preko zamajca, gore glava miruje sa pofrkanim ventilima, tak da motor nema kompresije pa lagano vrti..
na nekim motorima čak ventil razbije klip..
kolko je sad isplativo reparirati glavu? pa uz to veliki servis, majstor, moglo bi koštati skoro ko cijeli motor na otpadu..
 

d3000

New member
Sutra ću nadam se dobiti neke odgovore i dijagnozu.
Kad se okrene ključ čuje se lagano da nešto zuji i to je sve, nikakvih jakih zvukova i slično.
Molim Boga da nije najgore!!
 

d3000

New member
Nakon što je postavljen novi zupčasti , ipak motor nije davao znakove života.
Na starom remenu je popucalo nekoliko "zubi".
Ventili su otišli. :(
Ne znam još koja će biti cijena ali po riječima mehaničara u svakom slučaju se isplati popravljati. Rekao je da ništa ne brinem , da ću imati novi remen i motor u potpunosti repariran i da ću biti jako zadovoljan cijenom i kvalitetom :).
Javim kad bude sve gotovo!

Eto, ( na moju žalost) iz mog primjera moći ćete saznati koliko će vas koštati ukoliko ne promijenite remen na vrijeme a on u međuvremenu pukne!:shock:
 

balki

Active member
Volio bi vidit fotku glave i čela klipova kad to rastave- može bit minorna šteta- ventil-dva, sređivanje glave, par dihtunga + set za velki servis. A može bit i tulum po klipovima, cilindrima i glavi. Ja sam optimista i nadam se prvoj varijanti.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dosta auta ima utore na klipovima tak da se donji dio motora sačuva kod takvih nezgoda..
fijati su poznati da se gotovo uvijek dogodi balkijeva druga varijanta..:D
 

ante66

Active member
Pogledaj ipak tu glavu , ne mora motor davati znakove zivota ako je promasio fazu paljenja.Udarac klipa u ventil se mora cuti ( jako se cuje) , ako je udario nebi samo prestao vuci.Dogodilo mis se na Plitvicama sa BMW-om , jedan cilindar .Vozeci do Trogira unistio jos jedan ventil i skrivio glavu( dosao na dva cilindra).Isla je nova glava , brusenje i dva ventila sa semerinzima.:(
 

d3000

New member
Evo auto je već na dvorištu, dobro sam još i prošao i jako sam zadovoljan :).
Uglavnom , nisu svi ventili "otišli" pa nije bila tako velika šteta.
Napravljen je kompletan veliki servis , zamjenjen kanalni i zupčasti remen, pumpa, dihtung glave i sve kaj već spada u to...
S obzirom na poznanstvo , ruke majstora su koštale 1000kn a dijelovi 2500kn.
Iskreno mislio sam da će puno više biti , no prošao sam super.
Sad u nabavku nekih novih sitnica za auto... moram promijeniti presvlake, moram popraviti krov koji tu i tam pusti koju kapljicu, planiram postaviti senzor za parking, možda usput naletim i na original radio negdje na njuškalu i tak...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Je, celi mesec hrmbaš i gle, ode u treptaju oka..
nego, čudim se kak su oni to u tak kratkom roku napravili, tako reč u 24h je auto gotov..
el se sme znati ko je radio?
 

d3000

New member
Evo radio sam u ovom dole navedenom servisu.
Uglavnom , da nisam išao preko poznanstva cijena bi navodno bila puno veća.
Kod:
http://spicek-auto-centar.hr/
 

fullcool

New member
Većina toga je i bila već za zamjenu, do pucanja remena je i došlo jer je već odavno prošao rok da se mijenja, tako da nije odjednom "palo u vodu" toliko novaca.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo radio sam u ovom dole navedenom servisu.
Uglavnom , da nisam išao preko poznanstva cijena bi navodno bila puno veća.
Kod:
http://spicek-auto-centar.hr/
onda đabe reklama bez poznanstva :D
 
Na vrh