Preporuka i iskustva za servis: ZAGREB, SISAK, ZAGORJE

friški

New member
Samo mala pritužba na Citroen /Kovinska. Pretpostavljam da spomenuti plivaju u lovi i izobilju, jer već tjedan dana od mog javljanja čekam da mi jave termin za servis. Silom im hoću turnuti u đep ~ 4000 kn, a oni ništa. Fakat mi takva neposlovnost u današnje vrijeme nije jasna.
 

igor

New member
upit

Trebal bi broj od nekog meštra iz dubrave za c5 2004 2.2hdi da se iščitaju greške testerom (lexiom) jer elektronika luduje, to je za frenda nije za mene jer on nije tu na forumu. Hvala
 

topolino

Member
Re: upit

Trebal bi broj od nekog meštra iz dubrave za c5 2004 2.2hdi da se iščitaju greške testerom (lexiom) jer elektronika luduje, to je za frenda nije za mene jer on nije tu na forumu. Hvala
auto-jablan 098-274-278
 

pandakonda1992

New member
Pozdrav forumasi, trebao bih zamijeniti na xsari MK II 2000.g. komplet lamela, dosta hitno (danas ili sutra) pa me zanima imate li kakve preporuke autoservisa, koliko bi to doslo, kvaliteta usluge itd?

Hvala unaprijed!
 

Krky

Lakerski profesionalac
Da li vam je realna cijena od 1.500 kn za redovni servis C4 2.0 HDi? Takvu sam ponudu dobio od servisa u Kovinskoj. :confused:

ovisi kaj ti budu sve mijenjali
ako je to kak si rekel redovni servis, gdi se mijenja ulje, filter ulja, zraka, to je bezobrazno pretjerana cijena, taj materijal te bi koštal tu pri dečkima na forumu oko 450kn, i koliko je 1h rada u servisu????

evo ti primjer, kod nas u KC ti Pegot ima "akciju" kak ti ak kod njih kupiš ulje i filtere da ti đaba promjene, od znatiželje sam ih nazval da pitam pošto im je ulje Total 9000,5w40, tip veli 129kn litra, a kod Anđelka u Lagerosu 49kn a za filtere nisam i pital jer sam htel imati miran ručak danas :disgusted::disgusted::disgusted:
 

c4 power

New member
Da li vam je realna cijena od 1.500 kn za redovni servis C4 2.0 HDi? Takvu sam ponudu dobio od servisa u Kovinskoj. :confused:
Zatraži ponude od više servisa pa usporedi i odluči. Ja sam za svoj C4 1.6 hdi izabrao PSC Vrbovec iako sam iz Zagreba. Možeš donijeti svoje ulje jer ti je to bar 50% jeftinije nego u servisu.
 

deda

New member
Motor 1,6 i 2,0 je velika razlika u cijeni održavanja i dijelova,ali svejedno je to puno, a zbog čega,već smo razglabali na forumu.
 

B-Link

New member
Da, redovni, normalni servis... Rekao je da može ići do 2.500 kn ako će mijenjati pločice i remenje. Stvarno nisam primjetio da mi stoje zvijezda ili propeler na haubi.

Motor 1,6 i 2,0 je velika razlika u cijeni održavanja i dijelova,ali svejedno je to puno, a zbog čega,već smo razglabali na forumu.
Kakva god razlika bila. Prijatelj je imao servis kod Tomića, BMW 330xd 1.800 kn, brat u AZ WV Golf V 2.0 TDI 560 kn...
Meni nije ništa 'otišlo' na autu, pa da se mora ekstra mijenjati. Ok, znam da ide cca. 6 litara ulja u 2.0, ali to bi jedino trebalo biti razlika u odnosu na 1.6 prilikom redovnog servisiranja.
 

B-Link

New member
Ali samo ulje i filtere trebam promijeniti. 'Veliki servis je bio na 150k, jedan sam imao kod privat mehanicara na 170k i sad sam htio finjaka na 190k u ovlastenom, ali čini sa kako taj film nebudemo gledali
 

edek

Member
pozz svima,ja vas nebum puno davil nego molim pomoć za dobrog majstora za xantiu 99g,1.6i+plin,auto se stepava i rikava i svasta nesto,,,,pomoć bilo tko
 

Lakii

Well-known member
Pozdrav,

Trebao bis se prvo malo predstaviti u rubrici za predstavljanje.
Ono, tko si, koji auto vozis, odakle si...

Onda bis trebao malo vise napisati o svom autu, karakteristike, kako je odrzavan, koji je plinski sustav ugraden, kako se tocno kvar manifestira, sto si vec probao napraviti za otkloniti kvar...
 

morbo

New member
evo nedavnog iskustva s CS tratinska...
Na svoju ruku sam promjenio kuciste kljuca s daljinskim za moj c2. Propala mi tipka za otkljucavanje pa nasao kod drage gospoje na hrelicu kvalitetno zamjensko kuciste. De facto dva komada plastike.

Nakon izmjene mi auto nije htio upaliti. Otkljucavao zakljucavao daljinski bez problema ali vergla i nece upaliti. (sad ce mi se iskusniji smijati ali meni je to bila uzasno glupa i frustirajuca situacija)
Slepanje do CS... Pregleda automobila... s autom je sve ok, traze me da dodzem s rezervnim kljucem. Donesem rezervni kljuc, upali od prve. Kazu mi da je glavni kljuc s daljinskim strgan.
Velim ja njima da sam promjenio kuciste ali da nije nista izgledalo strgano i da sam pazljivo sve sklopio bez ikakve sile nazad. Odgovor od strane ovlastenog servisera je glasio 'strgali ste kljuc, mogu vam ponuditi novi, ceka se dva tjedna i kosta 550kn'.
Ispostavilo se da nisam strgao kljuc, nego uz elektorniku u kucistu postoji mali crni komad plastike koji je u stvari RFID cip koji daje signal automobilu da je kljuc kojim se pali originalan. Njega sam previdio preseliti u novo kuciste.

Uglavnom, umjesto da pomognu stranci odlucili su se probati mi uvaliti novi kljuc, nakon 7 godina redovnog servisiranja po preskupim cijenama izgubili su redovnu musteriju i zaradili losu reklamu...

Sada sam kod 'neovlastenog' majstora koji mi se cini posteniji u pristupu i definitivno jeftiniji...
 

ibirkic

Member
Dečki, ima li netko informacije o auto servisu Zlatko Vujec na kajzerici? Servisira peugeote, pretpostavljam da mu onda ni citroeni nisu strani. Moj mehaničar mi nije usput ovih dana, a ovaj mi je u kvartu pa me zanima da li je ok.
 

kerber

New member
Dečki, ima li netko informacije o auto servisu Zlatko Vujec na kajzerici? Servisira peugeote, pretpostavljam da mu onda ni citroeni nisu strani. Moj mehaničar mi nije usput ovih dana, a ovaj mi je u kvartu pa me zanima da li je ok.

Što se tiče Vjeca s obzirom da je njegova kćer išla samnom u razred u osnovnu školu da se bavi Peugeotom od sredine 80-ih, ako ne i prije.
 
Na vrh