Preporuka i iskustva za servis: ZAGREB, SISAK, ZAGORJE

asorta

New member
Is iskustva nebih preporučio razvikani Citoren servis u Kovinskoj, dok imam pohvale za MTA Thomas (odlična dijagnostika) i CIB Buzin (iako serviseri nakon update softwarea ili promjene žaruljica zaborave vratiti zaštitne plastike) :confused::confused::confused:
 

boškobuha

New member
Pozdrav ekipa, evo kratko pitanje...

Kupujem C4 Mk II 1,6 hDi 68 kW od kolege s posla, 90 tkm, auto će navršiti 5 godina za 2 mjeseca.
Vožen je uglanvom po autoputu od Ivanića do Žitnjaka, znači jako malo vožnje po gradu i od semafora do semafora.
Održava ga drugi kolega s posla (kojemu pola firme vozi aute na servis) i on mi kaže da je auto kao nov. Nemam razloga ne vjerovati ni njemu ni kolegi koji prodaje.

Ali me zanima jedan savjet, dal bi bilo ipak bolje odvesti auto u ovlašteni? Tj. dal original dijagnostika ima kakvu prednost (inače kolega koji servisira aute ima svu potrebnu opremu doma). Inače su servisi u garanciji bili rađeni u ovlaštenom, a onda kod kolege, ispadao je mali servis jeftinije, pa ga je kolega koji ga prodaje održavao nekih 5000km prije intervala.
Eto, prvo to me zanima, a onda ako bi bilo bolje otići i u ovlašteni, koji bi preporučili u ZG-u za dijagnostiku (i odmah ću napraviti i mali servis).
 

Cutac

Prèkaroš
Cib Commerce Buzin
Ali rađe odi kod dobrog majstora, ako ga imaš.
Imam ti ja jednoga ako ti Karlovac nije daleko, a masu je bolji od ciba.
Neću javno klevetati, ali recimo, što bi bilo kada bi bilo, točna dijagnoza kvara učini da račun za riješen problem bude 250 kuna, umjesto 1200 kuna bez da se problem riješi.
Naravno, to se dogodilo tamo nekom Mađaru sa Škodom...
 

ZlatkoC4

Well-known member
ja sam sa cibom i više nego zadovoljan. lmaš ovdje ljude na forumu koji su po 5-7 god. servisirali kod njih i bili zadovoljni. ja iz Vk dolazim u cib neću da idem u Osijek u psc slavonija.

ali da postoje privatni jeftiniji postoje. sad tko što voli.
kovinsku ne bih preporučio.
 

Nali

New member
Mislim da ne postoji gori servis od onog u kovinskoj, toliku uvredu inteligencije nisam nikad u životu doživjela, lažu čim zinu, besramno. I valjda misle da su ljudi toliko glupi da im povjeruju. Tamo ne bih ni tačke dala servisirati.

Bila sam prije par mjeseci tamo, ali nikako da stignem napisati svoj utisak.
 

ZlatkoC4

Well-known member
pogledaj ovo http://hrv.sika.com/hr/solutions_products/01/01a005/01a005sa08.html

i ovo http://www.loctite.hr/lijepljenje-vjetrobranskog-stakla-6407.htm
imaš razno razna brtvila. koja bih ti savjetovao da povučeš samo jedan red kao silikonom ali u onaj alu kanalič u brtvi gume tu ti se i odvaja od stakla nema potrebe mazati samu gumu na staklu več unutarnji dio u gumi nalazi se limeni dio koji nasjeda na staklo.
gotovo svako malo bolja prodavaonica auto boja ima ili ti može naručiti brtvilo u obliku silikona ili omanje boćice upravo za brtvljenje staklo, metal, guma
 

Cutac

Prèkaroš
Kanalić mi ne spada. Bio je spao, ali su mi u CiB-u to složili, zalijepili, sad je u redu.
Problem je ona guma koja se naslanja na šajbu, iskrenula se, pa bih tu rupu popunio ljepilom/brtvom.
To sam napravio sa silikonom(onim heavy duty), ali se tokom ljeta i jeseni skupio pa opet pušta(slabo, ali pušta).

Hvala za linkove, budem ujutro proučio :)
 

Yukio

Member
moze neka preporuka za autodijagnostiku i trazenje problema kod tresnje i loseg takta rada 1.4 Hdi motora.
U krajnjem slucaju repariranje dizni.

Pitao kod auto Bingula ali koliko sam shvatio rade oni samo s benzincima, cudno ali tako kaze.
 

toma

Active member
Autoelektrika Nik. Dečko je u peugotu i citroenu radio. Dao otkaz i otvorio radnju. Ja sam išao kod njega na preporuku od frenda. Imao sam problema s paljenjem auto. Nije mi radila struja za pokretanje pumpe goriva. Riješio je to u pola sata. Broj telefona 092 289 1924
 

2mario2

Well-known member
Imam ti frenda koji ti to može riješit (Bedekovčina u Zagorju). Mario 098604962, ima svoju radnju kao i rabljene dijelove za francuze (mehaniku i limariju) ili po želji nove kupi i ugradi ovisno jel želi netko jeftinije proć il ima para za novo
 

ZlatkoC4

Well-known member
1.4 Hdi motora.
U krajnjem slucaju repariranje dizni.
probaj Purić u Samoboru oni su ti za dizne odlični imaju sve moguče strojeve i dijagnostike ovlašteni za Bosch. ali rade i simens delphi možeš kod njih reparirati svoje ako je potrebno ili zamjeniti za reparirane ili nove tvoje idu njima i onda ti je cijena jeftinija. ali to češ sve već čuti od njih
 

Yukio

Member
pretpostavljam da je meni jedan cilinder problem, tj. jedna dizna. Jel da repariram sve ili samo tu. Kakva je praksa inace. Znamo da je skupo u svakom slucaju
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kakva je praksa inace. Znamo da je skupo u svakom slucaju
Trebaš otići kod nekog kao što je Purić-Samobor i reće ti dali treba jednu dvje ili sve ili ništa bez da oni to provjere nečeš znati a sad to odradi kako treba i tjeraj dalje :grin:
oni su specijalizirni za te stvari.
 

Rexi

New member
Eto konacno da i ja napisem nesto pozitivno :angel:

Prica je vezana uz na zalost, negativno iskustvo za druga dva ovlastena servisa:
https://www.citroenforum.hr/145543-post13.html

Dakle, prethodno sam se najavio na servis sa naglaskom da imam kompliciranu elektornicki problem i da mi auto moze stajati kod njih svega par dana.
Pomalo skeptican.. odlucio sam se ipak ici kod ovlastenoga jer mi se cinilo.. ako ne rjese problem, zakrvit cu se dok to ne rjese - ako su vec OVLASTENI.
Izabrao sam CS u tratinskoj.

Auto sam predao sa ovim stavkama da se rjese:

- napraviti rezervni kljuc sa daljinskim
- promjeniti posudu za pranje stakla sa novom
- ciscenje ERG ventila ili sto god.. jer je auto radio neravnomjerno u leru.
- rijesiti curenje struje
- rijesiti kontrole kod vozaceve strana za stakla

Naglasio sam da mi prvo rjese curenje struje, pa tek onda kontrole stakla i onda tek ostalo i to da me nazovu zbog troskova.

Dosao sam ujutro u 7:30, ostavio auto.
Oko 13 sati me zovu da je nađen problem stakla i da se radi o podizacu. Ja reko, jel sigurno? -Kaze gospodin, sigurno.
Ja reko mjenjajte, moze i neorginalni ako ne stigne u naredna par dana.

Uglavnom, oko 17 sati sam podignuo auto, prozor rjesen, sve radi.
Doduse... par dana kasnije sam htio obrisat staklo pa nije bilo tekucine. Nadam se da nije iscurila nego da je nisu napunili :D

Kako bilo, rijesili su mi veliki problem. Ostavio 200kn baksica i sretan otisao.
kompletan racun je bio 6000 kn, s time da je orginal kljuc, kontrola na vozacevoj strani, posuda za tekucinu i ona stavka nije bio ERG ventil nego su promjenili bobinu i svjecice.

Ekipi hvala i doci cu opet, nadam se ne pre brzo :D
 
Na vrh