Prednosti i mane start/stop sistema

vborovic

C5 modifikator
Ja ću samo reći da ni jedan proizvođač ne predviđa dugotrajno korištenje start/stop vozila sa tim sustavom trajno isključenim ... a dalje ostavljam svakome da sam eksperimentira ... ima jedna stara narodna: magarac uči na svojim greškama ...
 

Doomsday

U prolazu...
A ja ću samo reći da ako se vozi školski, kako su nas svih učili u autoškoli, niti jedan auto sa SS i ručnim mjenjačem gotovo nikad neće imat priliku uključit SS sustav...

:D
 

La Marche

Iskreni optimist
Prednosti i mane.
Mir i tišina u stajanjima uz vidljivo manju potrošnju u gradskim gužvama, a ne samo na testiranjima.
Vrlo kratko vrijeme zagrijavanja prije nego što proradi. Praktički trenutni početak rada motora nakon stopa. Citroen kaže 0,4 sekunde. Nemam razloga sumnjati.
Kod kolone koja sporo ide pa kratko stane pa opet ide, vrlo je lako naučiti voziti se tako da se ne gasi na sekundu-dvije.

Mana mi je jedino što ne radi kad je vanjska temperatura ispod -5.
 

Syyy

New member
Ja imam s/s i mogu reći da kod pokretanja motora nema razlike između s/s paljenja i onog ključem. jednako kratko vergla u ova slučaja. Kod niskih temp (ispod -4) i jako visokih (preko 34) se sam isključi iz jednostavnog razloga što bez rada motora ne može zadržat željenu temp. u kabini (grijanje ili klima). Isprobao sam i situaciju pun gas po ac i dolazak na semafor i s/s nije ugasio auto tako da pretpostavljam da prati i temp. turbine. Inače osobno mislim da nema neke veće uštede sa njime.
 

Phantom

Drajver
C3 je gradski auto, kog će boga ikome traktor za po gradu?
molim lijepo moj dizel radi ko švicarski sat, pa nije ti to fauvau da drnda...imamo mi bolji motor od tdi...:grin:

inače ja sam protiv ovoga ehdija samo to je zlo koje ćemo imati svi kada budemo kupovali nove aute...
 
Na vrh