Prebrz C3

renatokivac

New member
pozdrav ekipi!!! evo friški sam na forumu!!
Uglavnom vlasnik sam c3 1,4hdi Medveščak 2011g. kupljen je u drugom mjesecu prošle godine i mogu reći da je do danas natukao popriličnu kilometražicu imam ravno 34000km....ee sad kako uglavnom vidim da svi imate dobra iskustva s autom moram reći da ja imam ajmo ih tako nazvati čudnima....
Prvi vrlo zanimljiv detalj koji mi se od nedavno događa ajmo reći od kojih 28000km je da kod ubrzanja točnije šaltanja iz 3 u 4 i 4 u 5 događa nešto jako čudno....
dakle vozim ga u 3 na 2000 okretaja i kad krenem malo jače ubrzavati u prvom momentu okretaji skoče na 3000...i dobim dojam kao da je auto napravio kick down popularan za automatike,,,,a moj je ručni.....i ima kao sekundu zadrške ubrzanja i onda jednostavno poleti....što moram priznati da mi nije radio u početku....eee sad ni sam ne znam što je kao niti ekipa u servisu AC Krivaka....istu stvar radi i u 4 brzini kad je na 2000 okretaja i kad ga nagazim...i moram priznati da mi to radi od kad sam stavio zimske gume! jer sam smanjio dimenziju ali svejedno mislim da to ne bi trebalo biti problem....serijske su 195/55/16 a zimske 185/65/15......te opet ista stvar na autocesti kad npr....vozim u 5 brzini 100 i poklopim ga....

eee sad nije da mi ne odgovara jer imam dojam da ko da ima 90 a ne 70 konja kad krene ubrzavati, ali me strah da to neće voditi ka kakvom većem problemu...samo to....pa me zanima da li netko ima slično iskustvo??
 

1587 VTS

New member
Ja otpocetka pricam da mali ide ko zmaj, a ljudi misle da pricam lovacke :grin: I moj na 2000 zagrize ko da ga vrazi gone :grin::grin::grin: E sad bas taj kick-down efekt s okretajima nisam uocio, vjerojatno je nesto krenulo u krivom smjeru.. Nemaju ti gume u praksi puno veze s tim jer je razlika prakticki zanemariva.. Najblizi odgovor bi mogao dobiti od dr. Tec-a, cekaj da se javi :cool:

A di si prije skupio toliko km?
 

renatokivac

New member
pa u biti vozili su se i rekli su da je kao malo čudno ali da u biti kvačilo nije...a mislim da bi i ja skužio da je s kvačilom nekaj....samo ono dođe ti malo bedasto....pritisneš gas okretaji se dignu, sekundu se ništa ne događa spektakularno i onda potegne ko metak.....
heheh da budem iskren čak mi se i sviđa s jedne strane koliko me i brine....ali da je već kvačilo otišlo?? fuck...nije to malo prebrzo?? mislim vozio sam aute i aute kako ja tako i žena i nikada niti s jednim problema....tak da sam siguran da nije moja greška....a i siguran sam da reklamacija i da je kaj u tom pitanju sigurno neće proći.....a popravak je čujem opaki....navodno se sve mora mijenjati i u ovlaštenom servisu koštat će 1000 eurića....
 

renatokivac

New member
evo probat ću opisati.....
dakle vozim u trećoj 50 na 2000 okretaja....pritisnem gas ne skroz do poda recimo 2/3 i onda okretaji poskoče neee baš full do 3000 recimo da skoče između 2500 i 3000 nekad blizu 3000....i onda tu sekundu kad okretaji skoče auto kao da ne ubrzava i onda okretaji krenu padati a auto ubrzava ko metak....ista stvar događa se u četvrtok kad šaltam prema petoj i u petoj na autocesti kad vozim 100 i pritisnem gas....normalno je da auto krene ubrzavati i okretaji idu lagano a ne da odmah odu visoko i onda padaju a auto ubrzava....teško mi je to opisati....čovjek to jednostavno treba probati i vidjeti....dakle bio sam na kontrolnom servisu i rekli su mi da nema ništa preko kompa kad su ga priključili, probali su se voziti spojka nije....tak su rekli....a mislim da bi primjetio da je spojka....ništa u veljači ovako i onako imam redoviti servis pa su rekli da će mi staviti kao novi program ili mapu rada motora....uglavnom tako nešto....
 

renatokivac

New member
pa i ja si to mislim....zanimljivo je to da mi se to počelo događati od onog dana kad sam stavio zimske gume.....točnije kad sam ove koje su došle s njim a dimenzija su 195/55/16 michelin energy saver zamijenio zimskima 185/65/15 Marangoni 4Winter.....
 

Dalibor

Dado Tornado
ali nemoj servisu spominjati gume ili bilo što.
dođeš i kažeš problem je taj i taj.
men se čini da im uvijek malo fali do onog: ali gospodine, vaša je pogreška, ne može to pod garanciju.

servisi su kao sudovi, uvijek se najbolje pravit glup.
 

Konrad

New member
ali nemoj servisu spominjati gume ili bilo što.
dođeš i kažeš problem je taj i taj.
men se čini da im uvijek malo fali do onog: ali gospodine, vaša je pogreška, ne može to pod garanciju.

servisi su kao sudovi, uvijek se najbolje pravit glup.
Dalibor a otkud znas da nije sjebo mjerenje brzine s drugim dimenzijama...

neznate kakva se sranja desavaju zato sto ljudi misle da su pametni i ne slusaju nego stave drugu dimenziju koja nije podrzana u racunalu ABS niti prijave drugu dimenziju u racunalu ABS...

meni je u ovoj temi najbolji ovaj dio koji se ponovio vise puta u postovima;
i moram priznati da mi to radi od kad sam stavio zimske gume! jer sam smanjio dimenziju ali svejedno mislim da to ne bi trebalo biti problem....serijske su 195/55/16 a zimske 185/65/15......te opet ista stvar na autocesti kad npr....vozim u 5 brzini 100 i poklopim ga....
pa i ja si to mislim....zanimljivo je to da mi se to počelo događati od onog dana kad sam stavio zimske gume.....točnije kad sam ove koje su došle s njim a dimenzija su 195/55/16 michelin energy saver zamijenio zimskima 185/65/15 Marangoni 4Winter.....
i na kraju da rezmiram sto sam htio reci...s tim forama; NEMOJ RECI U SERVISU ZA GUME ITD samo da se iskreno izrazim hebete decke bezveze u servisu...i ako se ispostavi da je kvar uzrokovan s tim sto su druge dimenzije nemoj se cuditi ako dobijes racun za visesatno trazenje kvara itd...

postoje dimezije guma koje vozilo podrzava i ako se mijenja dimanzije mora se obaviti zamjena guma u ABS racunalu...a na vozilima s elektricnim servo uredajem treba i u racunalu serva zamijenit dimenzije

sad odo pit kavu
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
postoje dimezije guma koje vozilo podrzava i ako se mijenja dimanzije mora se obaviti zamjena guma u ABS racunalu...a na vozilima s elektricnim servo uredajem treba i u racunalu serva zamijenit dimenzije
Tetec,a otkud tebi da ova njegova zimska guma nije dimenzija s kojom auto dolazi u nekim drugim paketima opreme ?? Tzv "vulgaris" ? :whistling:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Kakve prevelke gume ?? :wtf:..dajte nemojte blesikat..c3 dolazi serijski s dimenzijom kotača 185/65/15
 

Hrvoje Marin

Active member
Ako okretaju idu gore a brzina ne nešto kliže, ili gume ili lamela.

a zašto prokliže na 2000, pa eto tu negdje je najveći okretni moment, a tamo prema

3000 pada. nije 100% naravno, ali ako dojam brzine stoji i broj okretaja na instrumentu onda.
 

Zmix

New member
Ne mogu da verujem!
Ovo je prvi slučaj da se neko žali da mu je auto prebrz! :shock:
Vrati gume i samo ti to teraj. :cool:
 

renatokivac

New member
Marangoni ??? :shock::hmmm:
Da Marangoni, talijanske gume inače s obzirom da dosta ekipe fura Sava s3 po Adac-u Marangoni je jednu stepenicu bolji od Save....

Tec- što se tiče guma i ABS postavka moram priznati da smo i to pogledali....i zaključili smo da u kompjutoru nema te opcije....dakle u servisu...inače da spomenem nekada sam radio u toj prodajnoj kući pa mogu sa serviserima biti u radioni kad mi rade na autu pa sam tako i bio kad je bio prikopčan na komp....sad ću pustiti da vidim što će biti sljedeći mjesec na redovnom servisu i nakon stavljana novog programa.....pa ako neće biti pomaka čekat ću kraj 3mjeseca kad ću stavljati ljetne pa ako i dalje bude problem onda jebi ga.....heheh a ako je mjenjač ha do tad će pokazati onda heheheh.....uglavnom izvještavat ću i dalje što je....jer kolko vidim to je prvi slučaj...
 
Na vrh