Pozicioniranje brisača za zimu.

Kulixix

New member
Nikako da ukapiram...kako se pozicioniraju brisači za zimu. Piše u uputama da se nakon gašenja auta, mogu pozicionirati brisači (da se povuku na sredinu vjetrobrana i podignu). da li netko zna kako to radi?
 

linkres

New member
Nikako da ukapiram...kako se pozicioniraju brisači za zimu. Piše u uputama da se nakon gašenja auta, mogu pozicionirati brisači (da se povuku na sredinu vjetrobrana i podignu). da li netko zna kako to radi?
Pa kaj nema u uputama detaljno, ja sam uspio,ali neznam ti sad opisati napamet.
Nešto u stilu ugasiš auto , daš kontakt, pa uključiš brisače ,pa gasiš kontakt, pa tako nešto ;)
 

Marko

Well-known member
Nikako da ukapiram...kako se pozicioniraju brisači za zimu.
??? Nikakav high-tech gumb, već standard Yugo sistem:

Imaš kontakt, uključi brisače i dok dođu na sredinu gasi kontakt i brisači ostaju na sredini.
 

sasa.rajs

New member
Nikako da ukapiram...kako se pozicioniraju brisači za zimu. Piše u uputama da se nakon gašenja auta, mogu pozicionirati brisači (da se povuku na sredinu vjetrobrana i podignu). da li netko zna kako to radi?
Daš kontakt, izgasiš kontakt i imaš 30 sekundi da bez kotakta pomjeriš ručicu brisača. tad će brisaći krenuti i sami stati na poziciji za demontažu metlica.
 

GocC4

Member
Probao ovu foru radi sve ok,samo ne kuzim svrhu i na ovaj nacin ako smrzne sajba po zimi metlice ce se isto zakeljit,a dok su dolje kad auto pocne puhat toplo na sajbu prije ce ih odmrznut ili grijesim pa nek me netko ispravi
 

Cutac

Prèkaroš
Probao ovu foru radi sve ok,samo ne kuzim svrhu i na ovaj nacin ako smrzne sajba po zimi metlice ce se isto zakeljit,a dok su dolje kad auto pocne puhat toplo na sajbu prije ce ih odmrznut ili grijesim pa nek me netko ispravi
Ja koliko znam, u staklu kod metlica ima grijača. Kada uključiš odmrzavanje stakala(grijanje retrovizora i stražnjeg stakla) prilično sam siguran da se grije i šajba na krajevima metlica tj. tamo gdje se nalaze krajevi metlica.
Mislim da sam čak i pipao lani i mislim da imaju grijači.
Upališ odmrzavanje i puhanje na šajbu.

I kao što je kolega rekao, nema do kartona :D
 

linkres

New member
Probao ovu foru radi sve ok,samo ne kuzim svrhu i na ovaj nacin ako smrzne sajba po zimi metlice ce se isto zakeljit,a dok su dolje kad auto pocne puhat toplo na sajbu prije ce ih odmrznut ili grijesim pa nek me netko ispravi
Svrha je da možeš promjeniti metlice na taj način.
 

Damaj

Active member
Ja koliko znam, u staklu kod metlica ima grijača. Kada uključiš odmrzavanje stakala(grijanje retrovizora i stražnjeg stakla) prilično sam siguran da se grije i šajba na krajevima metlica tj. tamo gdje se nalaze krajevi metlica.
Mislim da sam čak i pipao lani i mislim da imaju grijači.
Upališ odmrzavanje i puhanje na šajbu.
Kod mene nema nikakvih grijača u šajbi, čak smatram da je to sa položajem brisača loše izvedeno kod novog C4 jer gornji zračni kanali bacaju zrak previsoko u odnosu na brisače tako da brisači ostaju dugo zaleđeni. Zimi uvijek ostavljam metlice u položaju za zamjenu jer ako se metlice zalede ne može ih se odići zbog haube.
 

brezC4

New member
Kad smo kod brisača, koliko su vremenski izdržale prve tvorničke metlice? I koje kupiti?
pogledaj malo po forumu. postoji jedna tema na nekoliko stranica samo o tome :)
raspredalo se uveliko o tome. po meni ti je najisplativija investicija u trgovinama tipa kaufland, interspar i sl. za 80kn par i nek izdrži pola godine (a izdržat će sigurno i duže od pola godine) isplati se više nego kupovati nekakve valeo, bosch i sl. za koje ćeš dati 4X veću cifru, a niti nešto bolje brišu niti će nešto druže trajati.
 
Na vrh