Pozicioniranje brisača za zimu.

Matija

New member
Kod mene nema nikakvih grijača u šajbi, čak smatram da je to sa položajem brisača loše izvedeno kod novog C4 jer gornji zračni kanali bacaju zrak previsoko u odnosu na brisače tako da brisači ostaju dugo zaleđeni. Zimi uvijek ostavljam metlice u položaju za zamjenu jer ako se metlice zalede ne može ih se odići zbog haube.
Da! Postoji konstrukcijska greška, naime topli zrak od motora odmrzava taj dio vjetrobranskog stakla, osim na mjestu gdje se metlica montira na ruku brisača. Naime, tamo upravo ta plastična kopča smeta dotoku toplog zraka i onda samo na sredini uvijek, ali uvijek ostane ledena fleka. Jako živcira, plus oštećuje samu gumu...
 

Cutac

Prèkaroš
Da! Postoji konstrukcijska greška, naime topli zrak od motora odmrzava taj dio vjetrobranskog stakla, osim na mjestu gdje se metlica montira na ruku brisača. Naime, tamo upravo ta plastična kopča smeta dotoku toplog zraka i onda samo na sredini uvijek, ali uvijek ostane ledena fleka. Jako živcira, plus oštećuje samu gumu...
Meni vozačeva metlica na sredini ostavlja fleku kao da nema gume(uopće ne obriše),a na suvozačevoj metlici ima takvih fleka na par mjesta.
Sada idem tražiti tu temu. Mislio sam kupiti metlice koje tvornički dolaze jer su ove već dvije godine izdržale.
 

Damaj

Active member
Kad smo kod brisača, koliko su vremenski izdržale prve tvorničke metlice? I koje kupiti?
Tvorničke na oba C4 traju dugo, na prošlom malo manje od 3 god. 70 000km, a sada na novom 2godine i 45 000km i potrajat će barem još godinu. Na starom sam zamijenio Valeom i nisu ni sluga tvorničkim, a kasnije sam kupio original citroenove, malo su bolje ali opet nisu kao tvorničke. Kada sam prodao starog c4 ostavio sam original citroenove pa ću ih namontirati na novoga kada dođe vrijeme, mada su nešto kraće ali nema veze - proći će.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Isplate li se ti brisači?
Nekidan uzeo par niskobudžetnih za 20-25 kuna. Traju točno godinu dana. Brišu prefektno i onda prdnu.
 

knez-bj

New member
A koje si to kupio za te novce? Ja uzeo jedan (desni jer je bio lošiji) u Kauflandu za 40 kn i stavio a on u sredini ništa ne briše, pa vratio stari.
 

Automatic

Well-known member
Ima u kauflandu po 39 kuna komad onih kaj su kao cijeli gumeni,ja danas kupio za corsu a na citru imam već dva mjeseca i super su.
 
Na vrh