Pozdrav! Kupnja C4 ili Hyundai i30?!?!

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

t2om2o

New member
Ljudi pozdrav.......

Riješavam se nedoumice, pa sam kao možebitni sretni vlasnik 1.6 hdi seduction ledeno bijele boje odlučio se registrirati na ovaj odličan forum.

Situacija je slijedeća. Bio sam vlasnik Focusa sedana 1.6 2000.g do prije neki dan. Stiže bebač, auto nema klimu, pa opleti po novom kreditu nemam izbora, a ni auto...

Ljudi nema smisla to pisati na ovom postu ali ajmo ovako:

Hyundai I30 1.6 crdi(high) cijena 111.134,00 - stiže 28.10 , kao i c4 1.6 hdi 90 BVM Seduction - 118.500 (možda koja kuna dolje vidim da su zagrizli.) oba su vozila u bijeloj boji. Žena navija za Hyundai, ja za c4 - tražim konkretna iskustva sa citroenom. Koliko je dobar, koliko loš. Koji su mu nedostaci i troškovi održavanja.


Hyundai je u full opremmi jeftiniji, pa može li me netko uvjeriti u suprotno i da odem uzeti ovog macana koji je po izgledu i koječemu udobniji i ugodniji za oko.
 

brzi35

New member
pozdrav tomo!! I ja sam isto tako razmisljao o i30 i C4..ali odlucio sam se za c4 jer po meni je lijepsi,ugodniji i udobniji..naravno jos cekam auto da mi dode,ali sada je sve u tvojim rukama :) iskreno uzmi c4..nedostataka ima svako vozilo..neko vise neko manje :) zavisi kakve si srece..ja se bojim da ne spadam u onu losu srecu :)..
 

Blackking

Kralj
Kupi auto a ne Hyundai :cool:

C4 je odlican konfortan auto, savršen za "picolovce" a i obiteljske ljude ... ima veliki prtljažnik .. puno prostora i nudi kvalitetan paket opreme... auto ima mana naravno ... a to je mjenjač (iako meni je s vremenom sve leglo na svoje) ... i zatvaranje zadnjeg prtljažnika ... ostalo nema se što reči ... imam 9100 km sa novim C4 Seduction .. i zaista sam više nego zadovoljan bezobzira na sitne nedostatke :)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Pozdrav Tomo..;)

Imaš brdo informacija ovdje na forumu o c4..uzmi si vremena i pročitaj ;)

Inaće,moj glas ide za c4..:Dmakar nemislim ni da je i30 loš auto :cool:
 

Damaj

Active member
Dobrodošao, ako ti se žena prijavila na Hyundai forum stvarno će biti napeto!

Izgled, udobnost, komfor i dobar diesel motor dajem prednost Citroenu, kvaliteta i pouzdanost, barem što su do sada pokazali koreanci je na strani Hyundai-a.
 

Dalibor

Dado Tornado
nije fora uspoređivati novi C4 sa starim i30, a vjerojatno se usporedba vodi upravo oko njih. pišem kako nije fora jer uskoro izlazi novi i30.
aktualni c4 sa hdi motorom vjerojatno pojede i30 crdi u svakom područuju. ali opet pišem bez da sam vozio i jedan.

hyundai jako napreduje svakim svojim modelom, a imaju i tendenciju pozicionirati hyundai kao marku na višu poziciju od samo nekih best buy modela u svojim segmentima.
treba pričekati novi i30 pa onda usporediti. u slučaju c4, može u razmatranje i ds4.
a što se tiče i30:
 

jura

New member
Jbg frende, baš si našao koga ćeš pitati šta kupiti. Ajde da probamo bit objektivni. Ja u biti obožavam Citroene i o drugim markama ni ne razmišljam ali, svi moji citrači su bili rabljeni i već dobrano isluženi. Moj otac vozi Hunday accent 1.5 crdi, auto izgleda u najmanju ruku smiješno ali, uvijek postoji ali. Motor je litra i pol obujma dizelaš sa 110 konja, snage ima prekodosta, u svim režimima radi savršeno, troši malo preko 5 i ono kaj je najvažnije u ovih 6 godina niti jednog (JEDNOG) kvara. Niti najmanje sitnice koja bi mogla zasmetati. S druge strane, neudoban je za popizdit, tvrd toliko da imam osječaj da jašem na fosni. Citroen svega toga nema, uvijek su tu neki sitni problemčići, neke lampice se pake kad ne treba i tak, ali citroen je auto kojeg kupuješ srcem, ne glavom i tu je glavna i najveća prednost pred svim ostalim markama, možda nije najjeftinij, možda nije najbolji ali je za sve nas jedini zbog kojeg srce divlje udara kad okrenemo ključ u bravi.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Moj otac vozi Hunday accent 1.5 crdi
Taj auto se doslovno raspada, škripi cijela plastika, trese, dojam je kao da se voziš u plastičnoj kutiji s mlaznim motorom.

Motor je jedino što valja, i zaista je fenomenalan, ali ne zaboravimo da je taj 1,5 CRDi zapravo Mitsubishijev motor, a ne Hyundaiev.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Hyundai je u full opremmi jeftiniji, pa može li me netko uvjeriti u suprotno i da odem uzeti ovog macana koji je po izgledu i koječemu udobniji i ugodniji za oko.
Pozdrav!
Eto i ja sam gledao I30 ali benzinca, no to nema veze. Imao sam Xsaru i bio izuzetno zadovoljan. 185tkm 13 godina. imala je bubica (usmjerivači zraka su shit 3x sam ih mijenjao) ali sam uživao u vožnji. Udoban, ugodan na dodir a posebno mi je dobro došlo poravnanje preklopljenih zadnjih sjedišta. Novi C4 to ne može ali svejedno sam ga uzeo. Udoban, lagan za vožnju i ima puuno mjesta sa svih strana. I ima odlično ozvučenje unutra, sasvim dobro se u vožnji sluša pri jačini od npr 6-8, a ide do 30. Kod HYundaia zadnja sjedišta se poravnavaju[/COLOR], cool plava rasvjeta veliki ekran. Novi model mi se nije svidjela maska - malo preagresivna za moj ukus, nosači vrata tj šarke su mi djelovale kao da su od pleha i kao da ima manje mjesta. Nisam ga vozio pa o tome ne mogu. Odrezan je odozada pa vjerujem da kad pada kiša bude prljav kao prase, dok je citrać malo produžen pa stakla ostanu ćišća.
Konačno rezime plus za Hyundaia preklop zadnjih sjedišta.
Sve ostalo za Citraća.
Sretno!
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Hyundai je danas vjerojatno solidan, ali ne mogu ignorirati ružnoću tog istočnjačkog dizajna, posebno unutrašnjosti, jer za eksterijer auta me boli briga. Ne vozim se s vanjske strane.

Nadalje, ne mogu se oteti ni dojmu jeftinih materijala. Pogledajte npr. plastiku, tj. cijeli volan na ovom klipu što je Dalibor poslao. Zar vam ne izgleda jeftino? Poput nekog jefitnog volana za PC igre.

Izvana je auto hibridni rip-off nove Astre i Focusa, dok je iznutra, što se dizajna tiče, gotovo identičan Focus.

i30:



Focus (daleko kvalitetniji):

 

Ciki vts

New member
Ljudi pozdrav.......

Riješavam se nedoumice, pa sam kao možebitni sretni vlasnik 1.6 hdi seduction ledeno bijele boje odlučio se registrirati na ovaj odličan forum.

Situacija je slijedeća. Bio sam vlasnik Focusa sedana 1.6 2000.g do prije neki dan. Stiže bebač, auto nema klimu, pa opleti po novom kreditu nemam izbora, a ni auto...

Ljudi nema smisla to pisati na ovom postu ali ajmo ovako:

Hyundai I30 1.6 crdi(high) cijena 111.134,00 - stiže 28.10 , kao i c4 1.6 hdi 90 BVM Seduction - 118.500 (možda koja kuna dolje vidim da su zagrizli.) oba su vozila u bijeloj boji. Žena navija za Hyundai, ja za c4 - tražim konkretna iskustva sa citroenom. Koliko je dobar, koliko loš. Koji su mu nedostaci i troškovi održavanja.


Hyundai je u full opremmi jeftiniji, pa može li me netko uvjeriti u suprotno i da odem uzeti ovog macana koji je po izgledu i koječemu udobniji i ugodniji za oko.
Vidi se da nikad nisi imao citroena :D

OSOBNO, isao bi na hjundai, kad slusam sta mi monk prica koliko se kvare novi c4 (sa 30,20+tkm) nikad ih ne bi uzeo. Nikad. Nikad.

A pitaj nekog servisera koliko se hjunda kvari pa ces lakse odluciti. ;)
 

Dalibor

Dado Tornado
znači serviseri hyundaija su na zavodu za zapošljavanje?


što se tiče aktualnog i30, kao auto djeluje usporediv sa >xsarom 2<.
kada bi dvojio pričekao bih nadolazeći i30, pa odlučio
 

lovorem

New member
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=lSIiab6AN_o"]http://www.youtube.com/watch?v=lSIiab6AN_o[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=6XTlI7AUA64"]http://www.youtube.com/watch?v=6XTlI7AUA64[/ame]

evo ti testovi i malo o autima ak kužiš engleski
 

amorphis

Member
Uff, pokušat ću biti što objektivniji...
Ja sam prilikom istraživanja kod kupnje novog auta intenzivno razmišljao i o i30, proučavao, analizirao, odradio probnu vožnju...
i30 djeluje čvrsto, stabilno, može se nanjušiti kvaliteta i pouzdanost ALI...
tvrd je ko da se voziš na krumpirima, plastika u unutrašnjosti previše dominira i nije neka sreća, i ono najvažnije: auto je sterilan, jednostavno nema "dušu"!

Dobro došao u ponosnu družinu vlasnika/ca novog C4:):):):)
 

deda

New member
Niste mi baš jasni u ćem je problem,pa kaj ti znači marka,kupiš auto koji ti se sviđa i za koji možeš zbrojiti lovu ili kredit svejedno.Kaj god da kupiš sve je stvar sreće ili ne sreće jel te bu zezal ili nebu.Danas nema lošeg auta.svi su auti podjednako dobri ili loši,zavisi s koje strane gledaš.
Više ili manje,plaćaš samo imiđ,sve ostalo je isti drek.Dakle,da ja biram auto koji ću kupit,iskljućivo bi se vodio time kaj mi se sviđa i kolko gdje dobijem za približno istu lovu,a koja je marka zabole me.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh