Potop u autu

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Pozdrav, veca kolicina vode u autu, kod suvozaca i oba zadnja sjedala, izgleda da voda ulazi kroz rupicu pored desnih vrata koja je bila prekrivena nekom trakom ali se ista istrosila vremenom. Savjet da provjerite naljepnicu na toj rupi da ne bimorali sve vadit vani.

 
Posljednje uređivanje:

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP








Evo oznacio sam rupu, ocistio sam ju alkoholom i zalijepio obicnu armiranu traku preko nje. Posto voda vjerovatno vec dugo lezi cijevi od sajli rucne su korozirale, njih sam danas obrusio i premazao sa temeljnom bojom protiv korozije, a u ovaj stup naprijed cu nanijeti 3M Rust fighter sprej posto je on bio ko zna od kad pun vode. Gore na slici se vidi kako voda tece ispod kopce koju povlacim rukom.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Ma voda je ulazila kroz gore zaokruzenu rupu i pomalo punila stup, tko zna od kada, i kad je dosla do bijele kopce onda je kroz nju usla u auto. Ta rupa je prekrivena nekakvom ljepljivom trakom koja je popustila s vremenom.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
posto sam zatvorio gornju rupu a voda i dalje ulazi u auto nabavio sam endoskopsku kameru da pregledam taj stup iznutra. U donjem desnom kutu stupa nalazi se okrugla rupa promjera oko 1cm. Sa vanjske strane se ne vidi jer je dupli lim pa je prekrivena. Voda nadire kroz tu rupu unutra. Sutra skidanje blatobrana i ostalog dok se ne otkrije uzrok.
 

ZlatkoC4

Well-known member
posto sam zatvorio gornju rupu a voda i dalje ulazi u auto nabavio sam endoskopsku kameru da pregledam taj stup iznutra. U donjem desnom kutu stupa nalazi se okrugla rupa promjera oko 1cm.
Ovo mi sad već ima po malo smisla. ajde čekamo da odgonetneš od kud dolazi voda u stup na tu rupicu. očito je negdje napravljen propust u spajanju ili zatvaranju rupa limarije za odzračivanje kod zaštite.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Vidi se da fali jedan dio u ljevom djelu te rupe sad sa čime je to zatvoreno treba odgonetnuti i od kud sa druge strane voda dolazi pa to zabrtviti. Ali je ovo svakako dobro znati i poučno.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Evo epilog, definitivno sam nasao gdje ulazi voda. Guma ispod desne letvice sajbe je popustila u dnu i voda se slijeva niz nju ravno u procjep koji vodi u vec gore spomenutu rupu u stupu. Crvenom bojom je oznacena ostecena guma, a zelenom taj procjep u koji se slijeva voda (nalazi se ispod ovoga nosaca haube).


 
Na vrh