Pomoć pri kupnji

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Jel postoji razlika ikakva po pitanju voznje izmedu aluminijskih i celicnih felgi?
Ne, osim ako te recimo uhvati ludilo, pa odeš koristiti "hakove pogodnosti" zamjene guma. :) Na alu felgu se stavlja zaštita prije nego ju se stavi na bilo koji stroj tipa onog rastezača-natezača gume ili stroja za balansiranje. To radi svaki renomirani vulikć. Ali ako ideš preko "hakovih pogodnosti" vulikća, onda oni "imaju moderne strojeve za koje ne treba zaštita", pa završiš s izgrebanim felgama uz objašnjenje "da je to loše lakirano, pa zato". :)

Za tri dana su platili štetu, ali žali Bože vremena.
 

track

Active member
Citam u nazad i kolega vborovic je napisao:

jedan model zupčaste postoji za 16" kotače, za sve ostale (17-19") postoji drugi model:

Promjer kotača: Kotač 16" | Kotač 17" - 18" - 19"
Specifičnost: Dugi hod | Kratki hod
Hod zubne letve: 92 mm x 2 | 90 mm x 2 (može se naletjeti i na oznake 184 odnosno 180)


Sto to znaci za mene koji ce vjerojatno kupiti model sa montiranim 17" kotacima (u Njemackoj sve sta gledam je minumalno sa 17") koje planiram skinuti i trajno namontirati 16"?

Jel mogu samo kotace zamijeniti ili je potrebno jos ista dodatno mijenjati od djelova i programirati?
 

Biliæ

vlaj
Citam forum..gledam,razmisljam..i sve sam blizi opciji da krenem u potragu za top primjerkom c5. Jbte-stvarno nisam normalan...
Neki dan parkiram Berlu pored crnog C5,karavan..exl.oprema..fuckin great!!
 

Biliæ

vlaj
Da me oslobodite muke- koja bi bila prihvatljivija(pametnija) opcija- 2.0 ili 2.2..nasao sam par auta po Njemackoj sa exl.opremom,karavani..cca 2013./14.. na satu do 150tkm(jbga-za novije i manje km -nemam)..
Hvalaa
 

pokra89

Well-known member
2.2HDi
Imao 2.0 120kw i jedno vrijeme sam se aktivno bacio u potragu za 2.2. On hoće malo više popit, ali zato i ide
 

crotiger19

New member
Pomoć oko izabira modela za Taxi uslugu

Pozdrav.
Nov sam, i na forum sam došao , prvenstveno, jer sam prije dva dana prodao svoj postojeći auto , i njuškajući po oglasniku u potrazi za slijedećim autom, sam nabasao da mi po obliku, opremi, cijeni i ponudi , najviše odgovara C5 2015-2016 godina.
Auto će se koristiti u usluge Taxi prijevoza, Zagreb, na "one" dvije aplikacije sa 4 slova (da ne prekršim neko pravilo ne navodim :p).
Lijepo bih molio Vas dežurne meštre da mi pomognete da za camentiram svoju odluku i kupim auto ili bježim, ako ga mislim za taxiranje koristiti.
jedna stvar je obavezna.
Mora biti AUTOMATIK!
Dali karavan ili limuzina, nisam odlučio, trenutno nije bitno.
E sada, izabir motora
-1,6 e-HDi 84kW
-2,0 HDi 120kW
-2,0 HDi 110kW (nisam našao automatik)

Ako možete, mi pomoći, auti će imati između cca 100-140 000 km kada ga kupim (trenutna ponuda), planiram ga voziti cca 2-2,5 godine. Napraviti dodatnih 100 000 km za 2-2,5 godine, i ako ne bude skupih kvarova, ostaviti ga kao obiteljski, drugi auto u kući.

Što paziti, što mislite da ne uzimam, i prvenstveno, što mislite dali mi se isplati uzimati auto sa tim ovjesom za Zagrebačke ceste.

Unaprijed puno hvala,

Tomislav
 
Na vrh