POMOÆ ZAGREB

Cutac

Prèkaroš
Bome...


Danas sam ga trebao voziti tom mehaničaru koji je rekao da će ga radit, ali s:cenzura::cenzura::cenzura:ao me. Moj meho je pun do oko Božića, tako da ću poslušati Ax boya i u ponedjeljak auto odšlepati u Citroen Kovinsku. Vjerujem da će biti skupo pa ću odmah dati da riješe grijanje sjedala, kad već probijamo pet znamenaka, nek se probija u stilu. :cenzura::cenzura::cenzura:eek: te sunce, biti će popravak skuplji od MX-5 bez prednjeg kraja...

Nego, pregledao sam ga(nisam spajao diag jer mi baterija ne drži), nema vode u cilindrima, upalio, lijepo radi, ne bućka antifriz, niš ne smrdi, kad otvorim čep ulja nastavi jednako raditi, ...
Evo fotke tog ulja po danu. Baš izgleda kao da je probilo na brtvi glave, ali šlep služba koju sam zvao kaže da ne vjeruje da je za to malo moglo probiti. A s druge strane neki kažu da vjerojatno je...
Bumo videli...

Nadam se da ga neće izlupati vratima do ponedjeljka.





 

Dalibor

Dado Tornado
izgleda da sam glupav, ali ne kužim koji je točno problem sa autom, i zašto danas nisi kreno za sk.
+ kakve su ono mufe, kolčaci i vrtna crijeva na 2. slici iznad...
 

Cutac

Prèkaroš
i zašto danas nisi kreno za sk.
Jer ne znam šta je s brtvom glave, ne želim ga voziti kad već imam šlepu.
Na drugoj slici se vidi friško ulje iza tih šlauha.

Jesam ja lud il oni ovdje računaju 30 sati rada?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Rashladna tekućina mi djeluje prozirno i bez neke promjene boje, ovo na površini je ništa...
Neznam dali sam stavljao slike kako je izgledala na C3, ali auto je vozio i sa dosta gorom situacijom u posudi. Znači ulje je išlo u rashladnu, obratno ništa.

Ovo za sate rada, RATE je množitelj?
No čini mi se da ovo uključuje baš sve, zamjenu ventila, kompletne radove
 

Milosh

Test
Sretno!

Btw, P206 od moje punice u boci sa rashladnom ima otprilike 20 puta više naslaga na vrhu, a nikad nikakvih problema sa autom (niti nešto značajno troši ulje niti antifriz) (1.4 55kW)
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala :weeabooface:

Sutra na slepu, pa cu kroz tjedan, dok ga pregledaju, znati vise. Nadam se da se nece oduziti.
 

Cutac

Prèkaroš
Ali radio je maksimalno minutu na leru, ne vjerujem da je mogao zamjesati u tom kratkom roku, a da se vidi u ekspanzionoj.
Ma imam besplatnu vucnu sluzbu, necu riskirati voznjom.

Koliko se precizno na servisu može odrediti jel brtva glave i glava u dobrom stanju?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da mogu testirati samo probijanje iz cilindra prema rashladnoj, mjerenjem plinova u posudi.
Za sve ostalo se čeka druge simptome, koji se doduše brzo pojave... zamuljena rashladna ili majoneza na čepu i slično.
No možda se i varam :)
 

Cutac

Prèkaroš
Samo se nadam da neće auto biti u servisu duže od dva tjedna. Ili ako mora, da bar bude prije Božića gotov...
 

Cutac

Prèkaroš
Porkolabić, njih svi hvale.

Možda se ispostavi da je glava dobra, a da je ulje iz kućišta termostata. Neki kažu da je vjerojatno diglo glavu, neki kažu da nema šanse...
 

charllie

Active member
Imo sam Problem na Xantiji,ulje u posudi vode al sam doso do zakljucka:confused: da pusta kuciste filtera ulja Koje je ujedno hladilo vodom ulje pred filterom.Promijenio nekako taj dio (bila jeebada:surprised:,motor bio HDI 2.0 pa tesko pric)i fala bogu imao pravo.:D
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh