Picasso 2017 1.6 120ks i potrosnja dizela

Srdjan_Va

Member
Zdravo drugari. Hajde iznesite svoja iskustva sa potrosnjom Vaseg picassa u gradskoj voznji. Kad kazem grad, mislim na onaj grad koji cesto ima semafore, gde ne vozis vise od 50km/h. a jedan od vaznih parametara je spoljna temperatura, pa cemo tako uzeti sad ovo vreme koje je oko 10C*.. Hvala, pozdrav
 

Srdjan_Va

Member
Cudno mi, ispraticemo jos jednom isto sa dopunom do cepa posle 100km al to j previse. Vozim i pezoa 308 2010 1.6 92ks on po lepom vremenu, dok jos nije zahladnelo je trosio max, max 6l po gradu a imao sam i pre picassa b6 2.0 140ks dsg on je trosio ovako kao picasso. tako da nesto ne stima tu..
 

Srdjan_Va

Member
Ne znam ali ne duplo od deklarisane gradske potrosnje. 9l je bas premnogo za 1.6 motor. Kazem moj 2.0 140ks je toliko trosio i jos motor stariji od ovoga..Na otvorenom putu passat je trosio oko 5l-5.5l. Dok pikaso sa laganom voznjom meni pokazuje 5.5l+, o pezou vec da ne govorim on trosi na otvorenom 4.2l, normalne voznje......ne znma, samo sam hteo da cujem misljenje drugih....
 

Srdjan_Va

Member
Pa ni meni se tih 9l ne čini pretjerano ako je gradska vožnja u pitanju
Druze, za motor novije generacije i sa ovim perfomansama ja sam ubedjen da je previse. hajde da zanemarimo i grad ovaj auto mene i preko 5l po bordu trosi na otvorenom. ali kao sto rekoh gore negde, po bordu pise na 100km predjenih da je potrosnja 10.2l a po pistolju sa drugim pritiskanjem je 9.2. znaci 1 litar laze.
 

diegos

Well-known member
Dobro je dok board laže na više, obično pokazuju manje :) A i za postici 5l na otvorenom ne znam kakvi to uvjeti moraju biti, poprilicno idealni
 

szahtila

Well-known member
Neka bude da je previše, jel ima način da se smanji? Teško, jer ne verujem da je nešto neispravno.
Jel dimi iz auspuha,ima li crnog dima kad stisneš jače gas ?
Dobro je dok board laže na više, obično pokazuju manje :) A i za postici 5l na otvorenom ne znam kakvi to uvjeti moraju biti, poprilicno idealni
Na autoputu,jednolična vožnja 110-120 km ne bi trebao ići preko 5.5 litara
 

Jovan Avramovic

Well-known member
diegos diegos Ja sam imao u C5 X7 potrosnju od 5.1L na autoputu, u njemu je bio stari dobri 2.0 HDi 136ks
U sadasnjem, inace jos starijem i modelu C5 i motoru, imam u istim uslovima 6L. Recimo 5. brzina i nekih 100km/h, konkretno C5 Mk1 (pre ristajling model) 2.0 HDi 107ks.
 

szahtila

Well-known member
Ako i troši više, ne izgleda kao neka zabrinjavajuća razlika?
Ovisi koliko tu je pun novčanik.
Ovisi koliko tu je pun novčanik.
Vozim Opel kombi od firme zadnjih tri mjeseca, svaki dan 110 km, otvorene ceste 100+10 gradske, prosjek 6.1.Dok je vozio kolega(cca godinu dana) 8.4. To je mjesečno cca 45-50 litara nafte manje, nije za zanemariti.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh