Peugeot 508 RNEG2 povremeno gubi zvuk

Zagorec

New member
Pozdrav. Nije do akumulatora 😵. Danas opet malo ne radi malo radi 3 od 5 puta 😤. Kada je svirao skužio sam da mi prednji desni zvučnik u vratima ne radi, samo visokotonac radi .,e sad jel li to povezano prvo bi trebao zamijeniti zvučnik kojeg nemam. A kaj se nalazi na središnjoj konzoli ispod šoferšajbe jeli ispod one mrežice isto zvučnik? Tak me inače muči odrediti odakle dolazo točno zvuk jer nemam stereo sluh (oglušio na jedno uho-pirotehničar u mirovini). Ima li netko možda taj zvučnik za vrata za prodati?
 

Zagorec

New member
Možda sam ipak riješio taj famozni problem sa zvukom u 508. Kada sam otvorio oblogu desnih vrata i skinuo zvučnik strefilo me skoro. Zvučnik je u "srcu" membrane potpuno istrunuo, membrana se raspala i po vanjskom dijelu. Prošli ponedjeljak sam našao neke zamjenske zvučnike JVC 16.5 sa plitkom montažom od 43 mm. Uzeo sam i adaptere za ožičenje,ali sam morao iskoristiti djelomično okvir starog zvučnika za bolje spajanje na vrata. Nakon kaj sam instalirao novi zvučnik sve radi besprijekorno, ali baš uvijek. U međuvremenu sam nabavio i orginal zvučnik pa ga možda ipak zamjenim s ovim JVC. Toliko o silnim troškovima i majstorima koji su mi uzeli tone živaca i novaca, a kretali su uvijek od najkompliciranijih pretpostavki problema. Uff.
 

Prilozi

szahtila

Well-known member
Možda sam ipak riješio taj famozni problem sa zvukom u 508. Kada sam otvorio oblogu desnih vrata i skinuo zvučnik strefilo me skoro. Zvučnik je u "srcu" membrane potpuno istrunuo, membrana se raspala i po vanjskom dijelu. Prošli ponedjeljak sam našao neke zamjenske zvučnike JVC 16.5 sa plitkom montažom od 43 mm. Uzeo sam i adaptere za ožičenje,ali sam morao iskoristiti djelomično okvir starog zvučnika za bolje spajanje na vrata. Nakon kaj sam instalirao novi zvučnik sve radi besprijekorno, ali baš uvijek. U međuvremenu sam nabavio i orginal zvučnik pa ga možda ipak zamjenim s ovim JVC. Toliko o silnim troškovima i majstorima koji su mi uzeli tone živaca i novaca, a kretali su uvijek od najkompliciranijih pretpostavki problema. Uff.
Izgleda da sam bio na dobrom tragu...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nevejerojatno da nitko od auto-električara nije pregledao konektore na zvučnicima...
No, bitno da je noćna mora završila i da 508 veselo svira!
:cool:
 
Na vrh