Peugeot 508 RNEG2 povremeno gubi zvuk

Zagorec

New member
Lijep pozdrav. Unatrag šest mjeseci vodim epsku bitku sa zvukom sa mojeg radia u Peugeotu 508. Znači npr. ujutro upalim auto sve super muzika svira i sve pet, ugasim ga odem na kavu i tak nekaj upalim auto i zvuka nema. Tako radi neprestano bez ikakvog uzorka i reda,znači nema jednostavno pravila kad imam zvuk odnosno nemam. Imam famozni rneg2 uređaj sa JBL ozvučenjem. Znači ne znam kako ukratko opisati muke koje još uvijek prolazim sa tim. Krenuo sam od radia, prvo dijagnostika, pa update softvera, pa opet preko servisa pa ništa. Nakon toga sam u kontaktu sa jednim serviserom iz Beograda zaključio da je vjerojatno kvar u radiju. Pošaljem ga u BG, to traje i muke sa prijevozom. Radio se vraća iz BG popravljen, radi četiri dana i opet povremeno nema zvuka., ali radio tj displey, navigacija, senzori o ostalo radi. Javim se majstoru i dogovorimo povratak radia k njemu. Opet beskrajno dugo traje prijevoz, popravak i povratak.(Napomena, majstor iz BG sad vraća radio i novac i kaže da je radio ispravan,. Skoro nikad me nitko u životu nije tako ugodno iznenadio i vratio novac iako ga nisam tražio i nije morao). Radio opet ugrađen i opet ista stvar, sad več ludim. Nađem na netu radio, opet van RH,putujem za Banja Luku, kupim drugi radio, ugrađuje ga majstor u servisu u BL i radi sve pet, ostavljam svoj ., odem doma i za par dana opet povremeno nemam zvuka.Kako se ugradnjom novog radia pojavila jeka kod razgovora na handsfree odem u ovlašteni servis Peugeot i naprave mi kalibriranje. Pitam usput kakav mi je kvar na autu, a vidim da nemaju pojma o čemu govorim te mi nakon cijele priče hoće prodati novi radio za soma eura (malo morgen), a radio ispravan. Sljedeća stavka po svim dostupnim informacijama je pojačalo. Naravno da je rijetka pojava kao da tražim dio za apollo 11 😵. Odlučim odvesti auto u vrsnu autoelektroničku radnju u ZG nek odgonetnu kvar. Javljaju se nakon par dana, pojačalo je u pitanju, košta toliko i toliko i kad bude gotovo javimo se. Kako je pandemija i sve skupa to traje jedno četiri tjedna. Javljaju mi pojačalo je stiglo sve radi, sve super. Odem po auto, iskeširam, vozim se doma i nakon četvrtog paljenja zvuka opet nema 😤🤤. Javljam se majstoru, kaže vrati auto ili popravimo ili vratimo pare. Vratim auto, testiraju ga par dana, kažu dođi radi sve ok. Naravno da nije bilo dobro, sljedeći dan opet zvuka nema. Majstor u ZG nabavlja drugo pojačalo, dolazim na ugradnju i ne radi ni s njime, ali pokazuje mu sada grešku na kvaru jednog woofera. Ostavi nam auto, riješit ćemo to.....
To je aktualno stanje. Toliko me to uništava na sve načine da mi i obitelj već pati zbog toga, a ne vidim kraj agoniji. Razmišljam u zadnje vrijeme da prodam auto iako je ostatak auta stvarno vrhunski. Uh...
 

Milosh

Test
Izbaci i radio i pojačalo i stavi nešto aftermarket (radio direktno u zvučnike). Ne znam šta bih ti drugo rekao.

Ima li pri tome ikakvih grešaka na dijagnostici?
 

Zagorec

New member
Izbaci i radio i pojačalo i stavi nešto aftermarket (radio direktno u zvučnike). Ne znam šta bih ti drugo rekao.

Ima li pri tome ikakvih grešaka na dijagnostici?
Do sada nikada nije bilo nekih grašaka, tek na zadnjoj izmjeni pojačala navodno pokazuje grešku nekog woofera, tako kažu elektroničari u servisu. Nisam naš oduševljem s idejom aftermarket jer ovaj sustav ima sve kaj treba, a i neki pričaju o raznim problemima s kineskim androidima. Iako mislim da to bude na kraju jedino rješenje iako sam u ovo već ulupao preko soma eura.
 

Milosh

Test
Kineski androidi su OK ako ne uzmeš neki jeftini. Možda možeš uzeti i neki OEM radio samo drugi model (zbog izgleda i originalnosti), i izbaciti pojačalo iz priče, da HU direktno pogoni zvučnike.
 

Zagorec

New member
Gledam već duže vrijeme jedan Witson model RVT5637, sve izgleda kao OM i kompatibilan je sa jbl ozvučenjem. Gledao sam recenzije i čitao malo o njemu i sve izgleda dobro. Košta oko 325 $ plus dostava 60.Budem vidio kaj budu riješili kroz par dana u servisu, jer ako ne bude niš od toga moram priznati poraz i ugraditi android.
 

dinko1981

Well-known member
Sa tipskim kinezom koji imitira oem urđaj nećeš ništa izgubit, već samo dobit x funkcija koje trenutno nemaš. Ali ako si već mjenjao radio a problem ti je ostao onda vjerovatno nećeš riješit problem sa kinezom ako ga spojiš na taj jbl sistem
 

Zagorec

New member
Pozdrav ljudi. Zar nitko nije imao ili nema sličan problem sa zvukom u autu kao ja? Kod majstora je već x dana i nakon nekoliko dana misli da je možda kriv akumulator (jer ne pali zvuk ili pali samo kod paljenja auta, a nikad u vožnji ne prekine), pa onda nije više 100 % siguran, pa ne radi prednji desni bas u vratima, ali i dalje nije siguran da je to uzrok kvara. Uglavnom ne znamo ništa još. Dajte neki pametni savjet.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Upoznat sam s ovim problemom već duže vrijeme i nemam rješenja ni ideja!

Prvo sam mislio da je do slabog kontakta neke od žica u Quadlock konektoru iza radija. Zatim da je možda do samog radija (pa sam preporučio Koya servis u BG), ali nije bilo ni do toga (očito).
Zatim sam posumnjao na kontakte ožičenja kod pojačala (ili pak na sâmo pojačalo), ali nije ni do toga jer se stvar ponavlja i s drugim pojačalom!?

Sad još ostaje provjeriti ono što Szahtila kaže: ožičenje u pregibu vrata. A može biti bilo gdje, zapravo…

Stoga i ovo što Dinko veli ima smisla: ako je već i radio mijenjan i pojačalo, vjerojatno će i tipski kineski android naići na isti problem ako ostane isto to ožičenje i/ili zvučnici…

Jbt, nevjerojatno da zbog jednog možda banalnog kvara (lošeg kontakta?) nema drugog rješenja nego mijenjati cijeli auto??

No i to je (nakon ovolikih peripetija i troška) moguća opcija…

PS: http://peugeot-klub.hr/forum/index.php je ugašen?
Nekidan sam išao nešto potražiti pa vidjeh da je down…
 

szahtila

Well-known member
Upoznat sam s ovim problemom već duže vrijeme i nemam rješenja ni ideja!

Prvo sam mislio da je do slabog kontakta neke od žica u Quadlock konektoru iza radija. Zatim da je možda do samog radija (pa sam preporučio Koya servis u BG), ali nije bilo ni do toga (očito).
Zatim sam posumnjao na kontakte ožičenja kod pojačala (ili pak na sâmo pojačalo), ali nije ni do toga jer se stvar ponavlja i s drugim pojačalom!?

Sad još ostaje provjeriti ono što Szahtila kaže: ožičenje u pregibu vrata. A može biti bilo gdje, zapravo…

Stoga i ovo što Dinko veli ima smisla: ako je već i radio mijenjan i pojačalo, vjerojatno će i tipski kineski android naići na isti problem ako ostane isto to ožičenje i/ili zvučnici…

Jbt, nevjerojatno da zbog jednog možda banalnog kvara (lošeg kontakta?) nema drugog rješenja nego mijenjati cijeli auto??

No i to je (nakon ovolikih peripetija i troška) moguća opcija…

PS: http://peugeot-klub.hr/forum/index.php je ugašen?
Nekidan sam išao nešto potražiti pa vidjeh da je down…
Već kojih mjesec dana
 

sir.Oliver

Well-known member
pokušaj proveriti te kablove ... možda neki od njih je prelomljen i stvara kratak spoj koji uzrokuje aktiviranje zaštite na pojačalu .......
 

Zagorec

New member
Pozdrav. Znači stanje je trenutno sljedeće. Išao sam po auto kod majstora jer je javio da je riješeno. Pitam ga kaj si točno popravio, kaže mi da nije radio PD zvučnik u vratima jer je bila "zelena" instalacija tj. oksidirala. Vozio se on s njim pet dana i sve bilo ok, uvjek palio zvuk (ali sa zamjenskim akumulatorom). Dovezao sam ga kući u četvrtak, u petak popodne opet bez zvuka. Javim se majstoru, kaže ma nemoguće kod mene radio danima bez greške,a opet možda je do akumulatora??! Ma ne znam kaj da mislim više o tome i majstorima!!? Uglavnom idem sutra testirat akumulator i promjenit ga ako treba, jer me uvjeravaju da znaju zezati iako pale auto ali su u "šlusu" i navodno da ga treba prijaviti dijagnostikom.Samo da kažem da se radio nikad kod paljenja ne upali istom brzinom, nekad za par sekundi nekad za 20 sek. Inače znaju mi se ponekad upaliti iz čistog mira senzori pritiska u gumama ko da ih nema uopće. Nakon novog paljenja greške nema. Javim sutra kaj sam riješio.
 

Zagorec

New member
Pozdrav. Stavio sam u auto novi akumulator Yuassa 5000 silver 80 Ah/740 A YBX5096-080. Čitav ovaj tjedan radio radi bez greške ali do kada to budem vidio. Ako crkne opet, stavljam kinesku multimediju i gotovo. Stvarno ne znam kaj nakon ove epizode misliti o tim modernim multimadijima u autima. Recimo u 407 imam orginal multimadiju i nikad nije bilo problema s njom. Vozio sam svašta u životu i nikad na ovakve probleme nisam naišao. Nekad si upalio auto, upalio radio i nikad ali baš nikad nije zatajio.,a kad danas vidiš po netu kakve ljudi imaju probleme s autima život ti se zgadi (mislim si pa barem danas s muzikom u autu ne bi trebali imati ali nije tako).,kad je sve drugo toliko traljavo napravljeno.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Daj Bože da je do akumulatora!
PSA elektronika jest osjetljiva na slab napon u akumulatoru i zna se svašta zblesirati i popaliti razna upozorenja po instrument ploči kad je akumulator na izdisaju, no još nikad nisam čuo za ovakve simptome (da prekida radio).
Nadam se da je do toga, ali za biti siguran pričekao bih još mjesec-dva dana!
Kuc-kuc-kuc! :cool:
 
Na vrh