Par "sitnih" problema.. Xsara 1.4 2002g

Kanader

Active member
Tako to treba. Sad mogu mirne duše skupljat penziće na retrovizoru i znam unaprijed koliki mi je trošak.:palac-gore:
 

Profka

New member
Opet malo podižem temu... Dakle, ponovno sam u fazi "zaliti cu te benzinom i zapaliti, prokleta francuskinjo".
Idem mijenjati bravu od vozacevih vrata u kojima je bio puknut kljuc te zamolim mehanicara da mi usput pogleda u kakvom stanju mi je motor od podizaca kad ne radi... Onak, tipicno zenski - trebam li promijeniti sve ili samo poneki dio tog motora (ne sudite me, zensko sam i zaista ne znam kako to izgleda).
Da bi me mehanicar obavijestio kako ja ne samo da nemam motor od podizaca, vec imam j***** letvu zabijenu u vratima. (znam kome cu je i kako nabiti).
Pitanje 1. - dok ne skupim novce za motor podizaca (ili kako se to vec zove) kako mogu bez pomoci mehanicara malo podici staklo jer osjetim da nije podignuto do kraja (ono, kad zabrije sjeverac bocno u auto, pa mi pokvari frizuru)
Pitanje 2. - sto raditi sa ruckicom od svjetala - naime, svjetla imam, no duga kad upalim, gase se u roku 3 sek, onda nakon jedno 37 pokusaja opet upale pa drze 50 sek, uglavnom, gdje sve to nabaviti povoljno?

Unaprijed zahvaljujem, ljubi vas prosvjetni radnik sa malom placom :wub:
 

Randy5

Active member
Pogladi tom letvom prethodnog vlasnika:angel:
Otvori vrata i uhvati staklo sa svake strane te običnom mehaničkom silom podigni staklo, no moram Te upozoriti da riskiraš da se letvica u vratima odmakne i da Ti se staklo spusti u najnezgodnijem trenutku. To su vlasnici Zastava i Golfova obično rješavali neestetski guranjem odvijača ili drvenih klinova s donje strane prozora između stakla i gume.
Xsare očito imaju "boljku" loše kvalitete kontakata u ručici žmigavca - postoje teme na forumu. Nova ručica košta oko 2000kn, Tec ili Mirda su prodavali na forumu po znatno nižoj cijeni. Na forumu je objašnjeno kako rastaviti ručicu i zalemiti kontakte; pošto ja imam isti problem cca 8 god. :whistling: kad nađem malo volje uhvatit ću se i toga :)
 

AX-ja

èudo jedno
Pitanje 1. - dok ne skupim novce za motor podizaca (ili kako se to vec zove) kako mogu bez pomoci mehanicara malo podici staklo jer osjetim da nije podignuto do kraja
stavi mrvicu duzu letvu i to je to.
ako se bojis da ce skliznut letvica,mozes je vezicom fiksirat za vrata da nema kuda
inace ima za kupit tih podizaca od konkurencije,jeftiiji su nego orginal.
samo dolaze bez motorica,a ti nemas ni motoric,onda ce polovno bit najjeftinija opcija bojim se.

Pitanje 2. - sto raditi sa ruckicom od svjetala
a ruckicu kao sto je vec receno,polovnu najjeftinija opcija
nije problem to zamjenit
 

Profka

New member
Dragi moji dečki,
evo ponovno zaškripalo pa sam vas se naravno opet sjetila..
Naime, otišao servo (bubanj? pumpa?) i čuje se šištanje zraka iz kočnice, sto naravno sa sobom vuče neke druge probleme (da ne nabrajam, ima ih)....
Ima li tko iskustva s tom zamjenom, je li velika razlika između rabljene i nove?

P.S. Letva u vratima i dalje postojana :whistling:
 

Franz

Well-known member
Šta nećete pomoć ženi? :) Znam i zašto, al kad je već pristojno pitala... Probat ću ja. :D

otišao servo (bubanj? pumpa?)
Ima li tko iskustva s tom zamjenom, je li velika razlika između rabljene i nove?
Nova se ne isplati, jer je oko par iljada. Rabljenu možeš naći za parsto kuna. Gdje ćeš naći rabljene, ne znam. Njuškilo, autootpadi, manji ovlašteni servisi koji će se ići zafrkavati s rabljenima, i tako.
 

Profka

New member
Pitala sam u anetu, tomicu i sl, cijena se krece između 1400 i 1700 kn, sad cekam odgovor iz Slovenije..
sa rabljenima znam da mi moze biti riskantno, s obzirom na to sto ne znam u kakvom ce stanju biti..

ma prodala bi je, ali sam se nekako sentimentalno vezala za nju...
i nemojte mi zamjeriti sto me nema tako cesto, guzva&sranje&svasta nesto i privatno i poslovno pa eto :(
 

Automatic

Well-known member
ma li tko iskustva s tom zamjenom, je li velika razlika između rabljene i nove?
Nije ju neki problem promjeniti,ne vidim razloga zašto ne uzeti rabljenu za par sto kuna jer su novi bubnjevi skupi .Dosad sam takav slučaj imao samo na renaultima i citroenima.Očigledno da kod njih rikavaju.Morate samo vidjeti kad upalite auto da vam kočnice ne počnu bit tvrde.Ako i rikne skroz ,morat ćete jako stisnuti pedalu kočnice da bi zaustavili auto.Kočnica če bit tvrda ko kad je auto ugašen.Moj frend se vozi već godinu dana sa tak šuštajučim servom,što vam ne preporućam.Pokušajte malo pedalu kočnice drmnut nogom lijevi ili desno ili ju nogom prodrmati možda neće tako jako šištat.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ima tu prodaje iz Zaprešiča xaru razbitu, pitaj ga dali ti proda bubanj..
nekad smo aute vozili bez servo brenzi, kad sam na sajmu videl pod haubom buban, srce je odmah zaigralo :D
 

Profka

New member
Lijepi pozdrav momci.. :wub:
Eto da se prijavim (jednom mjesecno :) )
Letva u vratima i dalje postojana, promijenjene sve svjecice (sad je pocela i manje trositi, iako nisam jos cula da auto vise trosi zbog svjecica?) i sad se prije odlaska na godisnji spremam na veliku avanturu - mijenjanje lambda sonde i servo bubnja... buduci da cu imati neke nofceke viska, odlucila sam se za sve novo, pa eto, kad sve izmijenim javljam cijenu za buduce generacije..
I da, stavila sam u rubriku oglasi, ali ako nekome tko ima xsaru sa troja vrata treba podizac, neka se javi :)
 
Na vrh