Ozraka sustava hlađenja molim savjet

gambler072

C5 enthusiast
Danas mi je nesto palo na pamet, jer jos nisam uzeo termostat... Akumulator je na izdisaju, star 3 i po god, economy mod je skoro non stop upaljen, cim auto stoji duze od 5 minuta, nije pomogao, za razliku od prethodnog puta, ni reset bsi... Svi znamo kako je elektronika uradjena na francuzima, i koliko su osjetljivi na lose akumulatore, bez obzira sto auto jos uvijek pali "na prvu". Da li u nekom univerzumu moze biti da je gore opisano divljanje temperature ustvari prouzrokovano losim akumulatorom, a ne termostatom? Razmisljam da nadjem od nekoga akumulator slicnih specifikacija i da probam sat-dva, cisto da ne bih skinuo ispravan dio sa auta
 

Milosh

Test
A nikad se ne zna kod Francuza, sve je moguće. Ako možeš probaj tako. Ne mora aku biti isti, može biti i manje Ah ali da je relativno nov i dobar.
 

gambler072

C5 enthusiast
Samo da napravim update :)
Za sada mi se cini da je zamjena termostata rijesila problem, dostize radnu temp, ostaje na njoj, ne varira kao prije. Pratit cu ga jos malo da budem 100% siguran, ali za sada je to to. Da, stavio sam Vernet, u poredjenju sa cijenom u ovlastenom, bagatela. Za kvalitet cemo vidjeti :)
 

gambler072

C5 enthusiast
Update, juce prikljucim odb2 i pratim temperaturu antifriza preko torque aplikacije - na "radnoj" temp se vrti izmedju 77 i 79 stepeni, tu i tamo na par trenutaka skoci na 80, bez obzira da li je klima ukljucena ili ne. Vanjska temp je od -2 do -5. Je li ovo normalna radna temperatura ili je ipak malo preniska, prije par mjeseci je termostat pravio probleme, zamijenjen i stavljen Vernet
 

gambler072

C5 enthusiast
Ja sam ocekivao da ce biti visa temp, ali evo danas sam pratio Meganea, ista situacija, temp ide od 76 do 80, tako da mislim da je za zimske uslove sve to ok
 

Citron

Active member
Ja to inače i ne pratim baš..iskreno na C5 x7 nemam pojma kolika je temp kad ima samo kockice..ne znam koliko predstavlja jedna kockica....na Opel Astri je na 90 uvijek 😎 ili je kazaljka zacvikala 😂
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Na C4P ni nema indikator temperature, no, moze se pratiti preko dijagnostike. Neverovatno da to nisu ubacili kao informaciju.
 
Na vrh