Orošavanje farova

d3000

New member
Ima li ima netko osim mene problem da mu se farovi sa unutarnje strane rose ??
Ja se već drugu godinu ne mogu riješiti rosnih farova.
Èim dođe sad malo toplije vrijeme , probat ću ih skinuti - osušiti i za silikonirati - ako je to dobra ideja...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Gdje se podešava far ?

Provjeri da li su ti poklopci iz nutra na farovima dobro legli, malo očisti brtvu na tim poklopcima, očito ti tu dobro ne dihta
 

deda

New member
Ali sa nutarnje strane,jer izvana nemre puštat,jer je staklo,tj plastika zaljepljena.Èesto se i događa da se rosi jer je hladno,pa ga žarulja grije i dolazi do kondezacije,a pogotovu ak far nema oduška da se suši.
 

Krky

Lakerski profesionalac
ja sam svoje poklopce bušil za xenone, i zadnjih mjesec dana 10 puta skidal i nametal, ali mi ne rosi..
probaj osušit far, pa na brtvu poklopca naljepi onu samoljepljivu tanku diht traku, spužvastu za prozore i vrata u kuči
 

deda

New member
To da pušta na staklu je jako,jako rijetko,ako i pušta onda je spucana od udarca ili ako je jako staro,kod starih auta koji su još imali pravo staklo.Kod ovih novih plastićnih nikada nisam vidio da tu pušta,uvijek dođe vlaga kroz onu gumu iznutra koja se ili dobro ne namjesti ili je strgana.
 

nitrozg

Member
nemoj ih nikako zablindirat silikonom. Far mora imati neku rupicu kako bi ta voda i vlaga koja se unutra skupila imala gdje izaći i ispariti kako nebi imao te akvarije naprijed :whistling:
 

d3000

New member
Pošto do sad još nisam skidao farove , da li je komplicirano pristupiti vijcima iznutra?
Za zamjenu žarulja treba poprilično strpljenja , ne treba valjda i farove skidati par sati ??:grin:
 

nitrozg

Member
pa sad, nisam baš stručan za to, al kak si mislim (stari ima c3), koliko je komplicirano promjenit žarulju pogotovo sa one strane di nema uopće mjesta, onda je skidanje cijelog fara totalna nuklearna fizika.
Ali probaj ovako....


naravno šalim se. nemoj čekićem, bar ne tak jako ;)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Pošto do sad još nisam skidao farove , da li je komplicirano pristupiti vijcima iznutra?
Za zamjenu žarulja treba poprilično strpljenja , ne treba valjda i farove skidati par sati ??:grin:
odpojiš sve đekove na farovima, gore imaš na veznom limu mi se vidi 4 šarafa kaj drže masku, skineš nju i sve ti je dalje ko na dlanu..
 

nitrozg

Member
odpojiš sve đekove na farovima, gore imaš na veznom limu mi se vidi 4 šarafa kaj drže masku, skineš nju i sve ti je dalje ko na dlanu..
evo ne moraš koristiti macolu uopće. A i bolje da nebi ogrebao staklo
 

MaximC3

New member
Pogledaj i sa stražnje strane fara kada ga izvadiš dali na 3 ili 4 mjesta ima neke kao prozirne čepiće koji vjerojatno sprječavaju ulaz vlage, i pogledaj gumicu koja je ispod poklopca...
 

nitrozg

Member
ali to ak nemaš neku garažu koja je topla, bolje da pričekaš sunce i toplo vrijeme. pa da se sve kak spada posuši.
 

d3000

New member
Da da, pa i mislio sam čim malo zatopli.
Usput gledam malo i ova halogena svjetla što je Krky ugradio u svoje farove .... pa si mislim kad budem već skidao farove da odmah idem i sa takvim zahvatom :cool:
Al moram to još dobro proučiti, hehee:grin:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
ova halogena svjetla što je Krky ugradio
Ispravak netočnog navoda..:D
nijesu halogena,već xzenonska :p

I zakonom zabranjena ako nijesu oriđiđi.. s lećama, nivelacijom i peračima farova :whistling:
 
Na vrh