Orošavanje farova

tomislav1

New member
Skinuo poklopac od fara. Far se lijepo osušio i vozio neko vrijeme bez poklopca i far non - stop bio suh. Vratio poklopac nazad i far se orosio. Eh, sad, moja pretpostavka je da se onaj dihtung od poklopca istrošio. Mislim da imam dvije mogučnosti.
1. zamjeniti dihtung poklopca
2. izbušiti rupe na poklopcu da zrak može cirkulirati i sušiti far ili voziti bez poklopca

Uglovnom, mislim da je ono skidanje fara i silikoniziranje, glupost!!! Ne radite to nipošto ko ima takvih problema!!!
 

Krky

Lakerski profesionalac
I meni se lijevi far orosio ovih dana, jučer sam i ja poklopac malo odškrinul, mislil sam šaku riže u njega sunut da vlagu vuče :D
 

Patak

New member
Pozdrav ekipa, ovako ja imam problem sa farovima, svjetla mi idu na sve strane tako da po noći uopće ne mogu voziti, jer se baš i ne vidi dobro, pa ne mogu voziti više od 40 km/h. Bivši vlasnik je išao popravljat te farove kod električara, koji je nekog vraga lemio unutra, a meni se čini da ih je on i zeznuo. Zna li netko možda kako ovo riješiti, jer mi se ne ide kod električara ako to mogu sam popraviti. Hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Sam biš to riješio to? Nema ti druge nego skinut far i dobro ga pregledat. Može univerzalni silikon, ali imaš i specijaliziranih brtvila za farove... pa s time popunit rupice i spojeve.
Za doć do fara moraš skinut branik, tj barem stranu di je far spustit niže.

Trebat će ti par torxa i gedore, neznam veličine napamet. Prvo mora maska dole, ispod nje su tri šarafa koja drže branik. Kod ruba blatobrana su još dva, na vrhu i na dnu. Od ispod se branik drži sa par plastičnih šarafa za ostatak plasike... to nemoraš ni skidat ako ćeš samo ''nategnut'' branik.
 

Franzg

New member
pozdrav, evo i mene u ovoj temi. Desni far mi se nakon kiše orosi i cijeli je orošen. Bio maknuo poklopac i tako se vozio par dana sve se osušilo,stavio nazad poklopac i eto kiše i opet sve zamagljeno/orošeno . Far je zamjenski ali star je 2 mjeseca...neznam što više radi?
Prije mi se na originalnom faru znalo orosit ali to je bilo jako malo naspram ovog di mi je cijeli far iznutr kompletno orošen..ima ko kakav prijedlog, di bi mogo problem bit i kak ste vi koji ste imali s tim problema to rješili ?
 

Doomsday

U prolazu...
Nema ti tu puno mudrosti...

Orošavanje se događa kad vlažan i topal zrak dođe do hladne površine...

U far ti negdje ulazi voda, koja onda isparava od topline žarulje, povećava vlažnost unutar fara i kad je vani hladno pa se staklo fara ohladi, dođe do kondenzacije...

Osuši far, skini far, zadihtaj ga, montiraj ga nazad, zatvori sve poklopce, i ako si spriječio ulazak vode, nema više orošavanja...

:D
 

Franzg

New member
ja mislim da je far bio loše zatvoren prvi put (onaj poklopac) i onda je poklopac maknut isušen i sad se opet skroz rosi. e sad zanima me jel moguce da nije sve bilo isparilo? (iako je otvoren bio 3-4 dana, i jos je bio vožen po 7 sati u komadu na putu prosli tjedan, doduse zatvoren ali svjetla su ja mislim to sve osusila...
Može li se vratiti/reklamirati far?
probat ću to, mislim nejasno mi je da vec pušta
Ispravljeno
hahahah Ivan to bi idealno bilo, ali me zeza tehnički :((
 

3007

Tužni vojnik
Stara tema, stari problemi, slična pitanja 😁. Imam sličan problem sa svojim C4 coupeom 2006. Dakle, pitanje je da li silikonizirati ili ne? Jer navodno negdje postoji rupica koja mora ostati zbog cirkulacije zraka. I kojim silikonom? I najgore što mora branik dole ili barem onaj dio gdje je far. Vidim na netu da neki nasaftaju silikon ko pekmez na kruh dok neki fino prstom zaglade. Prijedlog? Iskustva?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nije silikon za to. On se prije ili kasnije stegne, odljepi... U orginalu je butilen u pitanju, a najbliže tome što se može kupiti kod nas (koliko znam) je Sika Blackseal BT.
 

sir.Oliver

Well-known member
Nije silikon za to. On se prije ili kasnije stegne, odljepi... U orginalu je butilen u pitanju, a najbliže tome što se može kupiti kod nas (koliko znam) je Sika Blackseal BT.
može i silikon , ali ne sanitarni . uzmi siku limarski silikon providan i lepo namaži tanko ......
 
Na vrh