Orošavanje farova

MaximC3

New member
Ispravak netočnog navoda..:D
nijesu halogena,već xzenonska :p

I zakonom zabranjena ako nijesu oriđiđi.. s lećama, nivelacijom i peračima farova :whistling:
zakonom zabranjena ali ako su poravnata i ne bljeste na sve strane, znaci uredno stavljene, nitko ne pise kazne za to a na tehnickom progledaju kroz prste ako se balasti ne vide...
 

dmemagic84

New member
zakonom zabranjena ali ako su poravnata i ne bljeste na sve strane, znaci uredno stavljene, nitko ne pise kazne za to a na tehnickom progledaju kroz prste ako se balasti ne vide...
:palac-gore:
eto neki dan bio na tehnickom i prosao sam sa xenonima vec treci put,a murija ionako ne kuzi sta je xenon.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Da da, pa i mislio sam čim malo zatopli.
Usput gledam malo i ova halogena svjetla što je Krky ugradio u svoje farove .... pa si mislim kad budem već skidao farove da odmah idem i sa takvim zahvatom :cool:
Al moram to još dobro proučiti, hehee:grin:

s3000 el si radil kakve zahvate na farovima?

trebam savjet, na koji način bi skinul prednju plastiku sa fara, a da ju ne oštetim? iz nutra mi lijevi far ima neku mrlju pa bi dal to izpolirati, a i o lečama sam razmišljal naručiti preko ebaya..
kolega MaximaC3 je to radil na svom, i farbal iz nutra na crno, ali njega duže vrijeme nema tu da ga pitam
 

d3000

New member
Upravo sam to htio napraviti ovaj vikend.
No odustao sam kad sam na youtub-u vidio kako se vade farovi. :((
Nije mi bilo na kraj pameti da se prvo vade kotači , pa plastika iznad njih , pa branik pa tek onda farovi.
Ako će to biti izvedivo , planiram nekome platiti poliranje farova i dati mu koju kunu više da mi ih okolo zasilikonira prije nego ih vraća unutra.
Doslovno imam akvarij u farovima i uspjeli su mi se po ovim vrućinama tokom dana malo osušiti , no ujutro se već orose ... katastrofa.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Upravo sam to htio napraviti ovaj vikend.
No odustao sam kad sam na youtub-u vidio kako se vade farovi. :((
Nije mi bilo na kraj pameti da se prvo vade kotači , pa plastika iznad njih , pa branik pa tek onda farovi.
Ako će to biti izvedivo , planiram nekome platiti poliranje farova i dati mu koju kunu više da mi ih okolo zasilikonira prije nego ih vraća unutra.
Doslovno imam akvarij u farovima i uspjeli su mi se po ovim vrućinama tokom dana malo osušiti , no ujutro se već orose ... katastrofa.
ne vjerujem da to sve treba skinut, evo u ovoj temi pogledaj MaksimC3 je to kadil http://www.citroenforum.hr/moj-c3-163/c3-maximc3-2741/
kak je rekel Tec, maska i branik, čak bi možda bez skidanja branika prošlo
preporučam ti iz vlastitog iskustva odškrini malo poklopce od farova da zrak cirkulira i nebu se rosilo, ili probuši poklopce, 10mm svrdlo

evo di su šarafi
 

Konrad

New member
pol sata max ti je skidanje branika...

ako ne skidas kotace, povadi kopce da mozes odmaknuti pvc obloge blatobrana jer na prednjem dijelu blatobrana imas jedan saraf sa svake strane, to sa gedoricom 10 skines, na donjoj strani imas 3 ona tipla metalna koja se stisnu, na gornjoj strani imas 2 sarafa za gedoricu 10 i torx-e 20 i 30 (ovisno jel prva serija ili redizajn)

ili se dogovorimo pa ti dodemo pomoci skinuti branik ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
...
meni se najbrže osuše kad skinem poklopac sa fara, upalim duga svjetla(spustim dole farove, nikom ne smeta) i odem tako malo duži đir. 15-20 min i suhi su, poklopac nazad i to je to...
 

Krky

Lakerski profesionalac
...
meni se najbrže osuše kad skinem poklopac sa fara, upalim duga svjetla(spustim dole farove, nikom ne smeta) i odem tako malo duži đir. 15-20 min i suhi su, poklopac nazad i to je to...

Svaka rijec na mjestu
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ovo ću danas napraviti!!:grin:
Hvala!

meni se je prije čist malo znalo zarosit, kad sam ugradil xenone moral sam bušit rupe na poklopcima kud su žice išle, i sad tu baš ne dihta neznam kak dobro, i od tad mi se farovi ne rose
 

tomislav1

New member
Što si točno napravio? Izbušio rupe ili ovo sa skidanjem poklopaca i paljenjem dugih svjtala da se osuše? Imam isti problem sa lijevim farom.
 

Mrèela

New member
Skini poklopac i osuši fenom za kosu,jeftinije nego da sušiš farom.:D Proveri poklopac je l' dobro stegnut da ne pušta vlagu unutra.
 

Krky

Lakerski profesionalac
netraba čak ni sa fenom, nek samo ostavi malo poklopac otvoren 1cm dan dva kad nema baš kiše, i sami farovi se budu osušili prirodno
 
Na vrh