Mrèela

New member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

zadnje staklo?

prvi odgovor na google :D


Upute



po ravnom primjeri

5. 80 km/h 3.4l

6. 114 km/h 4.4l
Kolega trebao si tako i napisati,to me zbunilo,jer 2400 km preći i prosek tako mali bilo mi je čudno.
Mora da si onda vodio računa o vožnji i potrošnji dok je tako mali prosek.
To je teško postići na autoputu. Jel to motor 110 ks.?
 

Hrvoje Marin

Active member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Kolega trebao si tako i napisati,to me zbunilo,jer 2400 km preći i prosek tako mali bilo mi je čudno.
Mora da si onda vodio računa o vožnji i potrošnji dok je tako mali prosek.
To je teško postići na autoputu. Jel to motor 110 ks.?
100Kw tj 138 KS. po autoputu se vozim do 120km/h, ostalo po ograničenjima, uglavnom.

Rijetko ispod 2000 okr/min.
 

DStipic

Member
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Evo da iznesem svoje brojeve o potrošnji (jer me ovo od kolege Hrvoja zbrecalo..) dakle 2,0hdi, automatic, (nisam nježan na gasu) tijekom godišnjeg cca 1500km od toga 900km autoceste (120-150km/h) ostatak grad i nešto otvorene ceste...prosjek 6,6 litara. Na zadnjih 3800km (od čega je cca 60% gradske vožnje) prosjek točno 8 lit. Ali kad je zima i gotovo samo grad (mali grad, pali-gasi, kreni-stani) prosjek 10,5-11lit. No sve u svemu ja sam iznimno zadovoljan kako sa potrošnjom tako i sa autom u cjelini.
 
re: Opća rasprava o iskustvima sa C5 HDi

Evo nakon prijeđenih skoro 30 000 km mogu reći da sam s motorom (2.2 HDI) prezadovoljan. Potrošnja po gradu je oko 9,5 litara što sam i očekivao, a izvan grada potrošnja je manja(sve zavisi kako ga vozim) i auto ide ko' zmaj. :)

Jedini problem je bio sa senzorom za razinu ulja, ali to je brzo riješeno (novi senzor).
 

toma

Active member
Kupnja 2.2 HDi koji je stajao godinu dana

Pozdrav, uzimam još jednog c5 ( valjda nam nije dosta jedna u obitelji xD ) pa me zanima vezano za ovaj model. Ovako, auto je stajao u garaži godinu dana ( ženi muž umro pa se auto jako malo vozio ) i na što da obratim pažnju?
Najviše na hidrauliku? motor? raznorazna cijeva i slično?
Godina je 2003. Ne znam jel karavan il nije jer tek sutra idem kod nje.

Hvala.

zahvaljujem moderatoru na ispravku naziva, htio sam promjeniti ali mi nije dopustilo xd
 
Posljednje uređivanje:

Profiler07

Well-known member
re: Kupnja 2.2 HDi koji je stajao godinu dana

ako godinu dana nije vozen trebao bi (ako kupis) promjeniti ulje (motor)jer slabi viskozitet,hidrauliku svakako prekontrolisi i uradi nekoliko puta sklekove sa njim ali zasto ga nebi odvukao u obliznji servis?
 

toma

Active member
re: Kupnja 2.2 HDi koji je stajao godinu dana

ako godinu dana nije vozen trebao bi (ako kupis) promjeniti ulje (motor)jer slabi viskozitet,hidrauliku svakako prekontrolisi i uradi nekoliko puta sklekove sa njim ali zasto ga nebi odvukao u obliznji servis?
Ma znam taj dio ulja i to, vise me brine hidraulika..ma sutra idem samo brzi pogled, plan mi je otic do servisa. A sto bi trebao zamjetit kad bi radio "sklekove"?
 

deda

New member
re: Kupnja 2.2 HDi koji je stajao godinu dana

Za hidrauliku se najmanje trebaš brinuti,samo obavezno napravi servis na njoj,obrati pažnju na sve ostalo kao kod svakog drugog auta,jer ustvari neznaš ništa osim spike prodavača.
 

Automatic

Well-known member
re: Kupnja 2.2 HDi koji je stajao godinu dana

Ovako, auto je stajao u garaži godinu dana ( ženi muž umro pa se auto jako malo vozio )
Èuj ako je tip iz virovitice ili pitomače nekahj ne štima.Ja sam sa njim dogovarao da kupim.Nabio sam si 3000 kuna troškova a na kraju me dva tjedna navlačio i ništa.Lik je navodno neki šofer a rastao se sa ženom, auto je na nju.Mislim da tip nekaj glumi jer ga prodaje od drugog mjeseca.Laže dok stigne.Mislim da je to srebrni auto.Svaki tjedan mi prodavao drugu priču , na kraju mi poslao poruku da ga prodao .Neznam smrdi mi nešto ako se radi o tom autu.Znam da je bio najjeftiniji od svih citra i htio je mjenjat.Pazi da nije zabrana otuđenja ili ovrha ili neda žena.
 

toma

Active member
Re: Kupnja 2.2 HDi koji je stajao godinu dana

U gužvi sam bio pa nisam stigao odgovoriti...vidio sam auto, auto ima 49000 km na 45 000 je raden normalni servis ( ima i sevisnu ). 2.2 HDI exlusive, full oprema, koza,tempomat, tipka sport..očuvan je skroz..dolazio je majstor i vodio brigu o njemu kakvu takvu..ono sto sam ja mogao vidjeti je to da nigdje ulje nije curilo..sto se tiče hidraulike nisam je isprobao ( idem sljedeci tjedan ponovo ) ali auto nigdje nije legao stoji kako treba..auto Pali iz prve..samo sto me zanima Jel trebam radit veliki servis ili dovoljno mali? I da li trebam mijenjati ulje za hidrauliku? Dodajte još sto jer 99% ga uzimam sljedeći tjedan
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Kupnja 2.2 HDi koji je stajao godinu dana

U gužvi sam bio pa nisam stigao odgovoriti...vidio sam auto, auto ima 49000 km na 45 000 je raden normalni servis ( ima i sevisnu ). 2.2 HDI exlusive, full oprema, koza,tempomat, tipka sport..očuvan je skroz..dolazio je majstor i vodio brigu o njemu kakvu takvu..ono sto sam ja mogao vidjeti je to da nigdje ulje nije curilo..sto se tiče hidraulike nisam je isprobao ( idem sljedeci tjedan ponovo ) ali auto nigdje nije legao stoji kako treba..auto Pali iz prve..samo sto me zanima Jel trebam radit veliki servis ili dovoljno mali? I da li trebam mijenjati ulje za hidrauliku? Dodajte još sto jer 99% ga uzimam sljedeći tjedan
a gledaj 10g je to tako da bi trebao veliki servis obavit.
sto se tice hidraulike,malo ga digni gore dole,cisto da vidis da sve radi,ako radi to nemas vise sta gledat.
malo ga provozaj i to je to.
 

Profiler07

Well-known member
Re: Kupnja 2.2 HDi koji je stajao godinu dana

ulje na hidraulici mijenjas na 200 000km i citroen i daje garanciju na 200 000 km na hidrauliku!veliki servis se radi na 120 000km ili 4g obzirom da to auto nije radilo puno ja bih tu mijenjao samo zubcasti remen ostalo nista...to je moje misljenje ti sad kako hoces
 

toma

Active member
Re: Kupnja 2.2 HDi koji je stajao godinu dana

A 2000-3000 je veliki servis, nije puno a možda bolje ga napraviti :)
 

gogi78

New member
Iskustva sa C5 2.2 HDi

Èitao sam svašta o ovome modelu moram priznati dosta negativnih kritika ali ipak sam ga kupio ljetos i moram reći ugodno sam iznenađen auto ide kao raketa ima 230.000 km prešao sam u 5 m. 25.000 km sa njim samo autocesta ili sam potrefio na očuvani primjerak ili su svi takvi osim ako ih vlasnik prijašnji ne uništi lošim održavanjem. Šta bi ste mi preporučili da pazim najviše što im se kvari i tako neke stvari o njima
 

topolino

Member
Re: iskustva sa modelom C 5 od 2001-2004 2.2 hdi

i ja sam ga kupil pred par godina i to samo iz razloga kaj se za tu lovu nije moglo dobiti ništa drugo,sad ga nebi dal za dva folca,auto je jednostavno dobar makar ga vozim najviše po gradu,neznam za druge ali moj je samo toči i vozi,mislim da če mi i iduči auto biti veliki citrač isključivo hidrauličar ak se još budu radili.
 

Profiler07

Well-known member
Re: Iskustva sa C5 2.2 HDi

ako nisi mijenjao ulje na hidraulici trebao bi ga promjeniti...obzirom da ti auto vec ima 230 000km na 200 000 se mijenja i kosta oko 50-60€ 5l
 

Mrèela

New member
Re: Iskustva sa C5 2.2 HDi

Proveri boju ulja,ne bih ja verovao vlasniku. Ma to je makina,a i naravno,kupio si očuvan auto. Treba samo redovno menjati ulje u motoru i,prepoloviti na 10 000 ga menjati i naravno održavati ima da pređe i 600 000-700 000 km.
 

Profiler07

Well-known member
Re: Iskustva sa C5 2.2 HDi

pa citroen preporucuje da se mijenja 10w40 na 15 000 mada i ja mijenjam na 10 000 sa filterom ulja,a sezonski mijenjam ostale filtere mada jos nikad nisam promijenio filter goriva jer je komplikovana zamjena na benzincu ali u narednom periodu i to planiram
 
Na vrh