Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

champion20

New member
Ja sam prije mjesec dana kupio Bridgestone Turanza ER300 195 / 50 R 15 i za sad sam jako zadovoljan. Testovi koje sam nasao na internetu bili su super zadovoljavajuci. Odlicna po suhom, vise nego solidna po kisi i ne trosi se brzo kao primjerice eagle F1(koje su bile jedna od opcija) Kakva su vasa iskustva sa Bridgestonom?;)
Također odlična, a čak ni cijenom nisu "bezobrazne" ko naprimjer Pirelli.
Baš ta Turanza mi je odlična, jako dobro drži i po mokrom. O Potenzi da i ne pričamo.
Navodno su GY F1 jako bučne. Nisam ih nikad vozio.
 

Tonka0559

Member
Ako neko kaže da je Sava Perfecta dobra guma po kiši - meni nije putpuno jasan. Bar po mom iskustvu. Jednom Sava - više nikad Sava, barem ne ljetna.
Pa ja još nikog nisam čula da je rekao da je ljetna Sava dobra :D
Zimsku svi hvale. Èim dođe na kišu, ode auto u 3pm.:grin:
 

1587 VTS

New member
Ja sam prije mjesec dana kupio Bridgestone Turanza ER300 195 / 50 R 15 i za sad sam jako zadovoljan. Testovi koje sam nasao na internetu bili su super zadovoljavajuci. Odlicna po suhom, vise nego solidna po kisi i ne trosi se brzo kao primjerice eagle F1(koje su bile jedna od opcija) Kakva su vasa iskustva sa Bridgestonom?;)
Odlicna je Turanza, koliko cujem, a i vozio sam 205/55 R16. Cijenom su također povoljne. Turanza je onako udobnija guma, to je "srednji razred", u klasi je ContiPremiumContact2, Primacy HP i Cinturato P6.
Također odlična, a čak ni cijenom nisu "bezobrazne" ko naprimjer Pirelli.
Pirelli zna bit dosta skup, kao i Continental ako ih se kupuje u Autohrvatskoj (ovlasteni distributer za RH) i svim ostalim vulkanizerima koji preko njih uzimaju gume. Ic kod njih je velika greska, ne samo zbog paprenih cijena nego i zbog djecjeg asortimana dimenzija i neprofesionalnosti. Imaju na lageru 5 najuniverzalnijih dimenzija i nista vise od toga ne mogu narucit, tip me cak pokusao uvjerit da CSC3 ne postoji u mojoj dimenziji ROFL U splitu, npr, continental i pirelli treba gledat kod Nosic vulkanizera u vukovarskoj - ako nema na skladistu, tip direktno narucuje izvana robu, s autohrvatskom nema veze. Sve dimenzije koje postoje u katalogu po povoljnim cijenama, svjezeg datuma proizvodnje, za tjedan dana su tu ;) To je posao ;)
 

RI-C3

New member
jučer sam u Kauflandu kupio digitalni mjeranač tlaka u gumama.nije mi nešto potreban ,ali reko eto kupit ću ga tek toliko da tu i tamo provjerim gume.

i tako jučer probam izmjeriti s time tlakove u gumama i pokazuje mi na sve četri gume 2.5 do 2.6 bara.
Gume nisam pupao sigurno nekih 6,7 mjeseci.

Na koliko vi pumpate gume??ovo moje mi se čini malo previše
 

1587 VTS

New member
Vise nego previse :D Ko zna je li i taj mjerac koji si kupio precizan.. Otvori vozaceva vrata i na okviru karoserije ti sve pise na koliko se pumpaju gume shodno dimenziji gume i opterecenju auta. Drzi se toga i nema zime ;)
 

deda

New member
Daj napumpat gume kod nekog vulkića,oni uglavnom imaju dobre manometre,pa onda usporedi sa ovim svojim,tako ćeš vidjet jel odstupa.
 

1587 VTS

New member
Ne bi ja tome puno vjerovao, vidis koliko ti pokazuje, a da su ti gume toliko napumpane skakutao bi ko po jajima. Dobro deda kaze, ajde kod nekog vulkanizera neka ti napuse na 2.1, kod njih su tocni ti manometri. A oni na benzinskim isto lazu, jednom mi se tlak razlikovao za 0.3 bara na dvije razlicite pumpe u roku od pola sata :D
 

deda

New member
Ja sam dobil jednog digitalca od Michelina i za divno ćudo toćan je kada sam ga uspoređivao kod vulkanizera,imal sam ih brdo od Vredestaina,al sam ih sve podjelil.
 

RI-C3

New member
ići ću na pumpu ovih dana pa ću baš vidjeti dali se razlikuju tlakovi od ovog digitalnog mjerača i onog na pumpi pa ću moći usporediti...

iako malo sam primjetio da mi auto skaće ,ali nije ni čudo jer su ceste u RI samajama:grin:
 

1587 VTS

New member
Evo primjer kako izgleda prava "gumena" guma koja drzi i koja se trosi. Na mom drugom autu, Continental PremiumContact 2, 185/60 R14, nakon 37 tkm. Dosla je skoro do onog zakonskog granicnika. Na slici je prednja desna koja je svojih prvih 20 tkm napravila nazad i onda je prebacena naprid. Odradile su vrhunski, al sve ima svoj vijek pa je tako danas na kisi pocela pokazivat prve ozbiljnije slabosti tako da bi uskoro mogle ic nove iste.
(Ovaj izgrizeni rub je samo posljedica stila voznje, nije problem s geometrijom :D)

U prilogu je i slika kako bi ta guma otprilike nova trebala izgledat :D
 

Prilozi

Vash

New member
U molydonu su mi zapele za oko BFGoodrich G-Grip GO za 300 kn i Goodyear Duragrip za 432 kn.

Jel ima itko iskustva sa ovim gumama?

Koliko sam našao na netu Goodrich su dobre pa bih rađe uzeo njih, ipak bih dosta uštedio na njima.
 

deda

New member
Uzmi Good Rich,neće ti biti žao,gume su sasvim ok,a cijena više nego dobra.One Good Year i nisu nekaj i dosta su bućne,a nisu bolje od ovih.
Inaće Good Rich je u vlasništvu Michelina i jedan od najvećih proizvođaća gumenih dijelova za avione i one Space shatlove.Tvornica sa jako dugom tradicijom,iz kojih su uz njihovu pomoć nastale renomirane ostale neke marke.
 

1587 VTS

New member
Ne stedi se na gumama jer na svojoj dimenziji mozes ustedit max 50 kn po gumi, a dobit smece s kojim ces se sutra, ne daj Boze, otklizat, razbit auto i jos puno gorih stvari, i cemu onda tih 2X50kn?
Kupi Continental EcoContact3 ili Bridgestone Ecopia EP150. Tu nema greske ;)
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh