Ogrebotina ključem

nenon

Citroen n00b
C4, nov, obiteljki ljubimac, još pod garancijom, kasko.
Na parkingu neka dobra dušica :(, napravila ogrebotinu cca. 30 tak cm ključem ili sličnim. Kako i zašto samo nebo zna, valjda južina. Zanima me je da to idem rješavat preko kaska, ili da odem u servis pa nakon procjene... Anyhow, ideje i prijedlozi dobro došli.
 

Vedran

New member
Tak je i mene neki panj maznul u vrata u DS3, isto kasko i sve, ali mi se ne da cela vrata farbat, skidat kvaku....:mad:
Ja bi možda probal sa onim korektorima zapunit pa ispolirat, radije nego farbat celi element. To ima za kupit/naručit ili u P.A. ili u Citroenu, ne bi trebalo biti preskupo
 

Vedran

New member
Nedvno sam vidio i nou stvar koja se kupi u Citroenu- zove se Stickerfix, u stvari su naljepnice raznih oblika i veličina u kutiji (mislim 22 sve skupa) i naručuju se prema kodu boje. Cijena je oko 200 kuna...možda probati s tim?
 

Vedran

New member
Nemam pojma, ne znam nikoga ko je koristil....mislim da bum si narucil jednu kutiju bijele pa da probam, cisto da vidim kaj je to. Mozda je neka magija, a mozda nije vrijedno spomena
 

radojkta

Member
I meni je neka iskomleksirana :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a još na probnim tablicama napravila crtu na vratima ključem i ja sam otišao kod lakirera koji mi je rekao da treba farbati vrata al da i može malo staviti bezbojnog laka i malo crnog laka tako da dobro izgleda jer se vidi samo ako se zagledaš pod kutem.
 

deda

New member
Ima takvih naljepnica u boji auta,stavi se na ogrebotinu i sa plastikom se utrlja u oštećenje,kasnije se sve ispolira i niš se ne vidi.Neznam gdje se kod nas to može nabaviti,pitao sam u prodavaonicama boja za aute,pa su me blijedo gledali.
 

deda

New member
Ima i naljepnice po kataloškom broju boje koje se samo zaljepe na oštećeno mjesto.Na ovoj mojo Alfi ima tak na par mjesta zakeljeno,ali to je bez veze,vidi se da je naljka.
 

nenon

Citroen n00b
Hvala svima, evo update pa možda nekome pomogne ...

Otišao u CIB, kažu ne gine farbanje, ili 70tak kn bočica s lakom pa si povuci kistom i "zakamufliraj". Boja EZR, metalik siva. Otišao kod Vidovića (po Ljubljanskoj, pa desno kod T-Coma, ima gore link), veli preduboko za poliranje , farabanje cijela vrata ... 700kn. Povukao mi je kistom da zakamufilra, ostavio za kavu :), nije htio niti čut.

Poslao mail na CH jel imaju Stickerfix pa čekam da još i to vidim/probam.
 

linkres

New member
Ne znam kak ti je dugačka ogrebotina, ja sam kupio korektor i lak u Kovinskoj i potravio crtu na praku doljine cca.15 cm, i dajn duboka i oko 2mm široka i još je ostalo u bočici.
S tim da ja to ispod pa mi je boja s kista curila kontra prema dolje, prema ruci, tak da mislim da nebi tak puno potrošio. Ipak novi auto lakirati, ko zna kak bu ispalo, druga boja, diza na šprici, itd. mislim da bi bilo bolje tim korektorom jer super pokriva, ja sam popravljao 1cm2 na retrovizoru i super je jedva da se ikaj vidi.
 

deda

New member
Ima jedan štos kako se popunjavjau takvi risevi,samo je za:cenzura::cenzura::cenzura:ancija,nije puno posla ,ali treba vremena,sad to objašanjavavati je dost teško,ali svaki lakirer,ako je pravi meštar,morao bi to znati.Druga je stvar kaj im se to neda i niš ne zaradi,ovak klepne 100€ za lakiranje,brzo gotovo i malo muke.
Upravo to rade neki specijalizirani meštri i to je onda ona priča:"saniranje udubina i ogrebotina bez lakiranja",bilo je tih reklama,ali i ti likovi tu "tajnu" skupo naplate.
Napraviti to amaterski je gotovo nemoguće,jer treba puno strpljenja,a i alata i pribora,ne potroši se puno materijala,ali nekome tko to treba samo jedanput,jednostavno se ne isplati.
 
Posljednje uređivanje:

deda

New member
Kad gledaš ni ne isplati se sekirat i brže bolje ići to popravljat,onako ili ovako te svaki dan netko na parkingu klepne s vratima ,štrajfa ili opet negdje namjerno ili slućajno ogrebe i za nekolko godina auto ima toga kolko hoćeš.Kada ga prodaješ,bolje da kupac vidi kakav je auto,nego da je sve polakirano,kak ćeš dokazat da ga nisi skršio,nego si ga farbao samo zato jer ti je išlo na živce gledati zgreban i ščvrkan auto.
 

ante66

Active member
Otišao kod Vidovića
Cim sam kupio auto isto sam otisao Kod Vidovica, imam bocicu orginal boje. Napravio sam zarez slucajno (sam sebi) i pokusao zakamuflirati.Vidi se manje ali dobro kaze Deda , ako oces da izgleda odlicno ipak idi majstoru.
 

linkres

New member
Isto se i meni dogodilo, cif na džepu od trenirke ogrebao zadnja lijeva vrata.
Ja čekam ljepše vrijeme da popravil korektorom, nisam baš za lakiranje, ali ovak se popravi , glavno da ne hrđa.
 
Na vrh