Odabir akumulatora - trilema

Pankoz

Active member
Ja jos majne ali gledam sad da kupim akumulator i tu se spominje msm 3 neke vrste start-stop sistema akumulatora. Nije ist start-stop kod pikasa i bmw-a..
Koliko sam načitan,a možda i grešim, mogu da se razlikuju samo po amperaži i udarnoj snazi.Eventualno da li je tip EFB ili AGM akumulatora za start stop.
Odakle uopšte ideja da se za BMW proizvode različiti akumulatori u odnosu na druga vozila?
 

Milosh

Test
Ja isto mislim da je to sve isto, tj postoje EFB i AGM što se tiče tehnologije. To treba gledati i naravno kapacitet i udarnu struju.
 

Srdjan_Va

Member
Koliko sam načitan,a možda i grešim, mogu da se razlikuju samo po amperaži i udarnoj snazi.Eventualno da li je tip EFB ili AGM akumulatora za start stop.
Odakle uopšte ideja da se za BMW proizvode različiti akumulatori u odnosu na druga vozila?
OK, na taj tip EFB I AGM sam i mislio, koji tip je kod pikasa?
 

nero81

Active member
Donator foruma
Na mome GP 2019 ss je sada EFB varta unutra. Ne znam da li je to prva ugradnja. To bi trrbalo pisat negdje, a ne ovako.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Sad vidjeh; na mom DS5 piše tip akumulatora na onoj naljepnici na B stupu, gdje su info o tlaku zraka u gumama, kôd boje itd.
Dobro dođe jer je akumulator sav zamotan i ne vidi se ništa na njemu…
 

Prilozi

Na vrh