Odabir akumulatora - trilema

dinko1981

Well-known member
A koje su cijene? Ako nisu neke veće razlike uzmeš onaj sa većom garancijom i to je to jer nema pravila koliko će koji trajat, sve je to danas lutrija
 

Rovan

Member
Donator foruma
A koje su cijene? Ako nisu neke veće razlike uzmeš onaj sa većom garancijom i to je to jer nema pravila koliko će koji trajat, sve je to danas lutrija
Sve cijene su vrlo slične...+-100kn, tj. razlika mi ne igra nikakvu ulogu...
 

Rovan

Member
Donator foruma
Ciak i TQ AGM akumulatori kostaju vrlo vrlo slicno (barem u ovim karaktertistikama koje ja trebam) kao i ova 3 gore navedena, svi su preko 1000kn...
 

Milosh

Test
Ja samo u Exide vjerujem. Imao sam dva Exide Premium koja su trajala po 8 godina, jedan od ta dva je čak na oko 0 °C gurao (elektro) servo pumpu do svog izdisaja (alternator bio crkao) i nakon punjenja radio još 4 godine bez problema. Trenutno u auto imam AGM EK800.
 

Cutac

Prèkaroš
Meni je Exide Premium u VTS-u izdurao jedva tri godine. Sad sam stavio CIAK.
U c4 je Exide Premium, ali ne znam koliko dugo, možda 3, 4 godine? Za sad je ok.
U Pandi je TQ, u MX-5 je TQ (a bili su Varta i Yuasa), odsad u sve ide TQ jer imam dobar popust.

Ako tražiš "premium", pogledaj i Fiamm.
 

gambler072

C5 enthusiast
Topla
Ja bih ju izbacio iz razmatranja, kod mene je izdrzala malo duze od 2 godine, a auto je u garazi, i pritom je cesto bacala auto u economy mode. Trenutno je kod mene Fiamm, za sada je ok i ako nista drugo, ima 1 god garancije vise nego Topla. Exide svakako za preporuku, Energizer takodje (ovaj drugi iz licnog iskustva, izdrzao je 5-6 god, doduse u benzincu)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Exide imam trenutno u C4P. Od decembra 2019 godine. Jednom je bio toliko prazan, auto nisam mogao upaliti. No, i dalje radi. Neki kazu da je Topla odlična, e sad, ja nisam imao do sada.
 

gambler072

C5 enthusiast
Exide imam trenutno u C4P. Od decembra 2019 godine. Jednom je bio toliko prazan, auto nisam mogao upaliti. No, i dalje radi. Neki kazu da je Topla odlična, e sad, ja nisam imao do sada.
Izgleda da je sve lutrija. Mislim da je topla prije bila bas dobra, moguce da su se pokvarili, istina cijenom su isto tako dosta nizi od premium imena, bar je bilo tako kada sam ja kupovao.
 

Milosh

Test
Takođe, kod bilo kog akumulatora, igra ulogu koliko je "svjež", tj. koliko je stajao na polici. Što duže stoji to će kraće trajati. Ja kad sam uzimao Exide Premium-e, čovjek je pred mojim očima izmjerio struju (ne napon) na 15-ak akumulatora i meni dao najjači, i pri tome uz račun prikačio test izvještaj. Takođe, kad sam u Sarajevu kupovao EK800, čovjek ga je isto izmjerio i prikačio ispis sa aparata.
 

Rovan

Member
Donator foruma
Sve mi nekako vuče na Exide ili Yuasu, blize sam Yuasi zbog 6mj. duže garancije, ali vidjet cemo jos...mislim da je najveća istina da je sve lutrija...javim kaj sam uzeo
 

Pankoz

Active member
Ja sam isto kupio za mog GP Exide AGM,a za njih lepo u fabričkom uputstvu piše da se ne montiraju u motorni prostor automobila.
Izgleda da sam trebao kupiti akumulator sa EFB tehnologijom,isako ovaj AGM gura već četvrtu godinu bez nekih problema.
 
Na vrh