Odabir akumulatora - trilema

-dominic-

Member
Donator foruma
Ja baš ugradio Exide EK700, 1000kn s dostavom, varta AGM je bila 50kn skuplja.
Originalna Varta EFB je počela zezat kad su bile paklene vrućine, na hladno nikad.
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Kužim ja to, ali nije crko ako ujutro pali, kužiš... Naravno da je na izmaku snaga, ali iznad 35 stupnjeva bi se nećkao hoće ili neće palit auto.
 

Rovan

Member
Donator foruma
Ja baš ugradio Exide EK700, 1000kn s dostavom, varta AGM je bila 50kn skuplja.
Originalna Varta EFB je počela zezat kad su bile paklene vrućine, na hladno nikad.
Jesi ga sam ugradio, zanima me jel si ga spojio na nekakav izvor struje dok si mijenjao aku ili si sve odspojio i stavio novi?
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Jesam, i napatio se kao nikad. Ali glavni problem je bio skinut masu, jer je bila toliko stegnuta da se urezala u accu. A masa je do kabine, pa se ti zavlači.
Što se tiče pitanja, nisam, jedino se sat/datum poremetio. Čak je i dnevna kilometraža ostala.
 

Rovan

Member
Donator foruma
Da malo nastavim temu...Narucio prije kojih dva tjedna preko Abrakadabre Exide akumulator, najpovoljniji je kod njih, cca 990kn...i evo slike kaj sam dobio nakon kojih 7 dana čekanja:

IMG_20220830_111748819_2.jpgIMG_20220830_111758385.jpgIMG_20220830_111828618.jpgScreenshot_20220830-112032.pngScreenshot_20220830-112311.png

Korišteni akumulator, tj. već prethodno spojen na nekakav potrošač, vide se fizička oštećenja i da je klema bila spojena...naravno vratio uz prigodan email, drugi dan došli po njega, vratili novce i ponudili da ponovno kupim drugi takav sa 100kn popusta...nasmijao sam se i napisao da moram odbiti ponudu...Otiša do dućana i kupio Yuasu...
 

Franz

Well-known member
Kakav ciganluk. Ali i čari online kupovine. Kod njih sam imao slično iskustvo s nosačem bicikla. Glavna ruka imala ugriz na hvataljci. Netko montirao, probao, zaključio da mu ne dihta kako je zamislio, pa vratio. :)
Što se tiče aku, ja sam u Cijku uzimao nedavno i bilo je dilema oko dimeznije. Veli mi čovjek, nema problema, ako ne ide, vrati samo nemoj spajati kleme. Čim se ošteti, ne mogu ti ga uzeti natrag. Ali abraka očito može. :)
 

Rovan

Member
Donator foruma
Kakav ciganluk. Ali i čari online kupovine. Kod njih sam imao slično iskustvo s nosačem bicikla. Glavna ruka imala ugriz na hvataljci. Netko montirao, probao, zaključio da mu ne dihta kako je zamislio, pa vratio. :)
Što se tiče aku, ja sam u Cijku uzimao nedavno i bilo je dilema oko dimeznije. Veli mi čovjek, nema problema, ako ne ide, vrati samo nemoj spajati kleme. Čim se ošteti, ne mogu ti ga uzeti natrag. Ali abraka očito može. :)
Ma ja brijem da je ovo aku koji ide direktno sa skladišta dobavljača, abrakadabra ga uopće ne vidi, brijem da je to ciganluk djelatnika dobavljača, malo su si ga koristili ili doma ili na poslu za nešto...Ali zato ponekad i je dobro kupiti preko web-a, 14 dana pravo povrata bez razloga, nemam kaj reći abrakadabri (ali završno za mene oni su krivi), odmah su došli po njega, samo sam im postavio pitanje kako kontroliraju dobavljače što šalju ljudima...
 

dinko1981

Well-known member
Ja bi definitivno iskoristio onu ponudu za novi aku i popust od 100kn .... znam da nije profesonalno s njihove strane ali u današnja vremena ova ponuda za iskupljenje je čisto ok, pa čak i neočekivana
 

Rovan

Member
Donator foruma
Ja bi definitivno iskoristio onu ponudu za novi aku i popust od 100kn .... znam da nije profesonalno s njihove strane ali u današnja vremena ova ponuda za iskupljenje je čisto ok, pa čak i neočekivana
S obzirom da sam skuzio da oni uopce nemaju na svom skladistu taj aku, i nemaju pojma kakav ce ponovno doci, nisam htio riskirati i cekati ponovno skoro 10 dana da dodje ponovno drugi...imam u kvartu ducan s akumulatorima i otisao sam tamo...ali ne bi rekao da je ponuda neocekivana s obzirom da sam ih trazio znak isprike :)
 

-dominic-

Member
Donator foruma
Ja sam uzeo taj exide, novi novcati, odmah na pametni punjač i to je to. Baš me zanima kakav će biti, a i tvoja yuassa. Po meni previše para za samo pol godine više garancije...
 

Rovan

Member
Donator foruma
Ja sam uzeo taj exide, novi novcati, odmah na pametni punjač i to je to. Baš me zanima kakav će biti, a i tvoja yuassa. Po meni previše para za samo pol godine više garancije...
Ma ostavio bi ga ja da je dosao novi netaknuti, ali kak nije nisam htio čekati još 10 dana...Jes, razlika je nekakvih 300kn, al dobro, da nisam mogao ne bi uzeo...
 

ExOduS442xb

Racing
Pozdrav, u potrazi sam za novim akumulatorom, moj je Topla 80ah - 760a, dosao je sa autom tako da je kod mene 3g (idući mjesec), a sad koliko je star pojma nemam. Auto svaku vecer prenoci u garazi, i prvi dan kad je ostao vani bilo je -10 i nije mogao upalit. Napunio sam ga i dalje radi ok, planirao sam ga zamjeniti krajem ljeta jer mislim da bi toliko izdrzao (nema niskih temp), međutim morat cu na put i auto ce stajat jedno 10tak dana i nisam siguran dali bi mogao upaliti pa je bolje ne riskirati.

Na webu sama nasao vrlo povoljno akumulatore, a cini mi se da ta trgovina (MaksPower) dosta dugo radi.
Prvi izbor mi je :
Exide premium EA852, 85ah - 800a - 36mj jamstvo
https://www.makspower.hr/proizvod/akumulator-exide-premium-ea852/

Fiamm Titanium PRO 85ah - 760a - 36mj jamstvo
https://www.makspower.hr/proizvod/fiamm-titanium-pro-85ah-760a/

U tom cjenovnom rangu ima 90ah, ali mozda je to overkill za 3.0hdi?
Fiamm Titanium PRO 90ah - 800a - 36mj jamstvo
https://www.makspower.hr/proizvod/fiamm-titanium-pro-90ah-800a/

AKUMULATOR TQ 80AH D+ - 760a - jamstvo nepoznato (vj 24mj?)
https://webshop.tokic.hr/akumulatori/startni-akumulatori-za-osobna-vozila/akumulator-tq-80ah-d-7904723-315x175x175-760a/

Trebam jos provjeriti situaciju u CIAK-u, kod njih odneseš stari aku pa jos spuste malo cijenu.

Što vi mislite?

Edit: Tek sad vidim da je tema za C4 Picasso, moze li mod mozda prebaciti u novu ili napraviti neku generalnu za akumulatore?
 

Cutac

Prèkaroš
Ja u VTS imam CIAK neke tri godine i zadovoljan sam. Uvijek pali, ne radi probleme, čak i kad zimi stoji tjednima.
U c4 i Pandi su TQ, nema problema. Uvijek sam koristio premium akumulatore i evo sad je CIAK izdurao duže nego Exide Premium u VTS...

U Hondi je Yuasa, pali nakon 4-5 tjedana stajanja po zimi. I to zna verglati dok se karburator dobije.
 

Milosh

Test
Exide Premium!

Koji god budeš kupovao, idi po mogućnosti u trgovine koje se time bave i koje imaju tester za startnu struju. Traži najsvježiji akumulator koji imaju (od tog modela za koji se odlučiš). Najsvježiji znači koji najkraće stoji kod njih na lageru. I neka ti izmjere startnu struju da vidiš da je jednaka ili veća od nominalne (napisane na akumulatoru). Idealno bi bilo da ti daju ispis sa testera uz garanciju. To bi bila neka idealna kupovina.

Info za one u Srbiji ( Ap0qalypto Ap0qalypto i ostali), u firmi Andreja iz Temerina možete dobiti ovakvu uslugu (Temerin ili NS i Beograd prodavnice (možda su u međuvremenu otvorili još koju trgovinu).
 
Posljednje uređivanje:

ExOduS442xb

Racing
Exide Premium!

Koji god budeš kupovao, idi po mogućnosti u trgovine koje se time bave i koje imaju tester za startnu struju. Traži najsvježiji akumulator koji imaju (od tog modela za koji se odlučiš). Najsvježiji znači koji najkraće stoji kod njih na lageru. I neka ti izmjere startnu struju da vidiš da je jednaka ili veća od nominalne (napisane na akumulatoru). Idealno bi bilo da ti daju ispis sa testera uz garanciju. To bi bila neka idealna kupovina.
To bi odmah eliminiralo kupnju preko weba, ništa na povjerenje. Hvala na informacijama, dobro ću razmisliti prije kupnje.
 
Na vrh