Novi C4 - akiramar

Marko

Well-known member
On jos ima originalno jamstvo koliko znam
Ma mislio sam na to da kad produžiš jamstvo - duže koristiš privilegiju da ti mijenjaju stvari (neka vrst utjehe, sigurnosti ako se to more tak nazvati)...
 

liberty

Well-known member
Na otvorenoj cesti ili v Zg-u od semafora do semafora/gužvi ?
Pri kojem prosjeku brzine ak je otvorena cesta ?
pa meni c3 75 ks na autoputu držeći se ograničena po BC troši između 6,6 i 7,0 litara, a gradske vožnje po BC oko 8,0-8,4 litara
tako da meni ova potrošnja za c4 uopće nije velika
 

Marko

Well-known member
Kolega akiramar je kupil C4 dizela s namjerom da štedi, htel sam ga pitati o kojim režimima vožnje se radi da mu žere 6,4 l na 100...
Pretpostavljam da C4 ima bar 1400/1500 kg (s šoferom) pa zato pitam ostale detalje.

Tvoj za benzinca malo troši, i to ne dovodim u pitanje.
 

akiramar

Active member
Na otvorenoj cesti ili v Zg-u od semafora do semafora/gužvi ?
Pri kojem prosjeku brzine ak je otvorena cesta ?
Zadnje punjenje: Zg cca 400Km, autocesta ZG-VZ 200 Km
ZG - gradska vožnja,
autocesta 130-150 Km/h
otvorena cesta 80-90 Km/h

Prosjek zadnjeg punjenja i zadnjih 7-8'000Km je 6.4 po BCu

Ispusna grana se otpustila ?
[...]
Neka matica koja je držala granu...

[...]
Pretpostavljam da C4 ima bar 1400/1500 kg (s šoferom) pa zato pitam ostale detalje.
[...]
Auto ima 1205 Kg.
 

1587 VTS

New member
Zadnje punjenje: Zg cca 400Km, autocesta ZG-VZ 200 Km
ZG - gradska vožnja,
autocesta 130-150 Km/h
otvorena cesta 80-90 Km/h

Prosjek zadnjeg punjenja i zadnjih 7-8'000Km je 6.4 po BCu
Po meni nije puno, ali nije ni malo za taj motor i takav tempo. Jesi provjerio tankiranjem do cepa da ti BC mozda ne pokazuje nesto sitno vise (manje)? Moj npr. konstantno pokazuje 0.2l vise.

ali C3 jbt...

redizajn kad sam vozio trosi ko smuk...uzas
1.4 HDi? Nemoguce. Ne znam postoji li uopce stedljivije vozilo u klasi, a i sire.
 

ledolomac

New member
Moj od 110 ks po kompu troši 5.8 litara-Isto pokazuje o,2 litara manje.Prema cincilatoru mu je potrošnja ,/ do desetak tisuća km jer ga više ne pratim/ za tu kilometražu bila 5,96 litara. Mislim da u dobrom djelu i način vožnje utječe na potrošnju.
 

Konrad

New member
Evo mene na 20'000 Km, u subotu idem na servis.
A još mi auto nema ni godinu dana :)

Potrošnja 6,4 (nije baš mala), promijenjen radio (jamstvo, zbog promjene firmware-a), promijenjena letva volana (jamstvo), probušio dvije gume (jedna zimska i jedna ljetna), pauk me digao jednom, nategnuta ispušna grana (jamstvo, bila se je malo otpustila).

To je manje-više to... Ja zadovoljan (osim potrošnjom)...
koliko te kostao servis?
 
Na vrh