Novi C4 - akiramar

Navigator

New member
Tako je, ja nisam ni zna da ovo ima (Hill holder), tako da sam mislija da sam poludija kad mi auto nije krenilo unatrag..al cini se da ima :p. Jos jedna stvar koju sam tek sinoc otkrija je da ima ono bocna svjetla (kada u voznji okrenes volan da se upale dodatna svijetla)...vozija san samo gradsku voznju jel netko proba ovo van grada, koliko pomaze?? i da li to eventualno smeta vozacima iz drugog smijera?? e i jos me jedna stvar interesira, koliko dodju tapetici za auto...ili original ili zamjenske (gleda sam neke univerzalne, al svi su premali)?
 

ledolomac

New member
Hill holder je vezan za ESP i na kosini zadržava auto dvije-tri sekunde radi lakšeg kretanja, da se auto ne vrati unatrag/ kretanje naprijed ili nazad/.
Ja sam kupio 3D tapete i uz popust za dodatnu opremu za C4 koji je u tijeku platio 474 kune/ bili su i neki jeftiniji stotinjak kuna/.Isto tako kupio sam i krovne nosače za 880 kuna/ uz popust/.

Zna li mi netko reći koliko se čekaju isprave od homologacije jer ih ja još nisam dobio, a u četvrtak mi ističu probne tablice.
 

akiramar

Active member
(...)
Jos jedna stvar koju sam tek sinoc otkrija je da ima ono bocna svjetla (kada u voznji okrenes volan da se upale dodatna svijetla)...vozija san samo gradsku voznju jel netko proba ovo van grada, koliko pomaze?? i da li to eventualno smeta vozacima iz drugog smijera??
(...)?
Bocno osvjetljenje (pali se samo jedna maglenka) radi samo do 30 Km/h, tako da ti se van grada ne uključuje.
 

vlado7

New member
Hill holder je vezan za ESP i na kosini zadržava auto dvije-tri sekunde radi lakšeg kretanja, da se auto ne vrati unatrag/ kretanje naprijed ili nazad/.
Ja sam kupio 3D tapete i uz popust za dodatnu opremu za C4 koji je u tijeku platio 474 kune.Isto tako kupio sam i krovne nosače za 880 kuna/ uz popust/.

Zna li mi netko reći koliko se čekaju isprave od homologacije jer ih ja još nisam dobio, a u četvrtak mi ističu probne tablice.
ja sam moro dva puta produzavati probne table radi te homologacije,uzas!

valda nece tako biti kod tebe,a i to je bilo 2006 kad sam uzimo c4
 

riba zvana fish

New member
Nije greška. Pomoć pri kretanju na kosini. Ja već nekoliko puta testirao, super radi. :cool:
Ajde! A ja mislio da za to treba električna kočnica, još sam se čudio kad sam vidio slike interijera kod nekih drugih automobila na kojima se vidi ručica ručne kočnice, a navodi se hill holder. Pa kako to radi? Možeš me prosvijetliti?

Usput, sad kad vidim slike tvog C4 koje si objavio, razmišljam kako sam te možda vidio neki dan u Ulici Republike, to je prvi novi C4 u Osijeku babylon crveni koji vidjeh, moram priznati da uživo izgleda prilično atraktivno.
 

vlado7

New member
jel su prekidaci za otvaranje stakala isti kao u starom c4?

kod mene nesto stekaju,malo malo pa nece ali nakon malo cackanja po njima prorade
 

prignis

New member
Tako je, ja nisam ni zna da ovo ima (Hill holder), tako da sam mislija da sam poludija kad mi auto nije krenilo unatrag..al cini se da ima :p. Jos jedna stvar koju sam tek sinoc otkrija je da ima ono bocna svjetla (kada u voznji okrenes volan da se upale dodatna svijetla)...vozija san samo gradsku voznju jel netko proba ovo van grada, koliko pomaze?? i da li to eventualno smeta vozacima iz drugog smijera?? e i jos me jedna stvar interesira, koliko dodju tapetici za auto...ili original ili zamjenske (gleda sam neke univerzalne, al svi su premali)?
Original gumeni kupljeni u citroenu su mene koštali 350 kn, imali su i platnene i oni su koštali 450kn.
 

Matija

New member
Ajde! A ja mislio da za to treba električna kočnica, još sam se čudio kad sam vidio slike interijera kod nekih drugih automobila na kojima se vidi ručica ručne kočnice, a navodi se hill holder. Pa kako to radi? Možeš me prosvijetliti?

Usput, sad kad vidim slike tvog C4 koje si objavio, razmišljam kako sam te možda vidio neki dan u Ulici Republike, to je prvi novi C4 u Osijeku babylon crveni koji vidjeh, moram priznati da uživo izgleda prilično atraktivno.
Da, i ja sam prvo mislio da treba električna ručna, no eto. Jako dobra stvarčica. :cool:

Moguće da si me vidio, ako je sa probnim tablicama, onda sam sigurno ja. :D Za sad ima samo još jedan takav, ali je taj Generali osiguranje, ZG tablice. Inače, koliko sam vidio, moj je tek drugi u gradu, prvi je crni, mislim da je taj bio salonski primjerak, ali nisam siguran.
 

ledolomac

New member
i ja kupio iste tapete,bili su 400 kn bez popusta
Dodatna oprema u svim citroen servisima bi trebala biti iste cijene,/navedene su i na konfiguratoru/ pa sam sumnjičav da li su to isti tapeti.Nudili su mi neke s popustom za 360 kuna ali ih nisam htio niti pogledati.Ovi su bili zapakirani u velikoj kutiji.Inače prema video klipu s C4 citroenove stranice postoje 4-5 vrsta tapeta. Drugi će sigurno biti zamjenski samo da se mogu kačiti.
 

riba zvana fish

New member
Da, i ja sam prvo mislio da treba električna ručna, no eto. Jako dobra stvarčica. :cool:

Moguće da si me vidio, ako je sa probnim tablicama, onda sam sigurno ja. :D Za sad ima samo još jedan takav, ali je taj Generali osiguranje, ZG tablice. Inače, koliko sam vidio, moj je tek drugi u gradu, prvi je crni, mislim da je taj bio salonski primjerak, ali nisam siguran.
Sve više mi se sviđa C4 iako mi je prvi izbor uvijek bio C4 Picasso. Sad mu je cijena odletila u nebo za 1.6 hdi, kad su uveli space sa 6 brzina. Prije je razlika bila 15000kn sad je po konfiguratoru 21000. Nekako sam u dvojbi, kako ide benzinac i koliko troši, bojim se da bi mogao biti razočaran barem s jednom od te 2 stavke ako ne s obje. Moje razočaranje slikama novog c4 polako splašnjava otkako ga viđam uživo. Nadam se do kraja ove godine donijeti odluku...
 

ledolomac

New member
C4 dizel od 112 ks je odličan.Brz, startan i nečujan a moja potrošnja, dakle novog auta koji se tek razrađuje je prema kompu 6 litara na prijeđenih 670 km-U uputstvima se navodi da će potrošnja pasti nakon što auto napravi 5000 km.
 

Navigator

New member
Za sad sam super zadovoljan s autom. Mogu rec sve najbolje o njemu...potrosnja OK, nije trom (makar ga jos uvik stedim)...osim jedne stvari..a to je da mu fali 6-ta brzina...
 

akiramar

Active member
Evo mene na 20'000 Km, u subotu idem na servis.
A još mi auto nema ni godinu dana :)

Potrošnja 6,4 (nije baš mala), promijenjen radio (jamstvo, zbog promjene firmware-a), promijenjena letva volana (jamstvo), probušio dvije gume (jedna zimska i jedna ljetna), pauk me digao jednom, nategnuta ispušna grana (jamstvo, bila se je malo otpustila).

To je manje-više to... Ja zadovoljan (osim potrošnjom)...
 

liberty

Well-known member
Evo mene na 20'000 Km, u subotu idem na servis.
A još mi auto nema ni godinu dana :)

Potrošnja 6,4 (nije baš mala), promijenjen radio (jamstvo, zbog promjene firmware-a), promijenjena letva volana (jamstvo), probušio dvije gume (jedna zimska i jedna ljetna), pauk me digao jednom, nategnuta ispušna grana (jamstvo, bila se je malo otpustila).

To je manje-više to... Ja zadovoljan (osim potrošnjom)...
koliko troši tvoj Enterprise:D
 
Na vrh