• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

Njuškalo naplaćuje oglase u kategoriji Automobili

BoboActiva

New member
:grin:
Ma i ne viđamo se više, samo se čujemo preko telefona.

Ja sam mislio tamo oko ljeta kad sam prodao alfu počet dofuravat aute iz slovenije ili italije i prodavat.
Po ljeti nemreš ništa prodat jer nikog nema a onda je njuškalo s:cenzura::cenzura::cenzura:eek: cijeli oglasnik a sad su došle nove trošarine tako da za neku 159 jtdm kojoj su prije bile trošarine 1500e sad su 3500e.
I sad da je dovezeš gdje ćeš je oglasit za prodaju? Na njuškalu su bili i staro i mlado kak se veli.
Ajde da je 20 kuna da možeš u par sms-a riješit mobitelom.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Dal je neko primitel jedan fenomen na njušilu... Svaki dan neki od starijih oglasa iskoči na vrh kao da je baš "danas objavljen", a to su oglasi koji nisu ni bili istekli pa da su danas opet objavljenji ili tak nekaj. Dal to delaju algoritmi njušila ili sami oglašivač tak stavi novu glavnu sliku pa oglas iskoči na vrh itd.

(Iskoči na vrh jer ja sortiram prema "Najnoviji)"
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pošto je na njuški sad velika većina trgovaca, mislim da oni imaju tu opciju refrešat oglas stalno.
Očajno je njuškalo, nije ni prije bilo bolje, al sad je već tragikomična situacija...
 

Dalibor

Dado Tornado
njuškalo već par mjeseci ima stabilnih 26 000 oglasa za osobna vozila, uz par tisuća u novoj karamboliranoj kategoriji. u njuški d.o.o. vjerojatno trljaju bradu
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Oni i Zuckerberg. Razbuktali su se oglasi na fejsu...masa tih privatnih vozila što su bili na njuški su sad tamo. Po razno raznim grupama i stranicama... šta i nije toliko jako loše.
 

Dalibor

Dado Tornado
povremeno otvorim jedan od auto-moto oglasnika na facebooku i cijene djeluju jedno 20-30 % niže u odnosu na njuškalo/index. u komentarima redovite su ponude za zamjenu, ali su i prodavatelji prilično zainteresirnani.

šteta što njuškalo/index nemaju rubriku za javne komentare.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Vidim pojačanu aktivnost i na oglasnik.hr
Barem u kategorijama koje pratim. :)

Dajte linkove na te FB grupe. Ja sam poslao zahtjev za članstvo, ali "gazda" očito ima druge planove. :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ima ih dosta... dosta ih je i po markama što nije loše. A primaju više manje svi... pošalji poruku nekom gazdi ako te zaborave
 

renco

New member
Ja nisam iz principa htio oglas za prodaju objavljivati na njuškalu. Objavio sam najprije na indexu i imao sam upite ubrzo nakon objave. Nakon toga sam objavio na oglasniku pa na kraju na čačkalu, reko to mi je 5 min posla, a možda se netko nađe. Tak je i bilo, auto je trenutno zakaparen prek čačkala :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ja nisam iz principa htio oglas za prodaju objavljivati na njuškalu. Objavio sam najprije na indexu i imao sam upite ubrzo nakon objave. Nakon toga sam objavio na oglasniku pa na kraju na čačkalu, reko to mi je 5 min posla, a možda se netko nađe. Tak je i bilo, auto je trenutno zakaparen prek čačkala
:palacgore:
 

Dalibor

Dado Tornado
nekad pogledam saab, i nisu mi jasne cijene za marku koja više ne postoji.
sa bankrotom ti auti kao da su dobili na cijeni.
ajde da je neka egzotika, ali tehnika od opela, iznutra noviji modeli sa plastikom kao iz '80.
ima ih više koji su u oglasu više mjeseci ili godina... cijena uvijek slična.
da li ta marka ima svoju obožavateljsku bazu, o čemu se radi???
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A kome ćeš ih prodati ako ne fanovima? Prosječne vozače ne zanima, a pošto ih nemožeš prodat njima, nema logike ni da je cijena diskontna. Bubnu visoku pa čekaju srodnu dušu koja će keširati ili ga otpiši.
Meni su simpa Saabovi, davno sam bio na rubu kupovine jednog. Posebni su to auti, puuuno napredniji od Opel braće, no to je i jedan od razloga zašto su propali.
 

Dalibor

Dado Tornado
, no to je i jedan od razloga zašto su propali.
znači imaju slične problem kao citroenov DS, fancy vozila na običnoj bazi.
bojim se da će jednako i završiti, jer kada prosječan europljanin čuje "DS" ili "saab", sigurno ima jednak upitinik nad glavom...
 

Milosh

Test
DS i Saab ne treba porediti. Upitnik nad glavom za DS je razumljiv, jer je to nešto novo, većina prosječnih ljudi nije ni čula za DS kao brend. A Saab je pak vjerovatno svima poznat kao brend, barem da je postojao, a vjerovatno bi znali reći i iz koje je zemlje.

A tek kad bi ih poredili po sigurnosti. :D :D :D

Pogledajte ovaj video o Saab-u, nije ni čudno da su propali:

[ame]https://youtu.be/Bk5CTRu_Pzw[/ame]
 

Dalibor

Dado Tornado
30 dana košta 76, 60 dana 84, a 90 dana 107 kn.

poprilične svote za donedavno besplatnu uslugu...
sada su cijene 89, 97, 121 kn za 30, 60, 90 dana.
otišle su gore za 15-20 %, a vozila ima oko 32.000 u usporedbi sa 42.000 na besplatnim indexovim oglasnikom.
kada uzmemo u obzir da index ne briše oglase, koji prodani ostaju predugo aktivni, ispada da njuškalo ima možda za tih 10.000, i više oglasa od indexa......

ja sam evo začuđen da je netko spreman dati 100 kn da oglasi auto, ali to možda objašnjava zašto je 90% oglasa od preprodavača. omjer kao i na (nekada popularnom) sajmištu jakuševec. valjda je ozbiljnim profesionalnim prodavačima isplativ taj trošak očito uspješnog poslovanja
 

Damaj

Active member
Bilo bi bolje da je Njuškalo besplatan kao prije ali stavi ruku na srce pa mi reci koji oglasnik prvo otvaraš da pogledaš ponudu auta, a ako ga i ne otvoriš prvog siguran sam da ćeš ga otvoriti pa makar i posljednjeg - ali ćeš ga sigurno otvoriti. Iz tog razloga baš sam danas platio oglas za auto na Njuškalu - nisam preprodavač.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Bilo bi bolje da je Njuškalo besplatan kao prije ali stavi ruku na srce pa mi reci koji oglasnik prvo otvaraš da pogledaš ponudu auta
Meni se čini da je isto kao i kod potrage za najmom stana. Onaj koji doista traži, traži svugdje. Njušilo, FB oglasi, index oglasi, forumi.
 

Dalibor

Dado Tornado
sada su cijene 89, 97, 121 kn za 30, 60, 90 dana.
njuškalo poskupjelo za aute, sad je 15 dana oko 95 kn ... 90 dana oko 135.
nisu mi jasni ovi što prodaju dvije godine auto od oko 5.000 €, i još uvijek drže istu cijenu
 
Na vrh