Neobavezni razgovori 💬

Cutac

Prèkaroš
Ako se na varam prestao se proizvoditi 2019. Kod nas se sve uvoze samo dizeli i mislim da sam samo jednom vidio kod nas oglas za jednog novijeg T2 sa 2.0 benzinskim motorom. Izgled auta je u oku promatrača i ako se tebi ne sviđa to je posve u redu. Ja ti mogu samo reći da je unutrašnjost i infotaiment sustav po meni odličan, Volvo svake godine daje besplatne nadogradnje navigacije. Ja ju ne koristim kao takvu, ali mi je odlično što cijelo vrijeme radi u pozadini i upozori diskretno na kamere za brzinu. Kod tebe bi minus bio i sportski ovjes, jako je tvrd. Ja volim to što u zavojima ne pliva i jako je stabilan, ali na lošim cestama s puno rupa bude malo naporan. Ovaj moj D4 ima snage i baš s lakoćom i bez buke odrađuje kilometre po autoputu i u međugradskoj vožnji. Kako od nove godine više ne putujem na posao jer sam našao posao u mjestu gdje živim, dizel mi više ne treba. Trenutno stoji tjednima u garaži, mislim da od nove godine nisam ni 1500 km napravio s njime.
Kužim, sve to stoji, ali kad mi čudno izgleda, ne sviđa mi se bočna linija i što prednji kraj nema "oči" :D

Ja zapravo ne kužim dali tebi pored pande, c4 1 i 2 zapravo treba još jedan auto?
A i motor je tu...
Ne treba, ali nemam auto od povjerenja za ići na put baš. Najmlađi je 12 godina, najstariji 17. Još uvijek su dobri pa nije hitno, ali rado bih imao nešto novo. A i u pravilu sve radim sa c4 jer je najudobniji. Motorom isto jer su sad ogromne gužve u Sisku pa obilazim kolone. VTS je ove godine napravio 2000 km, a motor 4500 :ROFLMAO: c4 je napravio 9000... On odrađuje svoje, zato bih htio nov auto. Ja bih opet njega da mogu.
 

dinko1981

Well-known member
Pa ne vidim zašto ti c4 nebi bio od povjerenja, imaš novi lanac, održavaš ga, sipaš ulje 😁, samo gas. Zanimljivo mi je da je najudobniji od svih s obzirom na tu njegovu zadnju osovinu koja mi djeluje dosta gruba o određeni situacijama, zar nebi multilink trebao biti uglađeniji?
 

Cutac

Prèkaroš
Po pitanju ovjesa je na rupama subjektivni dojam udobnosti niži jer je ovjes glasniji, a zadnja greda dolazi do izražaja tek na prugama i dijagonalnim rupama. Ovako je inače stvarno dobro složen ovjes po pitanju udobnosti. Ali su sjedala daleko udobnija od ostalih što čini najveću razliku.

A lanac je okej, ali se nekad, pogotovo kad je vani hladno i on hladan, na jako malo gasa oko 2000 okretaja čuje neko glasno rondanje (KRRRRRR). Ne bih rekao da je lanac, zvuči kao recimo ultra glasna dizna. Ne znam jesu dizne, jel onaj aktivator pumpe vode ili, u mojoj glavi najizglednije, remenica bregaste (VANOS). Moguće da je knock ako dizne trebaju čišćenje. To bih odradio, ali mi se nikako ne da kopati iza do njih.
 

Pavel

Lepi™
Ja sam kupovao auto u tom rangu (20.000€) i nisam imao nikakve preferencije što se na kraju vidi i iz konačnog izbora. :D

Obišao sam sve salone, probao sve i svašta. Od Kone preko Mazde 3 do Sportagea. Mazda 3 je kvalitetom interijera u tom segmentu bila ispred sviju. Imala je stvarno ono nešto ali je na kraju cijena bila presudila. Bila mi je preskupa, ali je bila fenomenalna. Meni je i i30 Fastback dugo bio opcija, sviđao mi se dizajnom i ponudom. Još uvijek mi je izgledna opcija. Corolla je super ali gledao sam nedavno cijene i ja ne znam što se sa industrijom događa. Razmišljao sam utopit Kamiqa jer su cijene super, još bi i zaradio na njemu a onda sam shvatio da si ništa u tom rangu više ne mogu priuštiti. Bolesno..
 

Milosh

Test
Jedno pitanje nevezano za forum...

Prije dvadesetak dana smo išli u Zagreb, autoputem iz smjera Okučana.. Negdje naspram Kutine ili Siska (otprilike), sa lijeve strane autoputa (dakle prema Savi) može se vidjeti ogromno stado stoke, uglavnom krave i konji. Čije je to, otkud to tu i kako s njim upravljaju (mislim jel to uzgoj za meso, jel imaju ikakav krov nad glavom). Prostor je ogroman i stado je ogromno, sigurno se 5 minuta vozi autoputem a cijelo vrijeme je ta stoka pored autoputa.
 

dinko1981

Well-known member
Predpostavljam da se radi o stoci koja dio godine provodi na otvornim pašnjacima lonjskog polja. Stoka se tek preko zime zatvara, vlasnici ju redovito obilaze
 

Milosh

Test
A ko je vlasnik tolikog broja grla, neka veća firma ili pojedinci? Ako su pojedinci, onda bi moralo biti ograđeno i podijeljeno..
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
EU zahtijeva
:D

Da, administracija je počela s Robertom Schumannom i EEZ-om. Prije toga nije bilo ničeg. :) Dovoljno sam star, pa jako dobro pamtim jugoslavenske krave i drugu stoku sitnog zuba s oznakom na ušima. Puno humanijom inačicom negdašnjeg obveznog žigosanja stoke.
 
Posljednje uređivanje:

Franz

Well-known member
Pozdrav, je li netko ikad dobio čestitku od slovenskog DARS-a zbog vožnje bez vinjete. Redovito obnavljam vinjetu i po inerciji stvari jučer sam se, poslovno, zaputio u Celje, provezao se ispod svioh onih OCR check pointova, :) obavio što sam trebao, sjeo na kavu i idem u mobitel neobavezno pogledati koliko mi još vinjeta traje i skužim da mi je istekla prije mjesec dana. Jbga! Isti tren sam kupio novu i vozio se legalno natrag. Sad ne znam dal da cvikam u iščekivanju kazne ili imaju neki "grace period" za takve kao ja. :)
 

bono

Active member
Pozdrav, je li netko ikad dobio čestitku od slovenskog DARS-a zbog vožnje bez vinjete. Redovito obnavljam vinjetu i po inerciji stvari jučer sam se, poslovno, zaputio u Celje, provezao se ispod svioh onih OCR check pointova, :) obavio što sam trebao, sjeo na kavu i idem u mobitel neobavezno pogledati koliko mi još vinjeta traje i skužim da mi je istekla prije mjesec dana. Jbga! Isti tren sam kupio novu i vozio se legalno natrag. Sad ne znam dal da cvikam u iščekivanju kazne ili imaju neki "grace period" za takve kao ja. :)
uh, i mene zanima kaj će bit. ja isto redovito produžujem. uvijek uzmem godišnju.
sretno!
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Je li ovo AMG GT 63S? Mene je uvik zanimalo kako neko ko je rubno retardiran dođe do novaca za ovakav auto. Navodno jedan mrtav. Video nije za svakog.

 

NightSTALKER93

Well-known member
Donator foruma
Ima još nekoliko snimka što kruže...baš grdo izgleda. Teški debos.
Živo me zanima sa kakvom kaznom će proći.
Što se tiče modela...to je toliko skupo da nemam ni ideju neku ..treba vidjet njuškalo možda je u karambolima...
 

sir.Oliver

Well-known member
Pozdrav, je li netko ikad dobio čestitku od slovenskog DARS-a zbog vožnje bez vinjete. Redovito obnavljam vinjetu i po inerciji stvari jučer sam se, poslovno, zaputio u Celje, provezao se ispod svioh onih OCR check pointova, :) obavio što sam trebao, sjeo na kavu i idem u mobitel neobavezno pogledati koliko mi još vinjeta traje i skužim da mi je istekla prije mjesec dana. Jbga! Isti tren sam kupio novu i vozio se legalno natrag. Sad ne znam dal da cvikam u iščekivanju kazne ili imaju neki "grace period" za takve kao ja. :)
ako si istog dana kupio , neće biti ništa , jer za taj dan već imaš plaćenu putarinu . problem bi bio da si je kupio sutradan ili kasnije .
 

Cutac

Prèkaroš
Dobro isprebijati, pa ostaviti negdje u šumi da ga pojede medvjed.
Ovo je kretenizam, umišljenost i nesposobnost, sve odlike jedinke koju treba isključiti iz društva.
Nu vidi jazavca, dlake na bradi nema
1686999527329.png
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Bahatost bukvalno izbija u prvi plan. Takvih tatinih sinova je puna bivša Juga. Roditelji mutivode, misle da se novcem sve moze kupiti. Mozes kupiti sudije, ali ne možeš promeniti učinjeno ni istinu. 40 godina robije, teškog fizičkog rada. Da obnovi puteve i ostalo
 

dinko1981

Well-known member
A jebiga, društvo nikad nije bilo savršeno ali tko bi očekivao da će sa godinama degradirati a ne napredovati. Ovo je samo jedan od primjera te degradacije koja je prožeta kroz sve sfere života. Materijalizam iznad svega i u svim segmnentima života, od tatinih sinova, tiktokera, medicinara, političara, svećenika, sudaca.... svi se odgajaju u tom duhu više, jače, skuplje bez morala, etike, logike i humanosti. I zato nećemo vidjeti ovog mladića kako razbija kamen i lopatom obnavlja puteve dok razmišlja o posljedicama svojih djela...
 
Na vrh