Neobavezni razgovori 💬

Mirage

Well-known member
Meni su u ovlaštenom naplatili 10 kn litra.

Imam mi šogi Škodu octaviu 2.0 već godinu dana svjetli check engine a iz auspuha smrdi gore nego golf 2.

Sve premium marke euro 6 imaju ad blue i troše ga puno više od citroena.
 

bbozak

Active member
Kad smo kod adbluea, na 20 000 sam ulje mijenjao, dolili mi adblue, eo sad sam na 37k, ni tad ni sad mi nije bacilo urea upozorenje...
Da natočim adblue na bengi prije redovitog na 40k? Nisam to radio do sada, jel ista šema ko gorivo? Izbaci sklopku kad dođe do vrh i sl?

guglam, vidim da u nas i nema baš s pištoljom, tu i tamo neka pumpa... haj dobro nije tak skupo ni u službenom bilo, sad kad gledam kolko je u maloprodaji...
 

Pavel

Lepi™
Vozim škodu superb, euro 6, 87.000 na satu, ja nemam pojma da ima AdBlue. Ili to majstori odrade prilikom servisa, ali niti se ikad lampica palila niti sam ikad usuo.
Ja sam svog kupio sa 160-170.000km na satu, sad ima 250.000..Nikad ništa po tom pitanju nije javio, nemam pojma ni jel ima il nema. Nikad se ništa nije palilo. Doduše 95% vožnje je otvorena cesta, grada nema. :confused:
 

Doomsday

U prolazu...
Kupio što...? Škodu Superb...?

Samo noviji Blue diesel motori imaju AdBlue kao aditiv, koji se mora dolijevat, slično kao što veći kamioni i malo kasnije kombiji imaju već neko vrijeme...

Stariji modeli sa DPF-om imaju aditive koji traju 150-200 t km, i mogu se dopunit samo u servisu...

Neki motori kod nekih proizvođača uz DPF uopće nemaju nikakav aditiv za pomoć pri regeneraciji i izgaranju, kao recimo noviji JTD u Fiat automobilima...

Tako da, triba znat šta triba znat za svoj auto...

Valjda...

:D
 

Cutac

Prèkaroš
Vjerojatno će se vidjeti gdje je mrljano.
Površinska ogrebotina je brazda u bezbojnom i to samo treba popuniti. Recimo kad smočiš površinsku ogrebotinu, nestane.
Olovka vjerojatno funkcionira kao i bezbojni lak za nokte, ali jedini je problem što to mrlja, ostaju tragovi. Neće biti ogrebotine, ali će se vidjeti da se radilo nešto(ofrlje), ako se zagleda.

Ja osobno ne bih, ili bih polirao auto ili bih ostavio kako je.
Ali možeš probati sa setovima za skidanje ogrebotina. Mokro šmirglanje i onda poliranje na ruku, ja sam tako sa Resolfenica skinuo ogrebotine od balansirke.
Imam neki set iz Bauhausa.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imam negdje takav identičan flomaster s eBaya
Vrh je predebel za precizno nanošenje pa ispadne gore nego prije, bar meni.
 

Ax boy

Well-known member
Mah majmun uhhh. Za ovakvo divljanje, trajno oduzimanje vozačke i kazna 4000eur minimalno, uuuuuuu kamo sreće da ima takav zakon. Međutim ništa nažalost i li la sve. Samo zaustavljaju zbog neispravnosti svjetala i sličnog
 

Cutac

Prèkaroš
Za ovakvo divljanje u kojemu je ugrozio stare, mlade, bolesne, zdrave i njihove obitelji je jedina pravedna kazna koljena.
Sad, cime i kako ovisi o provoditelju kazne, ali cinjenica je da ovakvim kretenima novcane i zakonske kazne nista ne znace, njih treba onemoguciti da to mogu raditi.
Ovome bi se trebalo suditi za visestruki pokusaj ubojstva, no naravno, u nasoj drzavi niti ce se to dogoditi, a ako se nekim cudom i dogodi, bude dobio pomilovanje pa ajmo jovo nanovo.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
E da... mortadela. Pojedem je brdo.
Sad kad sam bio u Ita, obećao sam si obavezno probati ''pravu'' njihovu. Nisam baš ostao oduševljen.

Prvo, mortadela im košta bez pardona 200kn/kg. Reko OK, ako je prava receptura, meso, tanko narezana... neka. Uzmem par deka i udri...
Ništa bolja nije od nekog našeg Gavrilovića ili slično.
Još kad se uzme u obzir koliko je naša jeftinija, a i bolja ponuda je po trgovinama, nisam ni grama nosio sa sobom doma.

Za razliku od Nutelle i pašte :D
 
Na vrh