Nemiran rad hladnog motora kod 1.6 HDI

Gremlin

New member
Imam problem sa 1,6 HDI Picassom (112ks) motor nepravilno radi kad je hladan,odnosno broj obrtaja lagano oscilira što se naravno ne može primjetiti na glupom digitalnom displeju jer se obrtaji prikazuju sa kockicama :mad: čim se malo ugrije umiri se i sve je o.k. Na 40 000 km promjenjeni svi filteri, čekirana dijagnostika i testirani grijači,kažu da je sve o.k. a on opet nemirno radi kad je hladan :twisted: Ima li netko kakav pametan prijedlog :confused:
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
motor nepravilno radi kad je hladan,odnosno broj obrtaja lagano oscilira što se naravno ne može primjetiti na glupom digitalnom displeju jer se obrtaji prikazuju sa kockicam
Kad si to prvi put primjetil? Nemaš dugo taj auto?
Pitam, jer tak je i kod mene na ovim nižim temperaturama, al se ne zamaram. Bar ne do trenutka dok mi neka od stopedesetpet lampica ne zablesiče. :angel: Te oscilacije kod mene nisu ništ drastične. Tak više ko neko brundanje.
 

Gremlin

New member
Kad si to prvi put primjetil? Nemaš dugo taj auto?
Pitam, jer tak je i kod mene na ovim nižim temperaturama, al se ne zamaram. Bar ne do trenutka dok mi neka od stopedesetpet lampica ne zablesiče. :angel: Te oscilacije kod mene nisu ništ drastične. Tak više ko neko brundanje.
Pa primjetio sam u zadnja 2 mjeseca sa padom temperatura,recimo kad ga ujutro isfuram iz garaže ili kad cijeli dan stoji na parkingu dok sam na poslu.Nije to ništa drastično,ali ako netko stoji kraj auta dok je hladan ne može proći nezapaženo.I onda znaš ono kad te levat pita "e kak ti to radi auto" :oops: čim se malčice ugrije radi savršeno mirno.Mislim auto je pod garancijom do 6 mj.2013. a uzeo sam ga u ZG kad je bio star 10 mjeseci. Tada je imao nekih 18 000 km a ja sad imam okruglo 40 000,baš sam bio na servisu.:thinking:
 

Gremlin

New member
"I" i ništa :weeabooface: po njihovom je sve o.k. spojili ga na dijagnostiku itd. provjerili grijače kao nema grešaka po dijagnostici.Iako sam im naglasio da se to dešava kad je motor hladan a ne vruć i da nestaje čim se malo ugrije nakon 10 min. :confused:
 

Zmix

New member
U prevodu, promeni majstora. :)
S obzirom da si iz Osijeka, preporučio bih ti Citroen servis "Autopartner" u Novom Sadu gde i ja održavam svoje Citraće.
Ne bilo ti teško, otiđi i reši se muke. :)
 

Gremlin

New member
U prevodu, promeni majstora. :)
S obzirom da si iz Osijeka, preporučio bih ti Citroen servis "Autopartner" u Novom Sadu gde i ja održavam svoje Citraće.
Ne bilo ti teško, otiđi i reši se muke. :)
Možda i odem do servisa u NS,ionako sam tamo jednom mjesečno :thinking: Hvala na prijedlogu.
 

Marko

Well-known member
Iako sam im naglasio da se to dešava kad je motor hladan a ne vruć i da nestaje čim se malo ugrije nakon 10 min.
Nisu ti rekli ostavi auto tu u servisu pa budemo ga mi ujutro "kresnuli"... :D
To se meni jednom desilo, reko kresnem ja vas - specijalce!
 

Gremlin

New member
He,he opet bio na servisu i opet dobio pametni odgovor :D Kaže mi lik da je to kao normalno,jer kao kad je motor ful hladan (a dešava se samo kad temp. okoline padne na oko 5 C ili niže) tada navodno komp. zatvara EGR ventil dok se motor malo ne ugrije (što mi nema logike,brže bi se grijao da je djelomično otvoren) te se zbog toga dešavaju male oscilacije u broju obrtaja LOL ma nije meni što mi on to reče,nego što misli da mu ja vjerujem :p
 

Mrèela

New member
navodno komp. zatvara EGR ventil dok se motor malo ne ugrije (što mi nema logike,brže bi se grijao da je djelomično otvoren)
Pa otpojiš egr i ako nema razlike nije do njega. Može da bude do MAF,MAP senzora,regulatora pritiska na pumpi,senzoru pritiska od goriva. Nisam ti sigurno ništa rekao što već ne znaš.:D
 

deda

New member
Jel radi,to je bitno,druga je stvar ako crkava dok je hladan,sve ostalo je;samo ti to teraj.Puno ovisi i kakvo gorivo toćiš,kolko ga drljaš po gradu, kakve se kratke relacije voziš,itd.U većini se takve stvari same po sebi srede,jer ako ideš čeprkat,ništa nećeš naći,samo će se sve razje... još više.Pusti ga na miru i peri.
 

AlenOS

New member
Pozdrav..
Novi sam...i citroen Xsaru Picasso 1.6 HDI 66KW imam tek tri dana...danas promijenio na servisu ulje i filtere i dogovorio veliki servis,no rekoše mi da isto to jutarnje paljenje dok je hladan, kada neravnomjerno radi, ovisi vjerojatno o diznama,te da bi ih trebalo skinuti te odnijeti na ispitivanje..

Molim nekakav savjet..
 

ZlatkoC4

Well-known member
danas promijenio na servisu ulje i filtere i dogovorio veliki servis
a zašto si mjenjao ulje i filtere ako češ raditi veliki servis.
Prema ovome što si napisao si trebao kod Boschiste prvo provjeriti dizne te onda na veliki servis i odma sa velikim servisom ide ulje i filteri ovo ti je malo naopako.
 

AlenOS

New member
Hvala na odgovorima...ulje i filtere imam gratis,a ulju je bio red mijenjanja svakako..a za par dana cu onda odvesti auto da ispitaju dizne...pa potom na veliki servis i sve ostalo izmjenjati što je neophodno..da sam siguran da je sve napravljeno..

i da..zna li netko kolika je cijena za ispitivanje te eventualan rad na diznama,te cijena velikoga servisa za navedeni auto...xsara picasso 2007. 1.6 hdi 66kw,da vidim koliko će mi ponuda koju će napraviti biti realna..
Hvala još jednom..
 

AlenOS

New member
Pozdrav...da javim samo da sam pronasao servis u kojemu je automobil održavan,te je velikiservis rađen prije 25000km..pa me zanima kada slijedeći...a rekoše mi za dizne cca 1000kn(iz Os voze u Srbiju),pame zanimaju Vašaiskustva..hvala
 

ZlatkoC4

Well-known member
pa me zanima kada slijedeći...a rekoše mi za dizne cca 1000kn(iz Os voze u Srbiju),pame zanimaju Vašaiskustva..hvala
u prosjeku si miran sa velikim servisom 100tkm.
ovo je cijena za repariranje tvojih dizni ili što?
 

AlenOS

New member
Da..rekao mi je majstor,da vozi u srbiju.i da je cijena cca 1000kn za dizne..kakve su inače cijene kod nas?poglavitoOsijek,Vinkovci--??
 
Na vrh