Nemiran rad hladnog motora kod 1.6 HDI

Gremlin

New member
Pa vidi,rekao si da auto imaš tek par dana,tako da mi je malo čudno što odmah brzaš sa reparacijom dizni :confused: .Možda da potražiš još neko mišljenje :thinking: Nisi napisao koliko je auto prešao kilometara ?
 

AlenOS

New member
Molim za savjet vezan uz nemiran rad hladnoga . motora ito što hladan minutu dimi..xsara picaso 1.6 hdi 2007.....dizne nisu...provjerene danas..auto je u radioni,pa ako netko ima nekakav savjet,da me baš majstor ne oguli,i da napravi posao kako treba...hvala!!
 

AlenOS

New member
evo da zahvalim svima na savjetima...u servisu su ustanovili da su grijači loši..te ih zamijenili,štoje dovelo do dobroga rada motora i nema jutarnjega dima kada se pali..autoide super..no javiti cu vam da li je tako i dalje...znači grijači su prouzročili otežan rad motora,neravnomjeran..i veliki dimkod prvoga paljenja...sada se i turbina odlično čuje..
 

AlenOS

New member
M
Nemiran radhladnoga motora reflektirao trzanjem,paljenjem lampice kvar motora,a potom dijagnostica...egr ventil...dok senije upalilalampica nije registrirao gresku...
 

AlenOS

New member
oštećena plastika na njemu..tako da mi ništa nije jasno..prljav nije..kažu elektronika..ali ne kužim se...ali znam da nakon promjene egr ventila auto ujutro i dalje nemirno radi uz cudan miris dima...tako da ću mijenjati majstora...a ima li netko kakovu ideju o kvaru...jer do sada...grijači...egr ventil...da ne mijenjam pola xsare picasso 1.6hdi 2007.
 

AlenOS

New member
za nemiran rad hladnoga motora...promijenio grijače,egr ventil(pokazalo na dispalayu grešku)...navodnoprovijerili dizne....slijedeće...danas nasuo pun tank goriva na croduxu i pola litre ATF ulja...jedva čekamjutarnje paljenje...da vidim kako radi i imali dima..i kakvoga je mirisa...ako nakon par dana ne bude bolje...provjeriti ću kod boshiste dizne i podloške..amožda i kompresiju...javim sve..a ako netko imatekakovih iskustava recite!!Hvala
 

Gremlin

New member
U rezervar :surprised: pa nije to Warburg ili Trabant,mislim da FAP filter ( ako ga ima ) neće biti sretan :whistling: osim toga samo pojačavaš stvaranje taloga na ventilima,klipu,EGR ventilu.
 

tomica0308

Well-known member
za servo kolega, zato sam i napisal da nije to stari vw.. u njega kaj si natocil gutal je. imas na bengama liqui moly bas za dizele i na pun tan ide bocica.
 

rskugor

New member
Ja neravnomjeran rad motora kada je hladan rrijesio ciscenjem dizni DataCol uredajem u Automobilima Skojo u Osijeku, cca 700 kn i 60 min. auto radi ko curica i prodisao je kakao da ima 20 ks vise.
 
Na vrh