Nedoumica u vezi dnevnih svjetala i prosječne potrošnje

makineta

C4 I
Pozdrav ekipa,neznam jel ovo prava tema za ove probleme,ali evo pokušat ću ovdje,naime od nedavno posjedujem c4 1.6 16v 2009 god.Sa autom sam uglavnom zadovoljan,samo imam nekih nedoumica,npr. da li se na njemu svjetla mogu isključiti da ne rade u vožnji jer moja svjetle i na položaju"0",dalje kompjuter prosječne potrošnje na 100km stoji već par dana na istom broju i ne mjenja se,dok recimo trenutnu potrošnju stalno prikaziva uredno:confused:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Pozdrav i dobrodošel :prijatelj:

Svjetla ti se mogu isključit jedino preko dijagnostike ;)
A to što ti prosječna potrošnja stoji na istom broju je normalno..promjeni rutu i način vožnje pa će ti se i potrošnja povećat il smanjit..:whistling:

E i da..kad si zadnji put resetiral komp ?
 

Konrad

New member
Dnevna svijetla se deaktiviraju preko dijagnostike, a putno racunalo si resetiraj tako da par sekundi drzis gumb na rucici brisaca dok se ne pojavi 0 na prijedenoj kilometrazi, po meni je najbolje svaki put kad tocis gorivo resetirati putno racunalo

da si u Zagrebu rijesimo to za 5 minuta :cool:
 

makineta

C4 I
Dakle ovo sa svjetlima je normalno:oops:,a ovo sa potrošnjom mi je malo čudno,jer mi je bivše vozilo nakon svakih prijeđenih 100 km izbacivalo novu količinu pa makar razlika bila i 1 dec.,a sad ova potrošnja stoji kao da je zaljepljena na 7.8 lit. i ne mrda:confused:btw.hvala moderatoru na premještenoj temi

Kako resetirati komp.,jel to potrebno vozilo ima 18000 km,ja sam drugi vlasnik
 

makineta

C4 I
a putno racunalo si resetiraj tako da par sekundi drzis gumb na rucici brisaca dok se ne pojavi 0 na prijedenoj kilometrazi, po meni je najbolje svaki put kad tocis gorivo resetirati putno racunalo
jel se ovo radi pod kontaktom ili dok motor radi?
 

makineta

C4 I
Onda ga resetiraj, jebla ga općina :D:D
Pa da vidiš kako skakuće mali :p
Resetirano danas,jebla ga općina mali skakuće baš kako triba:euforija:

ovo za svijetla nema sta biti normalno ili nenormalno...to aktiviras ili deaktiviras...
Provao u meniu u " vehicle config." na funkciju inactivate lights,ma ono svitli i dalje:mad:
 

ante66

Active member
Provao u meniu u " vehicle config." na funkciju inactivate lights,ma ono svitli i dalje
Jedino u servisu . Moj susjed ima Loeb , skida osigurac dnevnih svjetala , njemu moze i tako.Probao na mom Picassu meni nestima.Probaj nemas sta izgubit.
 

brezC4

New member
Ali zar dnevna svjetla nisu dobra stvar? Po zimi nemaš brige da li ćeš pobrati kaznu (osim ako te policija ne zaustavi sa pregorenon žaruljom ali i za to se brine elektronika). Potrošnja tako zanemarivo veća.
 

deda

New member
Nije baš zanemariva,pomnoži snagu žarulja i sate kolko se voziš pa buš videl koliku energuju potrošiš uzaludno i to još pomnoži sa tri,jer je gubitak energije upravo toliki kod pretvorbe sagorjevanja tekućeg goriva koje pretvoreno u struju trošiš.
 

Mrèela

New member
Ali zar dnevna svjetla nisu dobra stvar? Po zimi nemaš brige da li ćeš pobrati kaznu (osim ako te policija ne zaustavi sa pregorenon žaruljom ali i za to se brine elektronika). Potrošnja tako zanemarivo veća.
Ja sam uključio da ne moram stalno mislit jesam li upalio ili ne.Da slažem se da je dobra stvar.:cool:
 
Na vrh