Ne gasi se ventilator hladnjaka

brunoVTR

Member
Jednom prilikom dok sam točio auto, prišao mi je djelatnik i zamolio da izgasim auto. Auto je bio izgašen, toliko je glasan ventilator :grin:
 

Kele

PSA Fan
Daj mi broj sasije da ti proverim kakav ventilator je kod tebe u pitanju.Ako je ventilator sa elektronikom u sebi,moze biti da je ona neispravna i zato ti ventilator stalno radi.Ako je obicni ventilator koji je upravljan relejima,moguce da imas negde prekid signalnog kabla izmedju motornog racunara i releja ventilatora.Za ovakve kvarove je uvek najbolje prvo uraditi dijagnostiku jer ventilator moze biti upaljen iz vise razloge,recimo jedan od njih je klima-uredjaj ili neispravan senzor pritiska klima uredjaja.Kontrolna jedinica tada misli da je pritisak u hladnjaku klime previsok i drzi upaljen ventilator da bi spustila pritisak.

P.S.
Upravo pogledah shemu,ventilator je obican i pali se preko releja.Motorni racunar pali relej.
 

brunoVTR

Member
Broj šasije je: VF7JMNFUC97139039.
Klimu nisam punio ni servisirao 8 godina koliko imam auto, možda je do toga. Tek mi je prošlo ljeto počela slabije raditi tj. hladiti.
Èini mi se da ventilator ima elektroniku na sebi.
 

brunoVTR

Member
Znači trebalo bi promijeniti ventilator?
Primjetio sam kad je hladnije da se ne upali tako brzo kao kad je toplije. Iako je znao raditi i kad su bili minusi vani nakon vožnje od cca 20 km.
 

Kele

PSA Fan
Uradi prvo dijagnostiku.Ako imas bilo kakvu gresku u kojoj se spominje da ventilator nema komunikaciju sa motornim racunarom ili nesto slicno,menjaj ga.Naravno,prvo dobro proveri sve osigurace.
 

brunoVTR

Member
Dali tko zna kako se skida ventilator na C2? Jel to nekakva nauka ili?
Koliko vidim na vrhu ima dva vijka a na donjem dijelu nisam siguran.
 
Na vrh