Najbolje ulje za Citroen je...

Najbolje ulje je

  • Castrol

    Votes: 13 10,6%
  • Elf

    Votes: 3 2,4%
  • Ina

    Votes: 6 4,9%
  • Mobil

    Votes: 3 2,4%
  • Shell

    Votes: 7 5,7%
  • Total

    Votes: 86 69,9%
  • Valvoline

    Votes: 5 4,1%

  • Total voters
    123

1587 VTS

New member
i ti si platio svoje ulje 110kn, ali ima naljepnicu?
ma negdje ima neka caka, treba usporediti dobro šta piše ono najsitnijim slovima, ja vjerujem da je tu neka muljaža.
Da, oko 110 kn bi kostala kantica od 1L (koja kn vise - manje, nemoj me drzat za rijec, nisam se puno raspitivao za litru), ovo ispadne nesto jeftinije kad uzmes vece pakiranje, znaci kanta guartza 9000 od 4L me izasla tocno 387.45 kn.
 

RI-C3

New member
danas gledam u Metrou 5 litara totala Quartz 9000 239 kuna??
rekao mi je čovijek koji tamo radi da je ulje ok i da je na akciji.
Piše zemlja porijekla Francuska.Ja nevidim nikakve razlike između ovog i originala

Laki ili netko tko se razumije jeli mogu u svoj C3,1.4 54 kw,37 000 km staviti total 9000 5w 40 ??
 

1587 VTS

New member
gledao sam kanticu i izgleda sasvim ok originalno,nevidim ništa sumnjivo...
Slazem se s Dedom. Stari prelistaj par stranica unazad, pisalo se o tome na dugo i siroko ;) I za tvoj motor tvornica propisuje Quartz 7000 10W40 - stavljaj onda to. Da treba Quartz 9000 5W40 - sigurno bi stavljali njaga. Zato je moj savjet da se postedis bilo kakvih eksperimenata - tako cuvas novcanik i masinu :)
 

Tonka0559

Member
Ja sam evo nabavila Bardahl 5w40 5L.
Iz iskustva frendova/poznanika koji voze C2 auto troši manje ulja. Stvarno mi je nebulozno davati 150 kn više za ulje. Citroen propisuje samo gradaciju ulja,ne i proizvođača. Tako da... ako ulje odgovoara za SUbaru Imprezu odgovarat će i meni :D
 

deda

New member
Subaru ima posve drugćiju vrstu motora(boxer),pa prema tome nije za uspoređivat,ako je za njega dobro,dobro je i za C2.Odnosno to se ne može tako uspoređivat jedno s drugim.Kaj ga stalno kalkulirate,ovo ono,stavljaj to što se traži i nema tu razmišljanja.
 

RI-C3

New member
Slazem se s Dedom. Stari prelistaj par stranica unazad, pisalo se o tome na dugo i siroko ;) I za tvoj motor tvornica propisuje Quartz 7000 10W40 - stavljaj onda to. Da treba Quartz 9000 5W40 - sigurno bi stavljali njaga. Zato je moj savjet da se postedis bilo kakvih eksperimenata - tako cuvas novcanik i masinu :)
u servisnoj knjižici mi piše da mogu i jedno i drugo
ali sad si mi bacio bubu u uho:confused:

ulje ću promjenit tek tamo oko nove godine pa a do tada je u motori total 7000

kupio sam jučer to total 9000 jer je bilo na akciiji ,ali se još mogu sto puta predomisliti do servisa a ovo prodati
prodajem 5 litara total 9000 za 250 kuna:grin:

neopterećujem se sa uljem i sitnicama ,ali ovo je citren forum pa je logično daa malo popričamo i o ulju:D
 

Lakii

Well-known member
Hm, vidim da su Inina ulja u anketama pri dnu...

Sta bas nitko ne koristi? Delta 5, Sint barem?
Pa ima ovdje i starijih autica...
 

darekb

New member
Prosljedila mi žena danas mail od Uljadirekt, otkud to njoj Bog zna:rolleyes:
Uglavnom Total Quartz 9000 5W40 45kn/litra
Uzevši u obzir sve moguće teorije zavjere, priče o home made uljima, recikliranim delancima itd. pitam ja Vas jel se to može kupiti ili ne?
 

jura

New member
Ne znam, ja sam u Punto stavio total iz konzuma i ne čujem nikakvu razliku naspram selenie iz ovlaštenog servisa. A po cijeni je 2x jeftinije, jbg, za sad je dobro, 6000 od izmjene i nije popio ni deci. Seleniu je volio popit i do 3 dcl na 10 000 km.
 

Zmix

New member
Pošto mi se bliži servis, danas sam kod mog "ovlašćenog" trgovca kupio Total Quartz 7000.
Na ambalaži hologram, pozlaćeni pečat na čepu i piše Fabrique en France. :cool:
 

Zmix

New member
Primećujem na Saxu da mirnije radi otkako sam mu sipao Total Quartz.
Prešao sam oko 1000 km od zamene i nije potrošio niti kap ulja.
 

1587 VTS

New member
Samo doktor dobija novce od onih koji istu robu po višoj cijeni prodaju, a

doktor kaže da je kod njih Total 9000 bolji od Total 9000 u Konzumu.

:D
Druze, buduci da radim u tvornici u kojoj svakodnevno imam pod nadzorom i proizvodne procese, vrlo dobro znam sta su klase kvalitete i koja je klasa cemu/komu namijenjena. Kojem auto trzistu i kojoj ugradnji. Ako se razumijemo. A neupucenima naoko izgleda identican proizvod ;)
Osobno ne drzim do izjava doticnog gospodina, ali, citajuci ovo i poznavajuci uz to neke strategije proizvodnje, dobro je tip napisao ;)
No, svatko neka sebi kupuje sta misli da mu je najpametnije, vrijeme ce najbolje pokazati je li se zahebao ili nije. Ja se ne kockam - ako vec istresem toliku lovu za novi auto, komicno mi je, između ostalog, sutra gledati kako ustediti upisanih 300 kn na izmjeni ulja :)
 

sipe

od Dijane do XM-a
Pozdrav svima. Jedno pitanje bez startanja napada ismijavanja i ostalog. Jel toči ko lidl ulja :D mislim na ono w5 5w-40. To ulje je pravog imena Pennasol Super Pace, a Lild stavlja samo svoju etiketu.
Više informacija
Pa me zanima dali ima još netko iskustva, pod iskustva ne mislim joj konzum i lidl prodaju smeće nego stvarna iskustva. Evo xm se vozi već 50000km na njega i ni da pisne, nikakvih problema :)
 
Na vrh