Najbolje ulje za Citroen je...

Najbolje ulje je

  • Castrol

    Votes: 13 10,6%
  • Elf

    Votes: 3 2,4%
  • Ina

    Votes: 6 4,9%
  • Mobil

    Votes: 3 2,4%
  • Shell

    Votes: 7 5,7%
  • Total

    Votes: 86 69,9%
  • Valvoline

    Votes: 5 4,1%

  • Total voters
    123

1587 VTS

New member
Ok onda ću i ja kupit taj gotov.Samo mi još reci dali stavljaš zeleni ili crveni??
Negdje sam pročitao da se zeleni ili crveni stavljaju svaki u svoja određena vozila.
Koliko sam primjetio mislim da mi je u autu crveni antifriz...
Jel ima boja antifriza uopće kakve veze?
Nema ti veze, stari, ja sad trenutno stavljam crveni, to ti je taj gotovi za dolijevanje. U autu je tvornicki bio plavi (mozda zeleni, ovisi kako gledas), na 40 tkm sam ga preventivno promijenio, sustav je odzracen i stavljen je sad crveni.
 

zoran37

New member
Kaj misliš da bi ovo neko mogel za ozbač shvatit :confused::D:D:D
Oooooo da, bome bi, ima bisera koji neznaju gdje se pale svjetla ili brisači na autu a kak bi tako neko znao da maslinovo ulje ne valja za motor no vjerovatno ga neće nalit jer ni nezna gdje je motor u autu a kamoli gdje se toči ulje.
Primjer moje kolegice, kupi novi clio 1.5dci i napravi 65 000 km i na pitanje kad je mjenjala ulje u autu dolazi protupitanje koje glasi " a šta i ulje se mjenja u autu"
I šta reći na to, na redovne servise nije išla, sreća nije auto zaribao gasila se kontrolka još uvijek ali mjerač nije mogao dohvatit ulje pa prosudite sami koliko ga je bilo i u kakvom stanju.
 

zitrone

New member
za moj je sad nažalost trenutno najbolji INA super 3
malo motor mi u banani
Nisam ni sanjao prije da ću ga ulijevati
ali eto , kad je potrebno mora se
 

skafetin

New member
Jedno pitanje vezano za izmjenu ulja u motoru:confused:
Preporuča se čišćenje kartera i sita uljne pumpe svakih 30 000 km, te izmjene ulja i filtra na svakih 10-tak tisuća km umjesto propisanih 20 000.
Pošto sam minjam ulje i filtere zanima me to čičćenje sita i kartera jel tko zna šta više o tome jel to pod obavezno i kako se i s čim to radi:confused:
 

Olaf

New member
U utoraj idem na servis pa sam kupio neke djelove,kakvo je vaše mišljnje ??
Antifriz-Glacelf,auto supra
Sintetičko ulje za kočnice-Tutela,top 4
Svječice -NGK
Filter ulja-Champion

Jel vrijede šta ove marke??
Filter ti ima i purflux, on je bio u originalu jedno vrijeme
 

1587 VTS

New member
postavio sam pitanje Željku Marušiću koje je najbolje ullje za moj motor 1.4,54kw benzinac i on mi je preporučio Valvoline MaxLife 10-40w

Što vi mislite o tome?
Ma pusti doktora marusica i sipaj TOTAL QUARTZ 7000 10W40. Masina ti je razvijana, testirana i podesavana s tim uljem i s njim se ponasa optimalno, tu ne treba puno filozofirat, ko da ces nesto ustedit s valvoline-om :confused: Ja sam vec pisao da sam na saxu imao iskustva sa primjetno vecom potrosnjom ulja i goriva kad mi je mehanicar stavio castrol umjesto totala (istog viskoziteta). Iduci interval se vratio na total i sve je opet bilo kako treba. I deda je imao istog iskustva, a i jos dosta ljudi. Mozda ce i radit ok s tim valvolineom, al ne vidim svrhu eksperimentiranja kad je sigurno da neces nista bolje postic niti ustedit ;)

Btw, kako ti funkcionira kvacilo, jel prestalo trest?
 

RI-C3

New member
a valjda se taj Marušić ipak nešto kuži u motore pa bi probao jednu godinu staviti valvoline maxlife,eto čisto da vidim kako će auto raditi.
Nije riječ o uštedi nego jednostavno kao taj maxlife malo više čuva motor:)
Idem na servis tek u 3 mjesecu iduće godine tako da je do tada u autu total 7000.

A što se tiče trzanja.Auto uopće više ne trese pri kretanju a primjetio sam da je to prestalo onog dana kada sam išao na servis.Odnosno tada sam na servisu promjenio ulje,antifriz ,svječice.
Nešto od toga troje je definitivno bio uzrok što mi je auto tresao.neznam u čemu od toga troje je bio problem ali kažem nakon izmjene toga auto ništa ne trese,veoma sam se iznenadio.

Vjerojatno su u pitanju bile svječice ali to će bolje znati oni koji se razumiju u motore:)
 

RI-C3

New member
od početka je u njemu gradacija 10w40 pa neću to mijenjati.to je najbolje za te motore.
a eto kažu i po drugim forumuma da je valvoline maxlife niš koristi pa je onda najbolje ostati na totalu.
gledao sam u konzumu valvoline max life samo 59 kn,znači da i ne vrijedi nešto kad je tako jeftnio
 

1587 VTS

New member
Re: Zamjena prednjih diskova i pločica-koje?

Èudna mi ova cifra, da je TRW toliko skuplji od ATE (a zna se da za koje se aute prave ATE). Strah me da to nije ATE za "istočno" tržište.
Ista je stvar i s uljem, npr. Total Quartz 9000 5W40 mogu nac u supermarketima tipa metro, kaufland, konzum, itd. za 49 kn/L. :wtf: U servisu isto kosta 110 kn/L. I niko me ne moze uvjerit da je to ulje iste klase kvalitete. Zato sve kupujem original u servisu i nikad nikakvih problema, ni s proslim autom ni s ovim.
 

madmac

Member
Re: Zamjena prednjih diskova i pločica-koje?

Ista je stvar i s uljem, npr. Total Quartz 9000 5W40 mogu nac u supermarketima tipa metro, kaufland, konzum, itd. za 49 kn/L. :wtf: U servisu isto kosta 110 kn/L. I niko me ne moze uvjerit da je to ulje iste klase kvalitete. Zato sve kupujem original u servisu i nikad nikakvih problema, ni s proslim autom ni s ovim.
Pa s ovim se baš nebi složio, ne košta ono 110 kn zato što je kvalitetnije nego zato što taj servis treba od nečega živjeti, a uostalom ko tebi garantira da je baš taj servis nabavio to ulje direktno od proizvođača....
 

c5 dr

Member
Re: Zamjena prednjih diskova i pločica-koje?

Ne nabavljaju direktno od proizvođača ,servis MORA kupovati ulje od citroen hrvatska a ne od bilo koga zato je tolika cijena jer i citroen hrvatska mora zaraditi
 

1587 VTS

New member
Re: Zamjena prednjih diskova i pločica-koje?

Pa s ovim se baš nebi složio, ne košta ono 110 kn zato što je kvalitetnije nego zato što taj servis treba od nečega živjeti, a uostalom ko tebi garantira da je baš taj servis nabavio to ulje direktno od proizvođača....
Ajmo na prvu rec ok. A onda pitanja: Zasto onda i u nekim drugim specijaliziranim ducanima to isto ulje kosta 109 kn/L i takva ulja imaju zlatni pecat kao garanciju originalnosti kao sta stoji u Totalovim specifikacijama? Prodaju se u ambalazi od 1L i od 4L. Ovo za 49 kn/L nema pecat i prodaje se u kanti od 5L.
Slican primjer iskustva s ultrapovoljnim proizvodima iz metroa: metlice brisaca. Kupim 2 seta "nazovi originalnih" BOSCH Twin metlica za 71 kn (2x550mm i 2x400mm) - cijena za koju inace ne mozes kupit ni 1 takvu Boschovu metlicu u normalnom ducanu autodijelova. I sta se dogodi? Stavim prvi novi set, a nakon 3 dana voznje po kisi mijenjam i drugi set jer su propale skroz kao da su u funkciji 2 godine, a ne 3 dana. Cetvrtii dan primoran sam kupit nove, uzmem opet po obicaju Valeo Compact za normalnu cijenu u normalnom ducanu i evo jos su na autu i solidno brisu nakon godinu ipo koristenja. Nije poanta u tome da Bosch ne valja, a Valeo izmislio svijet, nego - sta dalje od te ekstrapovoljne robe iz supermarketa!
 

madmac

Member
Re: Zamjena prednjih diskova i pločica-koje?

takva ulja imaju zlatni pecat kao garanciju originalnosti kao sta stoji u Totalovim specifikacijama?
Nekako mi se čini da u ovoj rečenici stoji odgovor ... garancija originalnosti ... što je sasvim drugačije od pojma kvalitete barem kad govorim o ovim uljima ... moguće da je ovo ulje u supermarketima kvalitetno ali nije napravljeno po nekim origalnim recepturama tj. nema garanciju originalnosti....
 

fullcool

New member
Re: Zamjena prednjih diskova i pločica-koje?

Ista je stvar i s uljem, npr. Total Quartz 9000 5W40 mogu nac u supermarketima tipa metro, kaufland, konzum, itd. za 49 kn/L. :wtf: U servisu isto kosta 110 kn/L. I niko me ne moze uvjerit da je to ulje iste klase kvalitete. Zato sve kupujem original u servisu i nikad nikakvih problema, ni s proslim autom ni s ovim.
mislim da nećeš naći total quartz u supermarketima, total da ali pod drugim nazivom. ako bolje pogledaš to ulje u supermarketima onda ćeš skužiti da u biti i nisu jeftinija, samo što oni namjerno stave takva pakiranja da ti misliš da je full sintetičko a kad bolje pogledaš onda je polusintetičko, zato se i čini da su jeftina jer se ne uspoređuju sa ekvivalentnim uljem istog proizvođača koje se kupuje izvan supermarketa. tak da to što si vidio u supermarketu za 49kn je vjerojatno obično mineralno ulje.
 

fullcool

New member
Re: Zamjena prednjih diskova i pločica-koje?

ovo je total-no sumnjivo, gore piše total 9000, a na kutiji je total quartz, možda su "greškom" stavili sliku od quartza i opet "greškom" izostavili classic:mad:
ovo ispadne cijena manje od 49 kn po litri.
ajd neka neko baš vidi kome bude usput konzum, jel stvarno na policama total quartz 9000 i jel piše da je sintetičko
 

1587 VTS

New member
Re: Zamjena prednjih diskova i pločica-koje?

mislim da nećeš naći total quartz u supermarketima, total da ali pod drugim nazivom. ako bolje pogledaš to ulje u supermarketima onda ćeš skužiti da u biti i nisu jeftinija, samo što oni namjerno stave takva pakiranja da ti misliš da je full sintetičko a kad bolje pogledaš onda je polusintetičko, zato se i čini da su jeftina jer se ne uspoređuju sa ekvivalentnim uljem istog proizvođača koje se kupuje izvan supermarketa. tak da to što si vidio u supermarketu za 49kn je vjerojatno obično mineralno ulje.
Nije stari, sve odgovara, i naziv i viskozitet, cak i zemlja porijekla. Samo ne odgovara ambalaza (5L umjesto 4L) i onaj pecat. Jedino kaufland ima neki Total Classic ako se ne varam, mineralno 15W40. A koliko ja znam, to bi trebao biti Total Quartz 5000 15W40. Bas sam sebi prosli tjedan mijenjao ulje na 50 tkm i sve znam na pamet, ne moram ni gledat. Kupio sam u servisu kantu quartza 9000 od 4L, pa ako je i to krivo, njima na dusu :D
 

fullcool

New member
evo popis ulja od totala

http://www.lubadmin.com/Restitution.aspx?Marque=2&Famille=4&Type=2&Language=1&Site=4&Parametre1=2

Nije stari, sve odgovara, i naziv i viskozitet, cak i zemlja porijekla. Samo ne odgovara ambalaza (5L umjesto 4L) i onaj pecat. Jedino kaufland ima neki Total Classic ako se ne varam, mineralno 15W40. A koliko ja znam, to bi trebao biti Total Quartz 5000 15W40. Bas sam sebi prosli tjedan mijenjao ulje na 50 tkm i sve znam na pamet, ne moram ni gledat. Kupio sam u servisu kantu quartza 9000 od 4L, pa ako je i to krivo, njima na dusu :D
i ti si platio svoje ulje 110kn, ali ima naljepnicu?
ma negdje ima neka caka, treba usporediti dobro šta piše ono najsitnijim slovima, ja vjerujem da je tu neka muljaža.
 
Na vrh